Skocz do zawartości

Adam87

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Adam87

  1. Na pewno przed zima zdecyduje sie na montaz takiego silownika. Pewnie kluczem do wszystkiego jest dobrze ustawiona krzywa grzewcza. Ale jakos doswiadczalnie ja sprobuje stopniowo ustawic. Czujnik zewnetrzny mam juz zamontowany, tylko jakos obudowe do niego musze wymyslec, poniewaz jak padaja na niego promienie sloneczne to zawyza o duza wartosc pomiar aktualnej temperatury. W chwili obecnej grzeje i tak tylko CWU i zawor jest calkowicie zamkniety na obie domu. Porownanie w sprawie oszczednosci bede mial po zakonczonej zimie.
  2. Witam, instalacja juz zakonczona. Wykonana tak jak radziliscie. Pompka za zaworem 4d w obiegu na grzejniki. Hydraulik polecil i zalozyl elektroniczna LFP. Byl spory problem z jej odpowietrzeniem..! Stara pompka LFP zalozona na obiegu kotlowym pracujaca caly czas na pierwszym biegu. Jesli chodzi o CWU to tez mam zalozona pompke ale z obejsciem. W chwili obecnej pompka jest wylaczona i obieg puszczony obejsciem. Temperatura CWU utrzymuje sie na tym samym poziomie co temperatura kotla. Obieg zalatwia pompka z obiegu kotlowego. Zastanawiam sie teraz nad silownikiem do zaworu 4d, aby regulacja temperatury na grzejniki byla automatyczna. Czy polecacie takie rozwiazanie. Ktos kto ma taki silownik na pewno moze wypowiedziec sie czy to rzeczywiscie wiaze sie z oszczednosciami i czy warto zainwestowac te 500zl. Tym bardziej ze moj sterownik ma opcje sterowania takim silownikiem. Jak nie to poprostu pozostaje reczna regulacja i obserwacja temperatur powrotu i zasilania na CO.
  3. Dzięki wielkie za pomoc. Mam nadzieję, że wszystko będzie działać jak należy. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc!
  4. Troszkę jeszcze Was pomęcze pytaniem. Czytam i szukam i nie znalazłem jaka ta pompka ma być na obiegu kotłowym czy 25/40 wystarczy?. I czy montuje się ją również z zaworem różnicowym, czy trzeba dac jakis zawór dławiący bo też takie opinie czytałem.
  5. Rozumiem, czyli reasumując aby wszystko było tak jak się należy w moim przypadku należy zamontować pompę co za zaworem (obieg grzejnikowy), pompę CWU, oraz pompę na powrocie (obieg kotłowy) i wtedy będzie tak jak się należy? Pompa na CO i powrocie mają działać równolegle.
  6. Czyli jezeli nie chcialbym wymieniac rur przy piecu to jeszcze dodatkowa pompa na obiegu kotlowym? Bo chyba 1" jak jest u mnie to za malo. Jezeli tak to pewnie taka sama jak na zasilaniu CO i sterowanie rownolegle? Wtedy moze bym mogl zrezygnowac z pompy CWU? Poprostu CWU grzane byloby obiegiem kotlowym ciagle. Tylko bym sobie dlawil zaworem na powrocie z bojlera. Jak uwazasz?
  7. Pompa kotlowa tzn pompa zainstalowana na powrocie przez kotlem tak? Jak bys mogl opisac jakie objawy moga wskazywac na koniecznosc zainstalowania takie dodatkowej pompy? Bo moze sie okazac, ze bedzie taka koniecznosc u mnie.
  8. Z kotła do naczynia mam 1". Ale na zasilanie grzejnikow mam 3/4 i wlasnie tam chce aby hydraulik rozcial to i wstawil zawor 4d i za nim pompe. Zawory 4d chyba najmniejsze sa 1" z tego co sie nie myle. Wiec i tak hydraulik bedzie musial zrobic przejsciowke - zreszta na pompe tez. Radzisz aby to zrobil na 5/4? 1" nie wystarczy?
  9. Dzięki za konkretne odpowiedzi! Teraz to już więcej wiem..;-) Mam jeszcze pytanie co do pompy grzejącej CWU. Czy są jakieś specialne pompy mniejszej mocy do podgrzewania CWU? Czy montuje się takie same jak do CO?
  10. Czyli najlepiej to będzie tak jak np. na tym schemacie: tak?Rozumiem, że w tej konfiguracji można zamontować pompę do CWU bez zaworu różnicowego tak? Jeżeli główne zasilanie mam w 3/4" to jaką dać na obieg CWU 1/2" wystarczy? PS Było już dwóch hydraulików i każdy mówi inaczej. Jeden nawet powiedział, że zawór 4d jest zbędny ale z tego co wyczytałem jak najbardzie pożyteczny. Niestety trudne teraz o dobrego fachowca. Tym bardziej, że powiedziałem, że chce to zrobić już jak się należy, a nie po najniższych kosztach....
  11. Dzięki za info. A co masz na myśli mówiąć, że trzeba będzie dobrze wyregulować instalacje? Chodzi Ci może o ustawienie zaworu 4D? Nie wiem czy się nie skusić na zawór z siłownikiem i automatyczną regulacją. Sterownik ma taką opcję..:-)
  12. Witam, kupiłem nowy piec i czeka mnie troszkę przeróbek w kotłowni. Był hydraulik i zalecił u mnie takie podłączenie jak narysowałem na rysunku w załączniku. Czytał już dużo postów jednak nie odnalazłem żadnych konkretnych informacji. Chodzi mi przede wszystkim o fakt, czy pompa CO może być zainstalowana na powrocie. A zawór 4D na zasilaniu. Ogrzewanie CWU będzie dławione zaworem na wyjściu z zasobnika - tak jak miałem do tej pory. Zawór 4D w celu zmiejszenia temperatury na grzejniki i ochrona powrotu pieca. Proszę o pomoc i opienie. Dodam, że pompa Co na powrocie z powodu braku miejsca na piecem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.