Skocz do zawartości

Tolderr

Forumowicz
  • Postów

    43
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Tolderr

  1. Ja włączę ja o 4 rano to odgrzane jest o 6:30 

    Ogólnie panuje na formie 19 stopni pomieszczenie 100 m2 założone 2 klimy jedna 5 kw druga 7 kw jak wychodzimy o 13 i wyłącze klime a w nocy temp jest około 0 na dworze to temperatura o 4 rano w firmie jest około 12 stopni, to tak żeby dogrzać do 19 stopni rano to potrzeba ta 2 dobrych godzin. Jeszcze nie wiem jak będzie jak temperatura będzie niższa od 0 na dworze ile wtedy schłodzi pomieszczenie 

  2. Witam i pozdrawiam wszystkich, mam dylemat co do ogrzewania w firmie  czy w firmie jak kończymy pracę wyłączać klimatyzację na noc czy zostawiać włączoną . Pan który mi montował Klimę powiedział że oszczędniej jest nie wyłączać klimy na noc żeby pomieszczenie nie schłodziło się znacznie ponieważ jak rano włączę to do czasu dogrzania pomieszczenia do temperatury jakiej chcemy  pobierze więcej prądu niż jak by całą noc miało utrzymywać temperaturę . 

  3. 22 godziny temu, wacio1967 napisał(a):

    Istnieje taki sterownik. PVMonitor. Mam używam. Jest możliwość podłączenia 12 termometrów. Sterowanie dwoma przekaźnikami wbudowanymi. Sterowanie czteroma przekaźnikami sonoff. Do tego możliwość sterowania regułowego. Działa, bo testowałem reguły. Jakby były potrzebne bardziej zaawansowane metody sterowania, to można samemu napisać program sterujący. Jest pełna instrukcja i przykłady, które idealnie się wpisują w temat. Poniżej jeden z przykładów programowania. Ma grzać w określonych godzinach i w określonej temperaturze.

    image.png.a1d272a2775e8dfcc4d479c2d799b8b5.png

    Podał byś model 

  4. Witam podpowie ktoś który sterownik by to ogarnął ? Chodzi o sterownik co i cwu , potrzebuje takiego który np. Priorytet cwu przełączał się względem temperatury w pokoju . Np. Temperatura w domu ustawiona na 22 stopnie w pomieszczeniu jest 23 stopnie wtedy priorytet ustawia się na cwu , a jak spadnie poniżej 22 stopni w pomieszczenie przestawia się na wspólny priorytet czyli pompa co i cwu pracują razem ,, w innym przypadku w domu jest powyżej 22 stopni cwu załaduje się na fula to rozłącza obie pompy i do tego wszystkiego podział na wszystkie dni tygodnia i godziny dzięki za pomoc 

  5. Witam , widzę ze co niektórzy mają kłopot z ciągiem czy też z temperaturą , podejrzewam ze to nie problem pieca tylko pochopna decyzja przy zakupie , piec jest fajny jak najbardziej tylko żeby być z niego zadowolonym to tez trzeba mieć odpowiedni komin !!! Tez jestem posiadaczem Mpm Ds 17-19 i jestem z niego bardzo zadowolony przy rozpalaniu nie potrzebuje nawet klapki krótkiego obiegu podnosić temperaturę łapie szybko i trzyma ja bez problemu na miarkowniku bez wyciągania przegród czy tam czego innego . Pale drewnem .

  6. Zmniejszenie mocy zaproponował mi producent , powiedział że ceramikę wsadzi mi taką jaka wkładana jest do mpm ds 12-14 kw ,zależało mi na większym wkładzie ,a jak nie będzie dawał rady to dostałem komplet ceramiki od kotła 17-19 kw i mogę zmienić ale myślę że jak nie będzie dawał rady powiedzmy 10 dni w roku może troszkę więcej to pomoże mu piec gazowy który mam wpięty w układ , co do fotek źle się zrozumieliśmy sorka jak przeszkadzają mogę usunąć ?? 

  7. Witam zamówiłem kociołek Mpm Ds 17-19 kw , ale z pomniejszonym palnikiem do 14 kw . Chodziło mi o wiekszą komorę załadowczą . Do tego wziołem elektroniczny miarkownik unister i to chyba błąd paliwo będzie drewno czyli płynna regulacja lepsza tylko nie wiem jak to jest ale pan z Mpm powiedział mi ze ten unister który mi dał jest z płynną regulacją czy jest to możliwe ?? Czy też pan z Mpm się myli ??

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.