Skocz do zawartości

kafred

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez kafred

  1. Zawór trójdrogowy przebudowany. Podniosłem temp zadaną CO do 62*C, wyłączyłem regulator pogodowy, stabilizuje się temp. wewn., powrót po zmieszaniu przez trójdrogowy 10*C niższy od zasilania, a co najważniejsze; to ładnie dopalone paliwo. Ustawienia: eCoal w automacie, dmuchawa 0, Czas pracy pod. - 6sek, w podtrzymaniu - cpp - 5, ckr.p - 15min, c kr. p. - 36 sek. dmuchawa 38%. Oto link do mojego sterownika: https://device.esterownik.pl/device/6300/

  2. Aby to zadziałało musisz mieć co najmniej 1 grzejnik otwarty aby woda z zasilania wracała do kotła.

    I ta wracająca woda będzie miała np 55*C, z pozostałych pionów wróci w temp.40*C i różnica między zasilaniem a powrotem będzie ok 20*C. A przecież nie o to chodzi. Wg mnie w tym układzie niezbedne jest zabudowanie małej pompu mieszającej pomiędzy zasilaniem a powrotem bezpośrednio przy kotle. Czy mam rację? Tak też miał być zabudowany zawór trójdrogowy , ale instalator przekonywał mnie inaczej, i dałem wprowadzić sie w błąd i się zgodziłem.

  3. Dzięki za szybką odpowiedź i zainteresowanie się moim problemem, jest jednak pewne ale: Jeżeli podam na kaloryfry 65*C, termostaty ograniczą przepływ, to powrót będzie znacznie zimniejszy i wtedy różnica miedzy wyjściem z kotła a powrotem moze nawet wynosić 20 i więcej stopniC. Chcac podgrzewać dopływ przez CWU - po co grzać do 60*C 300l wody?

     Myślałem o podniesieniu temp kotła, a obniżeniu temp na zasilaniu kaloryferów wodą mieszaną z powrotem przy pomocy zaworu trójdrogowego, ale wtedy powrót też będzie znacznie niższy od zasilania. W nastepnym wpisie podam link do esterownik, nie bardzo wiem jak to zrobić.

  4. Jestem pierwszy sezon uzytkownikiem Ogniwo Eko Plus 16 kw. Dom nieocieplony, dość ciepły bo z cegły i suporeksu, dach ocieplony styropapą. Kocioł pracuje w automacie, włączone: programator pogodowy, pokojowy, krzywa grzania dla +10*C  - 45*C, dla -10*C 60*C.  Zawór trójdrogowy na ciepłej wodzie przed pompą CO otwarty na maksa, bo inaczej powrót był zbyt zimny(różnica ok 15*C), Mam zawory termostatyczne na grzejnikach, służa tylko do obnizenia temp. w sypialni i kuchni. Zdaję sobie sprawę że max sprawność kocioł osiąga przy temp. 60 - 65*C, ale jak to uzyskać, skoro e Coal steruje w granicach 48 - 52*C? Kocioł pracuje w większości w grzaniu, częściowo w podtrzymaniu, zaś przerwy spoczynkowej nie osiąga. Zadawałem to pytanie na innych forach, bez odpowiedzi. Pomóżcie! Żeby podnieść temp kotła trzeba by zrezygnować z programatorów, sterować zaworami na grzejnikach, ale wtedy będzie powrót zimny. Jestem w rosterce. Oto link do mojego kotła: 192.168.1.100

  5. Cześć. 

    janklos12 Po ostatniej rozmowie telefonicznej dokonałem pewnych niewielkich zmian w ustawieniach i jest prawie dobrze, choć podobnie jak przed., tylko podwyższyła sie temp. spalin. Obecnie średnio w granicach 150 - 190*C. Zaś spieki wyglądają podobnie jak u Ciebie. Ustawienia: korekta dm-(-1),cz. pr. pod. - 3, w podtrzymaniu: cz. pr. pod. - 4sek, czas postoju pod. - 30min, czs kr. prz.- 43, ilosć powt. pod. -2. Czy jest tu co jeszcze zmieniać? Myślę że nie.

     

     
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.