Skocz do zawartości

bandro

Forumowicz
  • Postów

    58
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi opublikowane przez bandro

  1. Witam wszystkich forumowiczów

    zakładając ponad rok temu instalacje C.O. z wymiennikiem dwupłaszczowym posiłkowałem się Waszymi uwagami i sugestiami wszystko smigało doskonale do momentu aż u mnie na wsi nie zaczeli coś dłubać w ziemi przy wodzie

    jak skończyli to od tamtego czasu cały czas z zaworu bezpieczeństwa (6 bar) który jest zamontowany na rurze doprowadzającej wode do wymiennika ciepła kapie woda, myslałem ze zawór sie zanieczyścił badź uszkodził kupiłem nowy - nic to nie dało woda kapie dalej

     

    przedtem kapała tylko przy podgrzewaniu wody co jest zjawiskiem ponoć normalnym

    słyszałem cos o reduktorach cisnienia - jaki musiałbym załozyc i w którym miejscu??

    oraz jak to działa czy nadmiar wody ubywał by wraz z cisnieniem? pozdrawiam

    witam załóż reduktor cisnienia (za wodomierzem na zały dom lub przed ogrzewaczem) i naczynie przeponowe cwu i będzie git
  2. nigdy nie kupujcie czegoś co ma w nazwie GALMET. 3letni zasobnik sgw 300 niby EMALIOWANY .Wyprodukowany w tej manufakturze zaczął ciec po 3 latach i reklamacja została nie uznana, bo dennica jest rozdęta i izolacja z pianki polistyrenowej (czytaj zwykły styropian)popękana.tyle że styropian pęka od pracy zasobnika bo na etapie produkcji jest szczelnie otulony wokół metalowego korpusu a metal rozgrzewając się zwiększa objuętość i styropian w końcu musi pęknąć.Ale co tam burak znowu kupi galmeta bo jest tańszy od innych i po 3latach znowu. NIE,NIGDY PRZENIGDY tego czegoś co z definicji jest zasobnikiem nie kupię. Zapłacę więcej ale kupię biawara(droższy o 200 do 300 zł) i będę urzytkował przez 10 lat.

    witam napisz jak był użytkowwany, czy jest naczynie przep cwu czy anoda wymieniana jakie ciśnienie pracy .ja użytkuje galmet ok 10l ichodzi .
  3. Panowie zamknołem ten zawór na 3/4 i troszkę lepiej zaczeło grzać powrót robił się ciepły aż stał się gorący. Nie dając za wygraną zadzwoniłem po hydraulika który ten bojler montował bo według mnie nie powinna rura zasilająca bojler z pieca iść pod górkę tylko z lekkim spadkiem natomiast on twierdzi że tak moze byc ponieważ bojler jest blisko usytuowany pieca. Twierdzi że powinno spokojnie grzać na grawitacji i instalacja CO i bojler. Ja myśle jeszcze opuścić bojler względem pieca lekko i przybliżyć go robiąc podłączenie bojlera bez załamań na kolankach.

    Dołaczam zdjęcia tego "trefnego" bojlera ;)

    WITAM. OBNIŻ BOJLER TAK BU ZASILANIE DO BOJERA LECIAŁO NA DÓL OD PIECA DO BIJL.WTEDY ODPOWIETRZNIK NIE BĘDZIE POTRZEBY I WYKRĘĆ CAŁKOWICIE ZAW ZWROT.(CAŁY KORPUS).NA POWR BOJLERA MOŻNA WSTAWIĆ ZASÓWKE MOŚ. DLE PRZYDŁAWIENIA
  4. witam gośc shkiperfil mo viadrusa u22 s do drzewa i węgl brum=natnego i żeby palić miałem i węglem dobrze zrobił z tymi blachami bo innaczej to za dużo szło w komin.ty masz werscjie u 22 c do węgla mdo usprawnienia można by dorobić blache przesówaną na tych wypustkach z boku .( jak w zębcu swk)

    • Zgadzam się 1
  5. Podkowa pieca kaflowego i przestrzeń użytowa boilera nie mogą być połączone! Po pierwsze w podkowie byłoby ciśnienie wodociągowe, po drugie po roku zarosłaby kamieniem z nieustannie wymienianej, świeżej wody, po trzecie musiałby to być układ zamknięty! Widziałeś kiedyś taki układ? Nie wspomnę już o możliwości zagotowania wody w podkowie i parze na kurkach ciepłej wody! Zakładam oczywiście, że wcześniej boiler by nie eksplodował!

     

    Ten zasobnik, jaki ma kolega jest po prostu wyposażony w dwie odrębne wężownice i nie jest to dwupłaszcz! Wężownice te mogą pracować niezależnie i de facto masz w przestrzeni boilera trzy wydzielone obiegi wzajemnie się nie mieszające.

     

    post-18583-0-92000400-1322475761_thumb.jpg

    WITAM KOLEGÓW. NA ZDJĘCIU JEST BOJLER Z "1" WĘŻOWNICĄ DO CO . A TRZON KUCHENNY JEST PODPIĘTY BEZ ŻADNEJ WĘŻOWNICY.W TRZONIE KUCHENNYM JEST CIŚCNIENIE WODOCIĄGOWE I TO JEST PRAWIDLOWE PODŁĄCZENIE.

  6. Witam. Jakiś czas temu musiałem zrobić kilka rzeczy w domu co wiązało się z opróżnieniem wody w instalacji. Po wszystkim zalałem wodę instalacją, przepaliłem trochę żeby zobaczyć czy z grzejnikami wszystko w porządku. Dwa grzały słabiej więc je odpowietrzyłem i wszystko wydawało mi się, że cacy. Później napaliłem żeby zagrzać w domu i trochę ciepłej wody i lipa. Rurka jest gorąca do miejsca zaznaczonego strzałką a troszkę za zaworem jest już chłodna.

    post-19433-0-35675500-1322333304_thumb.jpg

     

    Do bojlera podłączona jest jeszcze instalacja z pieca kaflowego i ta grzeje ciepłą wodę w bojlerze. Proszę o rady co mogę zrobić w swoim zakresie. Przed spuszczeniem i powtórnym zalaniem instalacji problem ten nie występował. Pozdrawiam

    WITAM. MASZ ZAPOWIETRZONĄ RURE OD KOTŁA DO BOJLERA ZARAZ ZAA ZAWOREM KULOWYM. ZTEGO CO NA ZDJĘCIU WIDAĆ , TO MUSISZ PODNIEŚĆ RURA NA TYM KOLANKU ZA ZAWOREM.POWINNO SIĘ DAĆ BEZ ROZKRĘCANIA INSTALACJI BO MASZ TAM KILKA KOLAN NA KTÓRYCH SIĘ ZROBI ZAWIAS.

  7. Witajcie,

     

    Jeśli się nie mylę mam w mieszkaniu grzejniki typu V (podłączenie jest od dołu), firmy Purmo. Problem w tym, że kupując mieszkanie przegapiłem brak głowic termostatycznych. Są tylko założone takie białe kapturki, zaślepki które działają jak taki prosty zawór.

     

    Jak dobrać głowicę termostatyczną? Nie mam ani jednej, więc nie mogę wziąć jej nigdzie na wzór. Średnica gwintu to 30mm, skok około 1.5mm. Długość nagwintowanej części to około 5mm. Wystający trzpień ma długość 5mm. Zawór nie posiada żadnych oznaczeń, wygląda jakby był częścią samego grzejnika. Jeśli to konieczne mogę zrobić zdjęcia.

     

    Z góry dziękuje i pozdrawiam

    witam. każda firma produkująca zawory i głwice ma w swojej ofercie głowi. z gwintem 30X1.5 wubierz która cisię podoba i po sprawie. zapytaj w sklepach o takie głowice i grzej!!!

  8. Witam chce w tym roku zmodernizować kotłownie - wywalić starego kotła nn - który żre węgla a ogrzewa komin na coś oszczędniejszego. pale głownie węglem

    tak żeby kotłownie odwiedzać max 3 razy w ciągu dnia a nie 12 jak teraz

    no i teraz mam tak ze dorzucę węgla moment 100 na piecu nie można nad tym zapanować a po godzinie komin u góry gorący a po 2 godz w piecu pusto

     

    W grę wchodzi tylko kotły dolnego spalania bez nadmuchu na miarkowniku (inne nie wchodzą w grę z powodu częstych wyłączeń prądu w mojej okolicy)

     

    poniżej lista która wyszukałem może ktoś by mi pomógł je poukładać zakup kotła nie jest inwestycja na rok ani 2 a nie mam o tym pojęcia - a pytanie w sklepie to wiadomo wciśnie coś co sie nie sprzedaje w danym momencie)

     

    HEF 14 kW

    DEFRO OPTIMA KOMFORT 15 kW Nowa linia

    DEFRO OPTIMA 13 kW Nowa linia

    DAKON DOR12 13,5 kW

    ZĘBIEC KWKD 15 kW

    PER-EKO KSW 12 kW

    SAS UWG 14 kW

    TAURUS TUR 13,5 kW

    WITAM, ZĘBIEC KWKD I BĘDZIESZ ZADOWOLONY

  9. Nie kupilem jeszcze nowej narazie zastanawiam sie jak sie do niej dobrac. Mysle ze najlepszym rozwiazaniem bylo by na tym malym korku zainstalowac anode druga a tego duzego korka wogole nie ruszac co o tym myslicie?

    witam. z kupnem nie ma problemu, idziesz do sklepu i kupujesz anode z korkiem 5/4 i juz.co do odkręcenia to klucz raczej trzeba sobie zrobić(rura np. 2" i kawałek plaskownika wyginamy w krztałt korka i spawamy do rury. klucz przyda sięna przyszłośc)co do połączenia to tak jak pisze heso anoda musi byćpołączona(zmasowana)z blachą zbiornika żeby działała

  10. wiatrak czy miarkownik ,co zastosować przy ogrzewaniu drewnem

    witam /jaki kocioł czy typowy do grewn(holzgaz)czy zwykły śmieciuch. wydale się że masz zwykłego śmieciucha, palenie na mirkowniku będzie dobre.najlepiej jakbyś miał bufory bo najlepsza temp. do drewna do 80/90 st

  11. wracając do tematu jestem właśnie w trakcie wybierania kotła i mam ten sam dylemat co Ty Defro czy Sas....

    obecnie użytkuje sas-a już 12 rok ( stary poczciwy dolniak bez elektroniki :unsure: ) w popielniku rozwarstwia się blacha.....mały problem z drzwiczkami.... no i co najważniejsze znalazłem dostęp do taniego dobrego miału (nie na żadnym składzie nie.. nie..) więc czas zmienić kociołek na ......no właśnie na jaki , Defro Optima Komfort Plus 20 KW -nowa linia czy Sas-UWT - 23 KW ?????oto jest pytanie.

    witam. pogadaj z ludźmi z okolic Defro nikt nie kupi Defro.z okolic /sasa nikt nie kupi sasa. to są takie małe wojenki.

    a co do Zębca: Zębiec jest Zębiec i już.(to tak jak w powiedzeniu"wszyscy grają w piłke a wygrywają niemcy'

  12. Więc jednak tendencja do zarastania przewodu kominowego przy kotłach zgazowujących wiążę się z niemożnością utrzymania wysokiej temperatury wody? U mnie wygląda to tak , że kocioł trzyma 80 stopni ale za chwilę w komorze spalania dochodzi do serii zdarzeń które powodują że temperatura spada do 65 stopni , uruchaamia się wentylator i tak na okrągło...a nie daj Boże jak drewno nie jest wystarczająco suche. A jak to wygląda przy zwykłych kotłach na drewno?

    witam. tak jak kolega ci odpowidzał_bufor +troche atomatyki+pogodówka tem na kotle 80-90 st i bedzie dobrze.na strona atmosa, vigasa są schematy więc popatrz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.