Skocz do zawartości

artur715

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez artur715

  1. Blacha jest zasłania 1/3 rusztu wlot do palnika trochę mniejszy niż w orginale (stary palnik rozleciał się po pierwszej zimie w ramach gwarancij producent na moje życzenie zrobił mi pełną a ja zrobiłem na półokrągło materiał lepszy niż pierwszy ,dwa lata i nic się nie dzieje)Trochę się wieszało ale teraz ukladam  drewno równolegle do palnika i jest ok.Myślę że bez węgla jest mało żaru na rusztachi to może być powodem tej smoły .Kupię jakiegoś słabego węgla na pomieszanie i zobaczymy.

  2. Witam posiadam MPM -a od trzech lat .Wcześniej paliłem drewnem i węglem 50/50 lub samym węglem  i wszystko było ok .W tym roku  postanowiłem palić samym drewnem odpady tartaczne i olcha grube szczapy.Płomień w palniku słomkowy z niebieskim .Elementy ceramiczne rozgrzane do czerwoności temperatura powrotu 60 na miarkowniku70 a mimo to na wymienniku jest cienka warstwa smoły szklistej .co można zrobić aby to zlikwidować?

  3. U mnie blacha przed palnikiem się nie sprawdza pali się morze lepiej ale wymiennik za palnikiem momentalnie pokrył się lepką smołą.Opal to głównie sosna suchutka (3 lata suszona).  Jeszce jedna sprawa  w tym elemencie z  betonu żaroodpornego  który wprowadza ogień w ruch wirowy jest za mało otworów PW (lub za małych). Położona szybka na otworze wziernika pokrywa się sadzą zrobiłem sobie nową z cegły szamotowej  z większymi otworami ktore umieściłem bliżej środka  promień łuku  w moim przypadku to 4,5 cm.Szyba  cały czas czysta .Plomień  z koloru jasno żółtego zmienił się  na słomkowo- niebieski  i prawie przezroczysty.

  4. Witam moim sposobem na smołę i takie temperatury jakie mamy teraz to temperatura na kotle 70-80 stopni smoła sama spływa na      dół gdzie są dwie cegły 3 cm po bokach i jedna  na drzwiczkach środkowych (12 cm).Gdzie się spala nie zakleiając ich.Na części grzejników (7 z 11). termostaty.Uklad co z jedną pompom .Zasobnik cuw 300 l  Ermet dwuplaszczowy .Gdy się przymkną termostaty nadmiar jest magazynowany w zasobniku cuw  gdy temperatura spada ciepło jest spowrotem  kierowane na grzejniki .Taki mały układ z buforem.Temperatura startu pompy to 45 stopni więc nie studzi wody tak do końca .Wyjście ciepłej wody podmieszane na zaworze 3 d termostatycznym(ok.50 stopni)

    post-58321-0-04669000-1478021770_thumb.jpg

  5. Witam wszystkich.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Mam problem z moim kotłem(MPM 12-14).Smoła leje się strumieniami .Palę przeważnie drewnem głównie iglaste sezonowane.Otwór w klapie załadowczej otwarty  na 3/4.(górny zasyp)palenisko zmniejszone po bokach cegłami.Jak usunąć problem ?       

  6. Gdy jest trochę żaru i trochę węgla, trzeba uważać bo pierdyknie że hej. Otwierać powoli na otwartej klapce krótkiego obiegu wtedy jest mało dymu. Oczywiście gdy masz w kominie jaki taki ciąg. Ja mam 7 metrów fi 150 okrągła i spoko.Nie żałuję że wybrałem górny zasyp,wg mnie to wygodniejsze rozwiązanie. U mnie teraz idzie 40 kilo Ziemowita. Moc kocioł ma, ale węgiel dziadowski i migiem tworzą się spieki. Trzeba często odpopielać , grzebać od strony popielnika i wygarniać ten gruz.Żeby to zrobić, muszę wygaszać kocioł i to jest bardzo uciążliwe.Nie popalę na ciągłym ruchu dłużej niż jedną dobę.W desperacji dziś kupiłem eko czeski. Niech będzie masa popiołu, byle nie było spieków. Jakoś nie mogę trafić na węgiel który nie tworzy spieków.Paliłem na 70 stopni na wyjściu i tylko huczało. Kocioł jest trafionym zakupem,mimo małych niedoróbek,które sam usunąłem.Uważam że paliwo to klucz do zadowolenia,ale zaczynam się zastanawiać czy w ogóle kiedyś trafię na coś, co nie produkuje tych p...* spieków.

    To dziwne? ja w zeszłym sezonie paliłem tym węglę i do DS  jest super :D .Ziemowit to węgiel kl.31.2 RI>5 jeśli ci tworzy spieki to jest to mocniejszy  kl.33 lub wyżej i dużym współczynniku spiekalności(liczba ROGI).W tym roku mam Chwałowice to węgiel kl.32.1 jest trochę mocniejszy od Ziemowita i się  spieka ale mało .Czasami się zawiesi .Wkładam kawałek drewna podczas dokładania i mam spokój.Przy tych temperaturach co teraz mamy spalam go ok 30 kg na dobę .Dom 160 m2 słabo ocieplony okna stare drewniane temperatura w dom min.21 max 24 .Nie palę non stop bo za gorąco.Kocioł prawie gaśnie lecz nie do końca krótka przerwa  potem trochę drewna i jazda od nowa.popiołu małopost-58321-0-26179300-1451934315_thumb.j

    post-58321-0-26179300-1451934315_thumb.jpg

  7. Witam wszystkich mój stary kocioł pomału kończy swój żywot. Dzięki dobrym ludziom z tego i innych stron o ekonomi spalania poprawiłem swój kocił i teraz spala dużo mniej i czyściej. Dawniej gdy był "BATORY" potrafił spalić 60 kg na dobę przy ok 0 st.c .Teraz jest to około 30 kg na 24 h (przy-15 st.c) .Zamierzam kupić 12 kw  z palnikiem od 10 . MPM DS jak dla mnie jest kotłem najlepszym  patrząc na jego budowę oraz cenę .Jak również to że można  w nim spalać różne paliwa (oprócz śmieci :lol: )

    post-58321-0-41919600-1451910349_thumb.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.