Skocz do zawartości

thores

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia thores

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. No i nie wiem jakim cudem, ale jest o wiele lepiej ;). Dziękuję za pomoc.
  2. Jest zawór, jeśli dobrze kojarze jak on powinien wyglądać.
  3. Jeszcze kilka słów. Skoro odpowietrznik jest zainstalowany na naczyniu tak jak narysowałem to chyba jednak nie ma możliwości, żeby woda go zamykała, gdyż rurka odprowadzająca do kanalizacji jest nieco niżej. Tym samym woda zanim zamknie odpowietrznik to wypłynie.
  4. No to się już trochę rozjaśniło. Jak znajdę trochę czasu to się zabiorę za to. Dam znać jak poszło. Dziękuję za odpowiedzi.
  5. Ok. Czyli w najbliższym czasie pozbędę się odpowietrznika i założę rurkę. Odpływ z naczynia do kanalizacji wygląda na poprawny. Prosiłbym jeszcze o wytłumaczenie pojęcia "zawias" - lajkonik jestem.. I jeszcze pytanko - czy ta rurka odpowietrzająca może iść ze zbiornika najpierw w bok a później w górę? Chodzi o to że zbiornik jest w takim miejscu, że jest już prawie pod samym skosem dachu - 1 metra tam nie zmieszczę. Było to tak zrobione ze względu planowaną rozbudowę poddasza. Pozdrawiam.
  6. Samo naczynie przelewowe znajduje się ponad wszystkimi elementami instalacji, czyli jest ok. Podłączone jest przed wszystkimi grzejnikami jakieś dwa metry za piecem (nie widać na zdjęciach). Samo naczynie to mniej więcej coś takiego: Zdjęcia nie zrobię, gdyż jest teraz dość szczenie ocieplony - znajduje się pod nieocieplonym dachem. Generalnie problem polega na tym że nie możemy odpowietrzyć do końca układu. Tak jak pisałem, czasem, zwykle przy wzroście temperatury przez kocioł i pompkę od C.O. przepływa przez chwilę zwiększona ilość powietrza. W rurce prowadzącej do naczynia przelewowego słychać wtedy ruch powietrza. Po unormowaniu temperatury jest już cicho - słychać tylko delikatne pluskanie na wężownicy w bojlerze, którą to wg fachmanów trudno odpowietrzyć:] Instalacja wykonana jest w starym domu, podzielonym jakby na 2 części. Przejście z jednej do drugiej jest wykonane nad drzwiami czyli jest ono wyżej niż grzejniki. Na przejściu są odpowietrzniki. Co dziwne dość często pozbywamy się powietrza z dwóch pierwszych grzejników(najbliżej pieca), natomiast te za przejściem nigdy nie dostają powietrza i grzeją dobrze. Mam nadzieję, że nie pogmatwałem za wiele. Moja wiedza na temat ogrzewania jest niestety mizerna i trudno mi to jakoś lepiej opisać. Przydałoby się jakoś poradzić z tym problemem, gdyż już mamy dość dzwonienia do tych szpeców. Dodam jeszcze, że po uruchomieniu instalacji było w niej dość sporo powietrza, które miało "samo zniknąć".
  7. Tak też myślałem, choć z drugiej strony wydaje mi się też, że powietrze powinno sobie spokojnie wychodzić przez rurkę, którą wypływa ewentualny nadmiar wody. Dobrze myślę? Jeśli nie, to zabieram się za demontaż tej zabawki.
  8. Witam. Chciałem zapytać czy na górze naczynia przelewowego może/powinien być odpowietrznik? "Fachowcy" jakiś czas temu zrobili instalację, której do tej pory nie możemy odpowietrzyć. Powietrze jakby krąży po kotle, jego najbliższej okolicy, a czasem zabulgocze w naczyniu. Na jego górze jest odpowietrznik. Ma on jakiś sens w ogóle? Czy może w czymś szkodzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.