Skocz do zawartości

MałyMiki

Stały forumowicz
  • Postów

    401
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi opublikowane przez MałyMiki

  1. wielu z was się chwali na temat ocieplenia domu grubości styro  jego koloru i innych właściwości ale pacnięcie na ścianę kleju i przyklejeniu styropianu może okazać się wywaleniem praktycznie kasy w błoto jeżeli nie zrobimy odpowiedniej obróbki która wyeliminuje szczeliny wciągające powietrze między warstwę kleju a t co do niego przylega. To pierwsza sprawa a druga to jak dostarczacie do domu powietrze którym oddychacie. Znam takie domu do których jak wchodzę to mam od razu ochotę wyjsć bo nie potrafię wytrzymać w takim smrodzie. Ludzie pobudowali nowe domy, pozakładali nowoczesne okna i drzwi ale już powietrza do domu nie wpuszczają. Kiszą się w smrodzie a żony po pokojach rozkładają zapachy powietrza. Dzieci po domu senne, nie mają ochotę do nauki no bo jak się uczyć jak w super domu brakuje świeżego powietrza aby mózg dobrze funkcjonował. Za to mąż Pan domu co chwile lata do licznika z gazem i mierzy ile zużył m3/24 chwaląc się znajomym jaki ma super ocieplony dom.

    Widziałem dość niedawno bardzo ciekawy projekt polegający na odbieraniu z urządzeń domowych takich jak pralka, lodówka, piekarnik i wszystko tam gdzie jest najwięcej generowanego źrodła ciepła i wrzucaniu tego do specjalnego generatora przez które przepływało powietrze z zewnątrz a zanim trafiło do domu było już ogrzewane. Dzięki temu w domu zawsze fajnie się oddychało. Kolega z kolei jako że jest zapalonym kopaczem kryptowalut w piwnicy w której przetrzymuje 15 koparek postanowił pobierać z nich ciepłe powietrze i całość wpuszcza do zaprojektowanego wymiennika ciepła. Fakt że koparki generują około 14kw ale zarabiają na siebie a zużyte bardzo ciepłe powietrze trafia na wymiennik ciepła.

  2. jaka bitwa na słówka, boże święta idą. A ja mam w pupie czy będę zużywać 7m3 czy 11. Mogę i nawet 15 byle by już nigdy nie zanurzyć rąk w węglu i pieprzyć się z tym jak jakiś jaskinowiec. A jak tak bardzo lubicie sobie liczyć zużycie gazu to proponuje z google play ściągnąć fajną darmową aplikacje napisaną przez jakiegoś zapalonego studenta. Wylicza co do groszówki i drukuje piękną fakturę taką jaką dostajemy od gazowni

     

    pozdrawiam i życze wesołych świąt

    • Zgadzam się 1
  3. i coś w tym jest co piszesz bo wczoraj faktycznie lekko wiało. Mój komin od pieca ustawiony na bocznej ścianie tuż przy wyjściu z piwnicy. Ale tak szczerze to mam taką zraze do węgla z którym się *** przez prawie 10 lat, żę gotów płacić nawet więcej jak przyjdzie taka potrzeba byle by się nie bawić z tym syfem

    • Zgadzam się 1
  4. 2 godziny temu, daras300 napisał:

    Witajcie co powiecie o takim zuzyciu gazu to odczyt z licznika na dzien 09-11-18   05031648    i na 18-11-18   05085418 piec de ditrich modulans dom ok 180 m2  ocieplony 15 styro grafit okna plastik poddasze welna 12cm  nieuzytkowa strop ocieplony jakimis trocinami jest zalany betonem podobno dawno temu tak robili grzejniki czesc starych zeliwnych a dokladnie 8 szt czesc aluminium 6 szt jedna petla podlogowki wpieta w grzejniki  ,ustawienie pieca od 6.00 -22.00 temperatura 21,5  na noc 18,5 piec w nocy sie nie zalacza czujnik pogodowy na zewnatrz i czujnik w najzimniejszym pokoju to jest na parterze grzanie wody ustawione na 44 stopnie ,do tego dochodza dwie kuchnie gazowe gotowanie min na jednej codziennie ,piec ustawiony w trybie automatycznym

    54m/3 przez 9 dni co daje 6m/3 na dobę to dużo ? chyba żę ja coś nie rozumiem z tych odczytów

  5. Sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie, nie wiem jaki tryb życia prowadzisz i jak często przebywasz w domu. Podtrzymuje swoje twierdzenie że nic w naturze nie ginie. W przypadku ogrzewania podłogowego które jak dobrze zauważył nasz kolega bardzo długo utrzymuje temperaturę (oczywiście zależy od ocieplenia domu) i czasami ustawienie priorytetów nocnych nie da żadnych efektów ze względu na fakt że przez 7-8 godzin może w ogóle nie dojść do spadku temperatury a tym samym czy grzejesz stale czy nie to i tak efekt będziesz miał ten sam. Co innego gdybyś miał spartolone ocieplenie i spadem temperatury nastąpiłby już po godzinie czy dwóch to wtedy logiczne jest że musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: czy chcesz mieć w domu ciepło czy nie. W moim przypadku i po przeprowadzonych badaniach stwierdzam, że nocne wyłączenie pieca niczym nie skutkuje bo temperatura jest utrzymywana dzięki dobrej izolacji budynku. 

     

    Chciałbym też jednak przestrzec aby nie robić z domu hermetycznej puszki. Dobre samopoczucie i zdrowie organizmu opiera się na odpowiedniej ilości doprowadzonego powietrza. Ja zdecydowałem się w domu na zamontowanie nawietrzników które mogę również regulować ręcznie. Wiem doskonale jeżeli je całkowicie przyblokuje to oszczędzę na ogrzewaniu nawet do 20%. Trzeba sobie tylko teraz zadać podstawowe pytanie, co jest ważniejsze ? zdrowie czy 20% oszczędności w kieszeni.

     

    Ja bez dwóch zdań wybieram pierwszą opcje

  6. Dzień trzeci

     

    Zużycie 5m/3 stan licznika 159 (poprzedni stan 154) Temperatura w domu 22 stopnie. Widzę że histrereza przy grzaniu ręcznym wynosi 0.2. Podsumowując dla mnie przy takich mrozach jak (-8 w nocy) i w dzień blisko 0  to 5m/3 jest jak jeden wielki żart. Mój przykład dobitnie pokazuje że przy bardzo dobrze ocieplonych domach piec na węgiel to jest nieporozumienie. Aby ogrzać w tamtym roku dom musiałem zakupić 3 tony węgla i trochę drzewa. Węgiel workowany prawie tysiąc za tonę. Ogrzanie domu kosztowało mnie razem z drzewem około 3,5 tys. Od 1.5 miesiąca używam gazu  a dokładnie od 3 października i póki co zużyłem zaledwie 159 m3 i według mojego symulatora otrzymam fakturę na 293 zł ;D jak dla mnie to jest ekonomiczna bomba i pluje sobie w twarz że dopiero teraz założyłem gaz. Mój przykład pokazuje ile energii idzie w komin i conajmniej z każ∂ego worka 1/4 jest do wywalenia jeżeli nie palimy do końca bo każdy z nas wie że mała ilość węgla w piecu nic nic zbytnio nie daje bo piec osiąga swoją moc przy dużym załadunku. Dodam również że mój poprzedni piec kamen wg premium był piecem w którym musiałem palić od góry. Fakt byłem pionierem czystego powietrza bo z komina nic się nie dymiło ale co z tego jak musiałem czekać do wyplenia opału a już 15% pozostałości trzeba było zwyczajnie wywalić bo to w żaden sposób nie dawało ciepła. 

     

     

    Jak macie dobrze ocieplony dom i ogrzewanie podłogowe to nic innego jak tylko gaz !

  7. Myślę że nawet masz racje ale bardziej zgadzam się z Tobą co do wcześniejszej wypowiedzi że podłogówka potrzebuje dużo czasu aby stracić swoją temperaturę. 

     

    Powoli zaczynam przypuszczać że tak naprawdę w tym moim konkretnym przypadku nie będzie różniczy a dlaczego ?

     

    Ponieważ nawet jeżeli nie grzeje w nocy to i tak zanim temperatura spadnie do 21 stopni to może się to stać gdzieś właśnie koło godziny 4 w nocy. Więc i tak nie ma to znaczenia czy grzeje ciągle czy ustawiam priorytety gdyż zarówno w jednym jak i drugim przypadku właśnie w tych godzinach następuje wychłodzenie domu a przecież przy grzaniu ciągłym histereza wynosi około 0,5 stopnia więc to nie jest tak że grzanie ciągłe powoduje ciągłą pracę podłogłówki :) . Przy pracy ciągłej piec po osiągnięciu 22 stopni i tak się wyłączy. Wczoraj (a dla czepialskich to dzisiaj) o 2 w nocy temperatura w domu wynosiła 21,8 stopnia więc widać tutaj że w tych godzinach nawet jeżeli ustawiłem piec aby nie grzał to i tak otrzymujemy ten sam efekt co w przypadku grzania ciągłego. W obu przypadkach i tak piec się nie włączy :0

     

     

  8. Raport z dnia 

     

    A więc przy przerwach nocnych i na ustawieniach własnych spalanie przez dobę wyniosło 7m3 a więc 3m3 więcej w stosunku utrzymywania ciągłej stałej temperatury. Jednak nie jest to moim zdaniem wiarygodny test gdyż dzisiejszej nocy temperatura spadła do -8 a w dzień utrzymywała się na poziomie 3 stopni. Robie więc trzeci test gdzie powracam do ustawienia z grzaniem ciągłym ponieważ dzisiaj i jutro w nocy ma być temperatura zbliżona do dzisiejszych pomiarów więc wtedy będzie można uczciwie ocenić sytuacje. 

     

    Rozpoczynam więc III dzień testu. Obecny stan licznika to 154m3. Ustawienie ręczne na grzanie ciągłe i utrzymywanie temperatury 22 stopni.

  9. 3 godziny temu, Hannah napisał:

    Czy to portal o ogrzewaniu czy może o remontach domów? Może źle trafiłam. Bo tak na prawdę to chciałabym podpytać szanowne grono o zużycie gazu. Jestem nowa w tym temacie ale też na tym forum. Od 04 października ogrzewam dom gazem. Tak jak mi podłączył i ustawił kocioł (niedźwiedź 18 KW) instalator tak jest do dzisiaj ale... ale chyba muszę coś z tym zrobić. Dom ocieplony styropianem ale tylko z trzech stron (od sąsiada, w granicy niestety nie), okna plastikowe. Piwnica nie ogrzewana ale w garażu jest grzejnik (niestety jak na razie zakręcony). Dach z blachy od wewnątrz nieocieplony. Na strychu szlichta dosyć gruba, drugi raz zalewana ok 15 lat temu bo planowaliśmy tam mieszkania ale nie doszło do skutku. Dom ma 30 lat. A teraz do rzeczy. Otóż jak do tej pory zużyłam 196 m3 gazu  (nie całe dwa miesiące). Nie ma jeszcze srogiej zimy a u mnie żyżycie kształtuje się 7 m3 na dobę (od wczoraj). A co będzie gdy przyjdą solidne mrozy? Mam sondę pogodową na zewnątrz domu, kocioł osiąga temperaturę nawet 68 stopni C. Zużycie wody bardzo małe bo mieszkam sama i od 06:30 do 20:00 nie ma mnie w domu. Temp w ciągu dnia ustawiona na 19 st C a od 19:00 do 21:00 na 20 st C. Na jutro zaprosiłam instalatora, tego który robił mi instalację oraz podłączał kocioł. Dom ma 100 m. Na wysokim podpiwniczeniu. Jest szansa abym tak "dopracowała" parametry aby nie przekroczyć 10 m 3 podczas dużych mrozów? Pozdrawiam :)

    Przyjacielu jeżeli nawet uzyskasz 10m3 na dobę podczas dużych mrozów to będzie to doskonały wynik :). Duże mrozy rozumiem że -15 ? bo jeżeli o takich temperaturach mówisz to raczej 10m3 na dobę byłby doskonałym wynikiem i jeżeli ja będę miał miał takie spalanie to będę się cieszyć

  10. Świetnie ale nawiązujesz do mojego poprzedniego domu który sprzedałem. (1)

    (2) Drugi dom z 180m2 i całymi przeszkleniami jest w trakcie budowy i jest to świeża inwestycja

     

    Ale jak już tak Ciebie zaciekawiłem skoro mnie tak stalkujesz to mam jeszcze jeden dom w którym nie miałem okazji mieszkać i jest na sprzedaż. Również ma instalacje gazową nawet lepszą niż obecnie w kwadraciku niestety nie mieszkam w nim a dom ogrzewam wyłącznie gdy jest mroźna zima stąd nie miałem większej styczności z tym jak zachowuje się gaz. Ostatni screen w którym poszukuje osoby która zamontuje mi pompe ciepła to właśnie kwadraciak. Nie zdecydowałem się na pompę ciepła i zainstalowałem tylko gaz. 

     

    Natomiast ciekawe rzeczy piszesz iż udzielam się na innym forum ? można wiedzieć jakim gdyż sobie nie przypominam abym gdzie indziej coś pisał. 

     

    https://www.otodom.pl/oferta/dom-opole-bierkowice-wykonczony-wysoki-standard-ID3BaQE.html#b8e496566b

     

     

  11. do 9:30 zużycie gazu wyniosło 147m/3 a więc  4m3 w ciągu 24 godzin (poprzedni stan 143)  Wczoraj temperatura w dzień 6 stopni. W nocy spadła do 2.  Dzisiaj robię kolejny test a wiec od 10 godziny ustawiam priorytety a więc grzanie w dzień w niektórych godzinach natomiast w nocy utrzymywanie temperatury na poziomie 20 stopni, natomiast z rana od 4 do 10 nagrzewanie podłogówki. Zobaczymy jaka będzie różnica 

  12. była bardzo mozolna stąd musiałem negocjocować z firmą i dać im większe wynagrodzenie gdyż sami nie zdawali sobie sprawy ile to czasu zajęło. Ta część najbardziej wyżebrowana zajęła 2 tygodnie czasu. 

     

    Tutaj jeszcze jedno zdjęcie z drugiej strony ale już tam takich szaleństw nie byłoz21949176IH,Elewacja-od-strony-ogrodu.jp

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.