Skocz do zawartości

Szymson

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Szymson

  1. Tak to wygląda w instrukcji kotła ten zawór jest na powrocie nie na zasilaniu, Digitrax a ten baypas z zaworem 3D nie powinien być z drugiej strony bufora przy kotle żeby za zimna woda nie wracała na powrocie do kotła ?
  2. z kotła 6/4 z bufora 11/2z bojlera nie wiem bo jeszcze nie mam ale też spora. w instrukcji kotła przy montażu bojlera w układzie grawitacyjnym napisano, że na powrocie do kotła należy zastosować zawór zwrotny o bardzo małym oporze.
  3. jakimi średnicami rur łączyć kocioł-bufor , kocioł-bojler który będzie grawitacyjnie ? czy im większa średnica tym szybciej nagrzeje się bufor czy nie ma to większego znaczenia, gdzie zastosować zwory bezpieczeństwa?
  4. Wartość ZB dałem 2,5 bar. układ musi być zamknięty z kilku czynników: 1.nie mam miejsca na strychu na zbiornik i rury 2.układ będzie podgrzewany podczas nieobecności grzałka w buforze , naczynie by zamarzało. 3.chcę cała kotłownie zmieścić w piwnicy Z ilością pomp to widzę każdy ma inną wizje; 1,2 lub 3 pompy. Muszę też jakieś sterowanie do tego mieć.
  5. nie bardzo kumam " Naczyń przeponowych również nie potrzebujesz ponieważ posiadasz hydrofor. Zabezpieczy bojler przed wzrostem ciśnienia cwu oraz wyklucza zastosowanie układu zamkniętego" dotyczy to zabezpieczenia CWU czy CO?
  6. powierzchnia wężownicy 3.7m2 wiem ,że wężownice do CWU umieszczone są w górnej strefie bufora gdzie temperatury są wyższe powierzchni ich nie znam. Myślałem o wstępnym grzaniu przez tą wężownice cwu przez dodatkowy zbiornik bojler z wężownicą lub dwupłaszczyznowy. Ale nie wiem czy to ma sens, czy nie lepiej po prostu podpiąć taki bojler do kotła. A latem grzać grzałką. Wracam co pytań: 1.Priorytetem jest grzanie grzejników później ładowanie bufora, rozumiem że należy ominąć bufor ? 2.Jakiej pojemności ma być naczynie przeponowe; czy do obliczeń należy wziąć V bufora + instalacji ? 3.Musze zastosować dwie pompy obiegowe jedną miedzy kotłem a buforem drugą miedzy buforem a instalacją montować je pierwsza na powrocie z bufora czy na ładowaniu, drugą na zasilaniu instalacji czy powrocie ? jakie zastosować wydajności obydwu pomp?
  7. tak jak sambor napisał wężownica jest do solarów, ewent. innego źródła zastanawiam się czy nie można by przez nią grzać C.W.U .? bufora mi nikt nie doradzał okazyjnie używke kupiłem akurat z wężownicą.
  8. Witam, za waszą namową oraz opiniach użytkowników przekonałem się do zakupu bufora do mojej instalacji C.O. Udało się kupić bufor reflex PHW 800. Jak to wszystko spiąć w instrukcji jest przykład ale bardzo rozbudowany. 1.Priorytetem jest grzanie grzejników później ładowanie bufora, rozumiem że należy ominąć bufor ? 2.Jakiej pojemności ma być naczynie przeponowe; czy do obliczeń należy wziąć V bufora + instalacji ? 3.Musze zastosować dwie pompy obiegowe jedną miedzy kotłem a buforem drugą miedzy buforem a instalacją montować je pierwsza na powrocie z bufora czy na ładowaniu, drugą na zasilaniu instalacji czy powrocie ? jakie zastosować wydajności obydwu pomp? zbiorniki%20buforowe_katalog_2011_v2_pdf.pdf
  9. Pomysł z grzałką wpiętą w bufor włączającą się podczas nieobecności w II taryfie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Nie bardzo rozumiem to do bufora potrzebuje jeszcze jeden zbiornik do C.W.U . Myślałem ,że buforem z wężownicą załatwię grzanie ciepłej wody.
  10. Pomysł z grzałką mi najbardziej odpowiada nie trzeba by glikolu ładować do instalacji widziałem też kotły C.O na prąd. Dobra jakiego bufora mam szukać jeżeli chodzi o pojemność ? Wiadomo ma się szybko nagrzać a nie być akumulatorem ciepła bo nie ma to sensu przy obecności 2 dni w domu. Rozumiem ,że ma to być bufor z jedną wężownicą do C.W.U?
  11. Co do stosowania glikolu nie doczytałem się żadnych informacji.Według schematów zaproponowanych przez producenta kocioł może działać bez bufora czy faktycznie bedzie taki dramat z obsługą?.Kocioł gazowy nie wchodzi w grę. Sąsiadów brak. W tym momencie palę na raz w dwóch kominkach i kuchni węglowej co jest denerwujące ,więc centralne do którego maiłbym dokładać nawet co 2 godziny bedzie zbawieniem .
  12. 1.ujęcie wody niezależne od dostaw prądu nie wiem jak to wykonać. problemu z dostawą prądu nie ma jest jest nowa linia energetyczna podziemna 2.Bufor jaki i jakiej wielkości? Kotła mi nikt nie doradzał poprostu kupiłem używany jeden sezon w dobrych pieniądzach , Jęzeli chodzi o zdalne uruchamianie to myślałem o wpięciu w układ grzałki elektrycznej na 400V uruchamianej zdalnie kilka godzin przed przyjazdem do wstępnego ogrzania układu.
  13. Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum . Do ogrzania mam dom letniskowy w górach o pow. 190m2. Budynek składa się z piwnicy, parter, piętro i strych(użytkowy).Dom dobrze zaizolowany. Ujęcie wody użytkowej hydrofor. Budynek użytkowany głównie w weekendy również zimą. Instalacja C.O będzie zasilana Kotłem zgazowującym drewno Buderus KP 18 o mocy 21kW. Kocioł ten również ma ogrzewać C.W.U przez wymiennik ok.120l dwupłaszczyznowy poziomy. Do ogrzania całej powierzchni planuję ok. 15 grzejników o średniej mocy 950Wat. Instalacje planuje tak: kocioł+ wymiennik piwnicy, rozejście do wszystkich grzejników z jednego rozdzielacza z piwnicy. Grzejniki na parterze ,piętrze i strychu. Zależy mi na układzie zamkniętym na strychu nie znajdę miejsca na naczynie i nie chcę tam puszczać dodatkowych rur. Układ musi być zalany Glikolem ze względu na temp dochodzące w budynku do -20C podczas nieobecności . C.W.U musi być spuszczana za każdym wyjazdem w okresie zimowym. Ponadto układ musi mieć małą bezwładność ze względu na specyfikę użytkowania budynku. przyjazd w piątek wieczorem wyjazd niedziela po południu. C.W.U musi także szybko się nagrzewać. Pytań mam cały worek :) Na razie posiadam tyko w/w kocioł i grzejniki. Zacznę od najważniejszych : 1.Czy układ zamknięty wyposażony w naczynie przeponowe+ zawór bezpieczeństwa +wymiennik C.W.U będzie bezpieczny ? 2.Mysłałem o zastosowaniu Bufora jednak obawiam się ,że będzie się długo nagrzewał, poza tym za każdym razem będzie trzeba z niego wodę wypuszczać? 3.Czy pomysł montażu rozdzielacza w piwnicy na 15 obiegów w niekorzystny sposób wpłynie na pracę C.O. 4.Myślę o cyrkulacji C.W.U jednak nie wiem czy ma sens odległość do łazienek 7mb.? Zależy mi na prostej instalacji mało awaryjnej bez jakiś fajerwerków. Kocioł ma tylko sterowanie pompą obiegową + regulator zewnętrzny. Wiem, że będę potrzebował zwór 3D lub 4D. z góry dziękuje za podpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.