Skocz do zawartości

przemo1234

Forumowicz
  • Postów

    19
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez przemo1234

  1. Ciężki przypadek widzę, przeczytaj uważnie co napisałem w tym wątku. Ani 15kW ani 25kW w tym przypadku, a jeżeli już Klimosz to bardziej 15kW jak 25kW i tyle z mojej strony! Siarczystych mrozów u nas nie ma, sezon grzewczy to też wrzesień, październik, listopad oraz marzec kwiecień, ew. połowa maja - gdzie o mrozach w ogóle nie rozmawiamy !!

     

     

     

    Jakie awantury litości - negatywna opinia. Każdy kto interesuje się Ling Plus ze sterownikiem Esytyma może do mnie napisać. Prześlę zdjęcia tego co opisywałem i zaproszę do kotłowni. Baaardzo chętnie się uwiarygodnię. Klimosz Ling Plus ma swoje wady, piszę to z pełną odpowiedzialnością.

    Każdy kociol ma wady pytanie czy niema wiecej wad niż zalet...

  2. Witam

    Do automatyk:

    Każdy swoje wie ale aby nie dać się zwariować.... sprostuję ten harmider. Pierwsze i najważniejsze to odwoływanie się do tematu postu. Przywołujesz jakieś dziwne wartości 500L ,60 kW... Mały dom mały zasobnik...Tyle nie popadaj kolego w skrajności bo forum to nie miejsce na przedrzeźnianie się tylko platforma wymiany wiedzy. Jak ktoś będzie chciał sobie poczytać o elektrociepłowniach to sobie wygogla..... Piec retortowy pracuje w cyklu zautomatyzowanym gdzie priorytetem jest CWU ( tak się powinno to wykonywać CO) więc o grzaniu ciepłej wody nie mówimy tylko teoretyzujemy bo... mamy ją ciągle w tem około dajmy na to 70 stopni. Utrzymanie takiej wartości następuje kosztem kilkudziesięciu watów i nic więcej. Jeśli zdarzy się ...że ktoś wypompuje cały zasobnik ( sytuacja jedna na 20 przypadków jeśli nie więcej) to kocioł grzeje zasobnik jego mocą i tyle (nawet pomijając układ CO na godzinę czy dwie ) Poczytaj co to akumulacja cieplna budynku. O sposobach zarządzania energią w instalacjach energetycznych zrozumiesz. I nie będzie przyrównywał tem na zewnątrz do zapotrzebowania energetycznego budynku ( to opiewa o teorie o nic innego). To że kocioł ma taką samą retortę w 12 kW czy w 35 kW to już jest zupełną bzdurą wobec tego ile jesteśmy z tej retorty wyciągnąć poprzez odbiór energii. Palnik może i się nie różni, ale co odbierze ciepło z retorty ?? Wymiana na płaszczu wodnym itd. itp. Przyjmując 3 kW jesteśmy blisko prawdy przyjmując wymianę wody w zasobniku poprzez mieszanie w cyklu korzystania z niej. Można przyjąć i 5 kW tylko po co ? Kiedy tak naprawdę kocioł poradzi sobie spokojnie z odbiorem mocy którą ma wpisaną.

    Do M77

    Przewymiarowanie kotła niczemu nie grozi ale na pewno nie przynosi korzyści o których myślisz.... Pierwsze i najważniejsze to cykl pracy takiego kotła Kocioł czym więcej pracuje ( w sensie podawania powietrza nie tylko paliwa i powietrza) tym efektywniej pracuje bo na podtrzymaniu w najzwyklejszy sposób zdymia opał. Dla mnie osobiście większy postój większa strata ( niech się wypowiedzą Ci co zjedli zęby na retortach) Powtórzę się co ma moc tym razem do ilości wody w płaszczu... Liczy się jego powierzchnia a na dobrą sprawę i długość „powierzchni wymiany” Wyprodukujesz może i 30 KW ale piec nie przyjmie więcej niż tyle co mu wpisali ( fizyka, termodynamika, przewodnictwo cieplne itd. itp.) Z tym grzaniem CWU równolegle do CO i braku mocy to nie uwiężę. ( chyba że zobaczę zasobnik z 200 litrów bez izolacji stojący z zimnej kotłowni – pracujący jako kaloryfer na 38 mK – u jednego z forumowiczów). Modulacja mocy jest w zakresie to fakt... Ale w zakresie do wartości mocy nominalnej kotła i nic poza tym ma 25kw jest w stanie tyle wygenerować. Sprawność.. Efektywność spalania .. ( intensywnie i w sposób ciagły.... ) itd. itp.... Polecam lekturę forum to wszystko zostało już napisane nie raz nie dwa .... ( na tym forum)

     

    Dokładnie tak pojemność wody niema nic do mocy kotła mój ma 26 litrów pojemności wodnej i 30Kw grzeje tak jak wcześniej pisałem dom 240m i 68 warsztatu do tego 300l cwu i to nie w priorytecie tylko równolegle.temp w domu 22stopnie w warsztacie 14stopni.

    Zużycie cwu również bardzo duze 5 domowników i 3 pracowników.Nigdy nie zabrokło ani wody ani Ciepła w kaloryferach.

  3. Bez jaj koledzy 25Kw na domek ~100mk? ja mam kocioł 25 KW radana na eko groszek do zeszłego roku ogrzewałem nim 240 metrowy dom i 68 metrowy warsztat i 300l c.w.u bez żadnych problemów temp na piecu do 60 stopni spalanie w granicach 60kg na dobe od tego roku dom i warsztat jest ocieplony wełna 12 cm i kocioł mógłby spokojnie być mniejszy o 5 8 KW. Kolega ma do ogrzania 100mk wiec 15KW jest ze sporym zapasem którego nigdy nie wykorzysta,chyba ze powiekszy domek.

  4. Ze zdjęć poznaję, że stary palnik w moim kotle (teraz wymieniłem na Brucera) był chyba taki jak Twój - po demontażu praktycznie nie nosił śladów zużycia (po około 2 latach eksploatacji). Czy palisz cały czas tym samym opałem? Może to jest faktycznie problem.

    Marcin pierwsze dwa sezony paliłem innym opałem efekt był ten sam,ślimak poprostu sie starł.

    Gdzie kupiłeś palnik brucera? pasuje do niego motoreduktor ze starego podajnika?

    Są jakieś oszczędności paliwa w stosunku do starego podajnika?

     

    Mjk U mnie nie wystepuje problem ze zbyt głębokim spalaniem w retorcie,mam kocioł juz 4 sezon wiec już troszke opanowałem jak należy w nim palić aby uzyskać jak najlepsze efekty.

  5. Chwałowice,kazimierz juliusz, zg piekary sa ok tym paliłem jestem pewnien ze pochodzą z tych kopalni bo osobiście je odbierałem, natomiast wegiel z kwk piast jest bardzo kaloryczny i super grzeje ale powstaja bardzo duze spieki i zostaje duzo popiołu, trzeba ze 2 razy dziennie rozbijac szlake zeby popiól mógł swobodnie opadać.

  6. Opał jest suchy, kupiony w maju leżakuje sobie w garażu w którym niema specjalnie wilgoci, przez cale lato jest zato w garazu bardzo goraco bo ma blaszany dach bez ocieplenia, czeste czyszczenie niestety było konieczne od nowości pewnie dlatego ze kanaliki sa bardzo male i maja duzo wypustek(wymiennik zeliwny) Ma ktoś podobne problemy z podajnikiem?

  7. Kanały w ruszcie żeliwnym czyszczę za każdym razem(co 2 tygodnie). ...

     

    Mimo tego że nie posiadam kotła o jakim piszesz zgadzam sie z kiepska jakością powłoki lakierniczej w zasobniku wegla, mam kocioł Radan i po 4 sezonach zasobik jest do wywalenia zaczynaja w nim wypadać dziurki wielkości szpilki, lakier w zasobniku to nic innego jak zwykly lakier proszkowy nawet bez dodatkowej powloki antykorozyjnej przed polozeniem warstwy wierzchniej, mozna by pomyśleć i taki zasobnik ocynkować przed lakierowaniem i napewno tak by sie nie działo, kolejny zasobnik wykonam sam i napewno bedzie lepszy od fabrycznego.

    Co do suchości eko groszku również zgadzam sie z Toba żaden węgiel nigdy nie bedzie suchy! a to dlatego ze wegiel obsorbuje wilgoć jak gabka, próbowałem kilka razy suszyć wegiel na tackach na pieprz i mimo tego w zasobniku i tak skraplała sie woda.

    Wiec może czas udoskonalić zasobniki?

  8. Witam,

    Od 4 lat posiadam kocioł Radan z podajnikiem slimakowym firmy pancerpol,wymiennik żeliwny.

    Do kotła nie mam wielu zastrzeżeń poza tym ze trzeba go często czyścić bo ma bardzo małe kanały spalinowe,

    główny problem natomiast tkwi w awaryjności slimaka,rury osłonowej ślimaka i kolana, pierwszy slimak szlak trafił po 2 sezonach (grzeje tylko zimą) wymieniłem ślimak i do wczoraj było ok,natomiast wczoraj zaczyly sie kolejne klocki mianowicie przetarło sie żeliwne kolano i rura osłonowa ślimaka nie wspominajac o samym ślimaku który też jest zniszczony.

    Jak to wygląda u Was też macie takie problemy ze ślimakami? a może pancerpol robi tak kiepskie podajniki?

    Ze wzgledu na to ze mam nie daleko do pancerpola ślimak rura i kolano nie kosztowało majatku, ale czy to normalne aby to wymieniać co 2 sezony? Poniżej kilka fotek uszkodzeń...

    post-5022-1231404047_thumb.jpg

    post-5022-1231404074_thumb.jpg

    post-5022-1231404086_thumb.jpg

  9. Moim zdaniem 1 nieprawidłowością jest to ze brakuje sterowania ukladu mieszajacego podłogówki, a moze takie sterowanie jest ale nie zostało pokazane na fotkach.

    2. To przekroje rur na zaworze 4 drogowym sa troszke małe, wszystkie połączenia główne powinny być wykonane miedzia 28 lub rurami stalowymi min 1 cal, a u Ciebie jest chyba pex/al 16 lub 20.

    3. chyba brakuje sterowania bojlerem, trzeba by było zrobić zawór który zamykał by obwód bojlera gdy ten osiagnie zadana temperature,lub zastosować pompe ładujaca zasobnik. ale to rozwiazanie droższe.

     

    jakie sa przekroje rur zasilajacych rozdzielacze?

  10. Witam wszystkich,to moj pierwszy post na forum,

    Mam podobny problem, jak kolega i rowniez zastanawiam sie nad instalacja dodatkowej pompki, ciekawe jak wyglada to w praktyce ma ktoś jakies doświadczenia?

    U mnie jest problem z 4 grzejnikami w warsztacie do ktorych instalacja zasilajaca ma bardzo duze roznice poziomów raz w gore raz w doł jesli pompa obiegowa w instalacji (ups 25-60) jest na 3 biegu jest w miare ok ale wtedy z koleji slabiej grzeja grzejniki w domu zasilane z 2 pompy ups25-60 ktora pracuje na 2 biegu jak rozwiazac taki problem?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.