Skocz do zawartości

Łukasz01

Forumowicz
  • Postów

    31
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Łukasz01

  1. 14 godzin temu, Czarekurb napisał:

    Ja chętnie bym widział w przyszłości opcje która by pomogła osobom które mają przewymiarowane kotły i dużą bezwładność układu CO która przypominała by krzywą dla powietrza ale dotyczyła by maksymalnej modulacji. Wiadomo że modulacje minimalną ustawiamy tak żeby moc była minimalna ale nie było kopcenia, maksymalna mogła by być ustawiona na podstawie temperatury zewnetrznej. Opcja mogła by wyglądać dokładnie tak jak ustawienia powietrza, czyli dla temp zew. -20 modulacja max 50, temp zew. -10 modulacja max - 45, temp zew. 0 - modulacja max - 40 itd, powstała by krzywa modulacji która każdy by sobie ustawił na swoje potrzeby. Zaleta taka że nie trzeba by było modyfikować max modulacji przy dużych zmianach temp. zew. żeby kocioł się nie odstawiał. Chętnie też bym widział ustawienie max temp spalin do poziomu np 50 stopni - to dotyczy kotłów które fabrycznie mają osłonę na czujnik i zaniżają temp spalin, wiem że można wywiercić otwór i wprowadzić czujnik bezpośrednio w czopuch.

    Myślę że sporo jest użytkowników przewymiarowanych kotłów, sam do takich należę. Ale nie tędy droga aby obcinać modulację, lepiej byłoby zmniejszyć dynamikę modulacji i piec chodziłby tak jak powinien... Przy większych mrozach miałem dynamikę ustawiona na 1 i wtedy ster fajnie sobie radził. Ale niestety jak na razie pozostaje obcinanie modulacji.. :/ 

  2. Witam, jak u Was działa opcja dynamika w menu modulacja? Widac różnice w działaniu między 1 a 7? Bo u.mnie praktycznie bez różnicy. Bardzo się ucieszyłem widząc tą opcję w wersji 2.18 Bo przy przewymiarowanym kotle modulacja faluje i to nie tylko mój problem. 

    Przydałoby się rozszerzyć ten parametr znacznie, np od 1 do 40 gdzie 20 to byłaby dynamika standardowa.

    Poza tym super sprawa z ilością opału i alarmem. 

    Mam siłownik esbe i %otwarcia po trzech dniach pokazuje dobrze. Stabilizację mam ustawiona na 60, żeby siłownik nie falował niepotrzebnie.

    IMG_20190105_173248.jpg

  3. Witajcie

    Załączam soft 1.86

     

    Zmiany są niewielkie:

    - drobne zmiany w interfejsie

    - usunięcie hasła instalatora (ułatwione wejście w tryb instalatora w MENU ->INSTALATOR)

    - poprawione wejście w tryb czuwania przy gwałtownym wzroście temperatury (np. po wyłączeniu pompy).

     

    attachicon.gifSKZP-02_V_1_86.zip

     

    Soft do panelu pokojowego w wersji 1.86

     - poprawiona stabilność odczytu wbudowanego czujnika pokojowego

    attachicon.gifPANEL_LCD_V_1_86.zip

     

    To są wersje do podajnika ślimakowego.

    Jeśli ktoś potrzebuje do tłokowego, proszę o info.

     

     

     

    pozdrawiam Tomek

    Można prosić o aktualizację 1.86 do skzp-01

  4. Cześć w nowym sezonie :)

    Jak u Was się pali czarna perła?
    Ja zamówiłem z na ten sezon 4t, (w zeszłym poszło mi 3t czarnej perły i 200kg retopalu).

    Kupowałem w tym i tamtym roku od tego samego sprzedawcy - superopal.com
    Niestety okazało się, że czarna perła w tym roku jest znacznie mniej kaloryczna. Myślę, że zamiast deklarowanych 24Mj ma może 20..
     

  5. attachicon.gif4.jpgDom 120m2 5 grzejników i 160mb podłogówki 

    Sugerowałbym Ci obniżyć jeszcze moc max tak do 50-60% i zwiększyć max. czas przekrocz T. w menu modulacja do 30min, poprawi to pracę kotła.

    Dopóki nie będzie dobrego mieszania wody w kotle to praca kotła będzie "dwustanowa" i takie skoki temp. kotła.

    Możliwe, że jeśli pompka CWU będzie działać cały czas, to znacznie poprawi pracę kotła.

  6. ... mysle ze w Twoim kotle moze byc to samo co w moim zimna woda powoli jest wtlaczana do pieca ale idze od dolu do gory gdzie jest czujnik temp. zanim tam zostanie wtloczona to zdazy wypelni wiekszoc pojemnosci wodnej kotla az wyjdzie na gore wtedy czujnik dostaje sygnal ze temp. spadla i wlacza piec piec grzeje cala chlodna wode ale to musi trwac bo ma do nadgonienia prawie 14-20 stopni (roznice wyjscia i wejscia) i wiadomo nawet jak przestaje grzac to woda ciepla wolno ucieka z kotla i podbija sie jej temperatura o 2-5 stopni ponad zadana stad masz te fale temperatury. 

     

    Teraz powidzmy ze masz w kotle temp. 64-65 stopni przy zadanej 60 i tez powoli kociol oddaje ta wode wiec analogiczny proces zaczyna sie z chlodnym powrotem. 

     

    Gdyby woda cyrkulowala szybciej to piec lagodniej by reagowal na zmiany temperatury i nawet niewielkie roznice temp. moglbyby byc skorygowane mala modulacja i znacznie szybciej.

     

    Tak mi sie wydaje

    Dokladnie do takich samych wniosków doszedłem. Ale jak zwiekszę temp. w obiegu CO to termostaty na grzejnikach zakręcają mi obieg i woda wolniej krąży.

    Zwiększenie obrotów pompki daje to, że więcej ciepłej wody z pieca idzie poprzez zawór 4D do obiegu CO, czujnik daje sygnał do sterownika, a sterownik przykręca zawór i koło się zamyka....

    Jedyna sensowna rzecz jaka przyszła mi do głowy to należałoby jakimś sposobem polepszyć przekazywanie temperatury pomiędzy wymiennikiem pieca a czujnikiem termometru, tylko nie wiem jeszcze jak :)

  7.  
    Zmieniłem ustawienie czujnika temp. kotła: z oryginalnej dziury w kotle dałem na rurę zasilającą. Efekt taki, że piec minimalnie krócej pracuje i szybciej dobija do zadanej temp. Ale to sa znikome różnice. Nic poza tym się nie polepszyło. Dalej sterownik pracuje jakby w dwustanie :/ Zastanawiam się czy to źle?? Przecież nie zainstaluję bojlera jako bufor ciepła tylko po to żeby mieć ładne wykresy..? Już sam nie wiem. 
    Jest ktoś może z takim sterownikiem i nie używa pieca do grzania CWU. Może jakieś podpowiedzi...
    post-61123-0-64477200-1448719154_thumb.jpg
     

    ...A tak przy okazji  czy nie sadzicie ze za duzo mam tego czarnego pylu wszedzie? moj synek ciagle w nocy kaszle zastanawiam sie czy to nie z powodu tego czarnego pylu?....

     

    U mnie pył tez jest, tylko trochę mniej, szary i raczej na samym piecu i podajniku. Wadus jak spalanie u Ciebie po zmianie.
     

     

     

    Jakie macie ustawienia powietrza min i max i jaka dmuchawa.

    Po zmianie dmuchawy z wpa 06 (chodziła na 15 %) na  07 chodzi na 46% i wymiennik czarny, dużo sadzy .

    Przy wpa 06  wymiennik czysty , sadzy brak.

    Ja mam wpa06 powietrze 1-24%
    Temp pieca 62°C - sadzy brak, tylko szary pył, ale jak zmniejszyłem na jeden dzień temp. pieca do 55°C to w wymienniku pojawiła się czarna sadza.

  8. Dzięki wielkie za odpowiedź!
    Do podłogówki mam osobną pompkę i mieszacz także z tym nie ma problemu.
    zacznę od sprawdzenia czujnika pieca teraz mam w fabrycznym wejściu owinięty folią aluminiową.. przełożę go na rurę zasilającą.
    Opóźnienie w modulacji mam na 30min.

    Na powrocie pieca mam 48-50°C

    Własnie przelozylem czujnik temp pieca. Temp. od razu skoczyla o jakies 2°C.Ciekawe co z tego wyjdzie..

  9. wadus czy oprócz włączenia pompki do boilera na stałe coś jeszcze robiłeś w celu uzyskania takich wykresów? Ja mam podobną instalację (5grzejników i 50m2 podłogowki) i piec(20KW) do Twojego, jednak nie mam boilera CWU bo grzeję gazem. Czy jest jakaś szansa aby spalanie było takie jak u Ciebie? 

     

    Moje ustawienia:

    Powietrze 25%

    Modulacja 5-50%

    temp. Pieca 62°C

    temp. za zaworem 4D 39°C (zawór 4D sterowany siłownikiem, zazwyczaj ustawiony w okolicach 30%)
    Pompka CO działa caly czas.

    post-61123-0-57821400-1448652764_thumb.jpg
     

    Jak zwiększę modulację max to piki są węższe i wpada w podtrzymanie. Teraz spala kolo 22kg/dobę i jast tylko szary pyl w wyczystce.

  10. W podtrzymanie przeszedł nad literą P w SPALINY. Moc min 0.3kw max 6kw. Moc palnika 10kw Burner-s 16kw po modyfikacjach.

    można wiedzieć jak ograniczyłeś moc tego palnika?

    Dlaczego moc jest ograniczona do 60% - lepsze parametry spalania, pracy..? 

    Mam prośbę napisz proszę jakie masz ustawienia w trybie podtrzymania i trybie pracy. 

    Mam sterownik skzp-01 i ciągle próbuje dojść do optymalnych ustawień spalania. Zastanawiam się czy lepiej żeby piec dłużej pracował na niższej mocy (ograniczenie modulacji do 50-60%), czy krócej na pełnej i potem długie podtrzymanie...

    post-61123-0-90419900-1445856894_thumb.jpg

    U mnie pompka obiegu CO (głównego) wyłącza się po osiągnięciu zadanej temp w domu (21°C) co widać  na wykresie. Zawór 4d nie zamyka się aby podłogówka mogła cały czas pobierać ciepła wodę. 

  11. Ja mam jeszcze jedno pytanie.Potocznie mówi się( że się na czadziło).Ale teoria mówi że czad nie ma zapachu i go nie

    widać.Więc bez aparatury pomiarowej nie stwierdzimy jego obecności.Czy przypadkiem nie są pomylone pojęcia.

    100% to co napisałeś jest prawdą. Trzeba rozróżnić pojęcie czadu czyli tlenku węgla od pojęcia dymu.

     

    Czasem się zdarza że przez nieszczelności w kominie wydobywa się z niego dym, który np. gromadzi się w pomieszczeniach. Widać wtedy wyraźnie jakieś zadymienie w pomieszczeniu. Owszem zazwyczaj z tym dymem transportowane są pewne ilości tlenku węgla. Ale wtedy to co czujemy i widzimy to nie jest czad (tlenek węgla) tylko dym. 

     

    Najbardziej niebezpieczne są przypadki kiedy tlenek węgla przedostaje się z pieca, kominka, lub podgrzewacza na wodę kanałem wentylacyjnym lub inną droga do miejsc, gdzie przebywają ludzie. Wówczas nie ma dymu, a tlenek węgla jest. Wówczas nie ma możliwości bez urządzeń pomiarowych stwierdzić czy on tam jest czy nie.

     

    Tlenek węgla jest lżejszy od powietrza i gromadzi się w górnych warstwach pomieszczeń. Jego stężenie przy podłodze zawsze jest niższe, natomiast przy suficie wyższe. Jednak z uwagi na nieduże różnice w gęstości pomiędzy powietrzem i tlenkiem węgla ma on skłonności do tzw. wędrowania.

    /wiem to z doświadczenia, jestem strażakiem w jednostce chemicznej ciągle mam z takimi sytuacjami styczność/

    • Zgadzam się 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.