Skocz do zawartości

jurgonka

Stały forumowicz
  • Postów

    416
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Odpowiedzi opublikowane przez jurgonka

  1. "Karać można kogoś z kogo można pieniądze ściągnąć a kara odniesie efekt, a z biednego emeryta czy rencisty .....albo "lumpa", co można ściągnąć? NIC! " napisano powyżej.

    Prawda wygląda inaczej; Wprowadzamy normy, badamy spaliny i karamy. Po kolejnej karze (niezapłaconej) zabieramy ogrzewany lokal i za złotówkę "sprzedajemy szwagrowi".

    ​Gdy tylko urzędnicy się zorientują, mamy koniec problemu. Ku zadowoleniu urzędników i niemyślącej gawiedzi. Badanie spalin u "szwagra" jest niedopuszczalne i będzie karane usunięciem z kadry urzędniczej. Damy radę, tylko głosujcie na "dobrą zmianę".

  2. Poprawne spalenie zrębek wymaga podajnika. Inwestycja opłacalna przy dużej ilość i opału, gdy mamy do zutylizowania tylko okazyjne ilości, polecam sposób przedstawiony powyżej. Przy własnych plantacjach - podajnik. Jedynym rodzajem podajnika, który bezproblemowo pozwala palić to podajnik z mojej stopki, a dokładnie jego poprzednik. Różnica to pojemność podajnika, paląc odpady poprodukcyjne (zrębki - wszystkiego co się pali) pojemność to ca 500 l. Dobry kocioł (trzy ciągowy)+ podajnik i koniec problemów. Czym suchszy opał tym efektywniejsze grzanie. Zrębki palisz bez dmuchawy, specjalnego palnika, bezdymnie.   

  3. Jeśli masz zdolności techniczne wykonaj podajnik samemu. Koszt poniżej 1 tys i pełna regulacja mocy. Jedyny minus to przy wsypywaniu opału przez drzwiczki - wysokie położenie załadunku paliwa. Tego typu podajnik do zobaczenia na filmie w mojej stopce. W wypadku Twojego kotła, wsyp przez górne drzwiczki, wszystkie cztery ścianki komory spalania wyłożone szamotem. Ponieważ już masz szamot do wykonania zastępcze drzwiczki z otworem na wsyp paliwa i podajnik. Możesz palić wszystko, polecam groszek, pellet, itd.  

  4. Czytaj, czytaj, czytaj. Znajdziesz opis, kotła z wentylatorem wyciągowym - do rozpalania. Po rozgrzaniu wystarcza ciąg kominowy. Dolniak - HG. Gdy brak ciągu lub jest za mały - wentylator - jest OK. Gdy nie ma konieczności jego stosowania - szkoda kasy, lecz można i można mieć z niego pożytek i zadowolenie, lepszą pracę kotła, oszczędności na opale.

    • Nie zgadzam się 1
  5. Nie mam problemu z modulacją mocy. Granulacja to możliwość palenia zrębków, przy których czym większy gabaryt tym lepiej. Ponadto podajnik poda i pył drewniany z szlifierek, i miał węglowy. Natomiast zbyt duży kawałek opału zostaje w podajniku nie zakłócając jego pracy. U mnie oszczędność to nie tylko sprawność kotła ale i możliwości stosowanego różnorodnego opału. Mogę palić "wszystko" kilka dni temu zutylizowałem olej po frytkach - 2,5 litra na 100 l trocin.

    Ponadto oszczędność kotła przed brudem w wodzie to wydatek ca 100zl lub wizyta za złomie i własna praca.

  6. Dla kotła są ważne dwie temperatury minimalna - prawie zawsze zawyżona i maksymalna - prawie nigdy nie podawana prawidłowo a pokazująca temperaturę odkładania się kamienia kotłowego. Zamulanie i osadzanie nieczystości na dnie kotła wynika tylko z błędów instalacyjnych. Kocioł (najdroższy element instalacji) nie powinien być zbiornikiem na śmiecie. Tylko inwestor jest zainteresowany długowiecznością pieca.

    Awaryjne wymiany kotła zawsze są "nie w porę" Mój kocioł pracuje ca 30 lat i na przyszły rok planuje jego wymianę. Kocioł wykonam sam,(o ile zdrowie pozwoli) a podajnik będzie ten sam (sprawdza się od 20 lat bezawaryjnej pracy - i podaje "wszystko" max granulacja 100x60

    Nie znalazłem nowocześniejszej konstrukcji kotła, muszę sam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.