Skocz do zawartości

ravek1507

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Kocioł
    walendowscy sterownik TITANIC

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    lubelskie

Osiągnięcia ravek1507

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Wrzucam zdjęcie powrotu do pieca, Czy Twoim zdaniem kiminero tez jest to do przeróbki?
  2. Jestem już próbach ustawień zaworu, jest ok. Temperatura na piecu 65 a temperatura w obiegu letnia (można spokojnie trzymać rurkę, nie parzy w rękę), muszę jeszcze zakupić termometr taki, który zakłada się na rurę. Serdeczne dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady, dzięki Wam jestem już lepiej poinformowany jak ustawić ten mój zawór 3d, bo już miałem go wyrzucać i niepotrzebnie ładować się w koszty. Muszę jeszcze umówić się z instalatorem celem montażu pompki na CWU i dogrzania powrotu. Czy wyprowadzenie z tej rury wychodzącej z pieca do góry, będzie dobrym miejscem na montaż w/w pompki? Jeszcze raz chciałbym wszystkim podziękować.
  3. Wrzucam zdjęcie zaworu To rozwiązanie, które zaproponował kiminero jest dla mnie jak najbardziej odpowiednie, koszt przeróbki niewielki, a cel może zostać osąagniety. Podpowiedz mi jeszcze jak ustawić ten zawór, na instrukcji jest wskazana 5, i jak później regulować nim. Ja cały czas myślałem, bo tak poinstruował mnie instalator, że tym wyjściem do dołu woda wraca na piec, a tu jak sie okazuje woda jest nim zasysana z powrotu i mieszana z zasileniem na co, (chyba dobrze zrozumiałem), dlatego nie mogłem się doczytać żadnej instrukcji obsługi tego zaworu a przeglądałem ich dużo. Biegnę przestawić na 5, tak jak jest na rysunku 3c i czekam na reakcję.
  4. Jeżeli ustawie zawór w takiej pozycji żeby więcej wody szlo na powrót a mniej na CO to pompka strasznie głośno pracuje, wyczuwam jakby miała duży opór. A czy montaż zaworu 4d zlikwiduje problem zimnych powrotów. I jeszcze jedno pytanie jak montaż tego zaworu wpływa na oszczędności w opale, czy może zmniejszyć się spalanie, bo to ze chroni i przedłuża żywotność pieca to ba pewno.
  5. Dzięki za zainteresowanie moim problemem No własnie problem polega na tym, że nie mogę ustawić wyższej temperatury na piecu,bo w domu jest sauna. Dużo czytałem o korozji niskotemperaturowej i tego sie obawiam bo temperatura na powrocie to ok 37-35 st C. Poradźcie Panowie w takim razie, w jakiej pozycji ustawić ten zawór żeby zmniejszyć temperaturę na grzejniki, niestety nie widziałem tego zaworu w środku i nie wiem jak nim regulować. Naczynko wzbiorcze jest wpięte z drugiej strony. Ostatnio dosyć mocno zacząłem się interesować swoją kotłownią, był tez fachowiec (inny niż ten który to montował), oglądał to i zaproponował przeróbki: założenie oddzielnego obiegu z pompką na CWU i wymiana zaworu na czterodrożny. Zastanawiam się czy tak zrobić, bo koszty nie będą niskie ok 1200 zł. A w ogóle wszystko zaczęło się od tego, że mam zimne powroty w grzejnikach, przynajmniej tych na górze, czy uważacie, że zmiany które zaproponował fachowiec poprawia ta sytuację?
  6. Witam, proszę o ocenę czy zawór zamontowany w ten sposób spełnia swoje zadania. Moim zdaniem nie do końca, woda która wychodzi z pieca o temperaturze np 50 st trafia na kaloryfery z taka sama temperaturą. Trochę próbowałem go regulować, ale moim zdaniem niewiele to daje. Celem w/w zaworu powinno być mieszanie wody a tym samym zmniejszenie temperatury wody wychodzącej na grzejniki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.