Skocz do zawartości

alba75

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia alba75

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Kocioł 25 kW. Do bocznych płytek na razie nic co blokowałoby opał się nie przykleiło ale to kwestia opału. Jak paliłem miałem robiło się więcej szlaki ale przyklejała się głównie do górnej płytki. Oczywiście miał tez może byc dobry i się nie spiekać. Kłopot ze spiętrzaniem sie opału był wówczas gdy płytki nie były unieruchomione(ja je zablokowałem prętem włożonym w wycięcie w ruszcie. Teraz jest lepiej ale raz na dobę robię porządek na palenisku bo popiół jest trochę blokowany przez dodatkowy ruszt który mam stale rozłożony. Dobrze jest płytki podciąć tak aby ta górna była z nimi zazębiona i je pocienić . Wtedy nic sie nie rusza i jest OK. Sadzy dużo mniej- nie wiem jak ten kocioł może być sprzedawany bez tego patentu.
  2. Dziwny problem. Wynika że za duży jest nadmuch skoro węgiel za szybko się spala i przesuwa za bardzo w stronę podajnika.Albo większość powietrza do spalania pochodzi z odmy zasobnika. Ja mam nadmuch na 1 i trochę zamknięta przysłonę, czas podawania 2 min 50 s ale dlatego taki krótki bo palę groszkiem II i w jednym suwie mało go spada(taki mi przywieźli przez pomyłkę ale daje radę). Gdy paliłem miałem było ok 4 minut. Dodatkowo 2 pierwsze rzędy otworów rusztu mam zatkane gwoździami. Pompę CWU i CO mam na 46 stopni. Pokojówkę mam wpietą klasycznie w sterownik próby załączania sterownikiem pompy nie były udane -bardzo mocno przeciągał w górę. Wstawione wspomniane wcześniej płytki i jest w miare OK pomijając niedoskonałości softu. W mrozy -10-15 stopni zużycie węgla ok 16-18 kg na dobę ogrzewane ok 140 m2 z tym że z powodu bardzo grubego węgla nie dopala sie on zostawiając czarne zierna otoczone bryłka popiołu.
  3. Proponuję jednak zrobić te płytki cieńsze (przy pomocy kątówki) -spełnią swoją funkcję i mniej zabiorą mocy i należy je unieruchowić aby nie przesuwały się wraz z opałem. Górna płytka powinna bezwzględnie przylegać do tylnej stalowej płyty kotła.
  4. End O kod nie śmiem prosić :D Ale masz może rozpiskę wyprowadzeń z procesora, ktory pin do czego. Ze wzgledu na środek zimy nie mogę go rozmontować bo kocioł musi chodzić a żeby zacząć coś robić muszę wiedzieć co jest do czego przypisane bo płytke chciałbym zostawić. Z wejść chyba jest tak: temp kotła, temp boilera, kontaktron, 4 przyciski, regulator pokojowy. Wyjścia obsługa LCD, sterowanie triakiem(??) silnika, sterowanie podajnikiem, sterowanie pompą CO, sterowanie pompą CWU. No i teraz co jest co Myślałem też o dodatkowym panelu obsługi umieszczonym poza kotłownią Programuję w Bascomie.
  5. Witam Tez posiadam Stalmarka. Podobnie jak kilka osób na forum postanowiłem go usprawnić i wpadłem na identyczny pomysł - płytki szamotowe na palenisku. Bardzo podobnie jak na zdjęciach w wątku: dwie stoja po bokach a jedna na nich nakrywa palenisko od góry. Z tym że płytki stanowiace podporę są u mnie cieńsze (obrobiłem je kątówką) i schodzące w klin od strony podajnika. Problemem jest ich odsuwanie się wraz z opałem ale chcę je zablokować wiercąc otwory w płycie paleniska i wstawić tam pręty(sruby)o które oprą się krawędzie płytek. Górna płytkę mam niżej nie leży swobodnie na tych bocznych ale są one wyciete i górna się z nimi zazębia Co do softu ma on kilka mankamentów i sam chętnie bym to i owo zmienił. End pisałeś że jest tam atmega- to fajnie bo trochę bawie się mikrokontrolerami. Są tam jakies wolne wejścia? Bo możnaby dołożyć czujnik zasilania i powrotu (np na LM35), ew. temperatury spalin. Zmieniłbym moment startu z podtrzymania tak żeby kocioł pracował z większą mocą na początku (większa częstotliwośc podawania i wiekszy nadmuch) i mniejszą później tak aby najrzadziej przechodził w podtrzymanie. Chciałbym zmienić też sterowanie wyntylatora aby zmniejszyć jego moc i modulować ją wraz z odchyłką od temperatury zadanej. A udało ci sie jakoś odczytac oryginalny program czy wszystko pisałeś od początku?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.