Skocz do zawartości

Mirosław121

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mirosław121

  1. Czytałem, nie wiem czy to mozliwe ale wydaje mi sie ze mój piec vaillant 246 przy zmniejszonej mocy do 12 kw taktuje nawet przy temp zew - 8 . zawsze grzeje do zadanej temp zasilania , osiaga ja potem stopniowo ja przewyzsza do ok 5 stopni i sie wyłacza. i tak zawsze chyba ze przy funkcji termostat wreszcie dogrzeje, wtedy temp zasilania zadana wynosi 0 st przez jakis czas. Chyba tak zostawie, fuck this shit
  2. Wydaje mi się że temp max dla podłogówki nie przekrocze ponieważ mogę ograniczyć na sterowniku Frisko. A jakie maja byc proporcja wł do wył 1 do czy może 1 do 5 ?
  3. Dzowniłem kilka dni temu do mojego instalatora , powiedział że ok 50 włączeń na dobę to nie jest żle , natomiast opinia przeczytana przezmnie na innym forum to że 50 włączeń to fatalnie , i bądź tu mądry ... Teraz ustawienia jak poprzednio nie zmieniałem krzywej ale wydaje mi sie że to jednak duża temp zasilania wyłącza kocioł a calormatic czyli termostat.
  4. Witam Może niejasno opisałem ale pompa do podłogówki włącza się przy określonej temp wody wq instalacji i sobie chodzi a kocioł grzeje, nastepnie kocioł się wyłącza pompa od podłogówki dalej chodzi i jesli spadnie temp wody w instalacji poniżej 29 st wtedy czujnik wyłącza pompe do podłogówki. Bede próbował podnosic krzywą tylko czy np zwiększenie jej z 0,55 do 08 a tym samym zwiększenie temp zasilania nie spowoduje dużego wzrostu rachunków ? chociaz w domu bede miał tą sama temperature .
  5. Nie wiem czy o to chodzi ale w pomieszczeniach gdzie jest podłogówka mam doprowadzone kable z kotłowni tak aby ewentualnie kiedyś podłączyć regulatory do sterowania np firmy auraton. Jeżeli chodzi o pogodówkę to mam Calormatic 430 z czujnikiem temp zewn od str północnej. Jeżeli chodzi o korekte temp wew wyswietlaną na to skorygowałem wyświetlaną temp z dwoma wyskalowanymi temrmometrami rtęciowymi. Na wszystkich kaloryferach mam głowice termostatyczne + ew kabelki w pom gdzie jest podłogówka. Gresik : czyli wynika z tego że kocioł powinien pracować na wiele wyższej temp zadanej zasilania , u mnie jest krzywa 0,55, przy temp zew 0 st i zadanej 20 st C, ma temp zas zadaną 37 st. Grzeje do niej , potem przewyższa o ok 4-5 stopni i się wyłącza.
  6. Chyba dam ogłoszenie wymienię 246 na 186 :(. Zmieniłem ustawienia w Calormaticu na TERMOSTAT z korekty i widze że pracuje bardzo podobnie, też na godzinę włącza się i wyłącza a myślełem że przy tej funkcji będzie grzał do osiągnięcia zadanej temparatury, wyłączy się i bedzie czekał aż się obniży. Słyszałem że w funkcji termostat bierze pod uwagę jedynie temperaturę pokojową z Calormatica ale zmieniałem mu wartośc temperatury zewnętrznej za pomocą korekty i przy ustawieniu Termostat temp zas zadana zmieniała się podczas zmian temp zewnętrznej , dziwne czy tak ma być ? Rozmumiem że głównym problemem taktowania jest za mała powierzchnia grzania czyli powinienem odkręcić wszystkie grzejniki w domu i sprawdzić czy przestanie ? Wśród moich znajomych u każdego kocioł 246 taktuje, kolega ma większy dom o pow ok 230 m2. Albo domy są dobrze zaizolowane albo kocioł pwinien pracować na halach.
  7. Muszę sprawdzić gdzie mam czujnik VF1 i nie regulowałem nigdy jego ustawień, zczytuje tylko z calormatica temperature na czujniku. Spróbuje jeszcze zmienic na termostat lub spróbujue włączyć wszystkie podłogówki i grzejniki w domu bo teraz nie grzeje ok 40 m2. rozmawiałem z instalatorem i powiedział że 60 włączeń na dobę to nie jest źle , hmm... mi sie wydaje dużo. Napewno na funkcji termostat bedzie mniej włączeń. Rzeczywiście sterownik frisko i calormatic nie są połączone ze sobą, ale wydaje mi sie ze mam dwa obiegi grzewcze: jeden to frisko + czujnik temp zewn + honeywell ( siłownik)+ wilo (pompa) a drugi to calormatic +piec i czujnik temp zewn. Czy zastosowanie divicon zlikwiduje taktowanie ?
  8. Dom ma pow ok 200m2, w tym garaż i pom gosp ( 40m2) których narazie nie grzeję. Dach dwuspadowy, dwa wykusze na dole , nad nimi jaskółki. Ściany to pustak max 29 cm + 15 cm styropianu, dach skosy 20 cm wełny, + podłoga strychu 15 cm wełny. Ogrzewanie podłogowe na dole w kuchni , łazience oraz wiatrołapie, na górze łazienka , pralnia, reszta grzejniki.Teraz jest nasza 3 zima w domu. W jednym pokoju nad garażem narazie nie mieszkamy dlatego głowice mam tam na 1, w reszcie pokoi na 3 lub 5. NIe grzeją podłógówki w wiatrołapie i górnej małej łazience bo nie jest jeszcze wykończona. Vailant 246+ Calormatic 430 + zasobnik 150l, 2 rozdzielacze osobno na dó i górę . Do podłogówki w kotłowni mieszacz wody (honeywell), pompa (Willo) i osobny regulator Frisko ( tutaj tez moge nastawiać programy grzania, krzywe, temp komfortowe i ekonomiczne podobnie jak w Calormaticu) z czujniekiem temp zewnętrznej i czujnikiem temp zasilania( aby wyłączać pompę podłogówki gdy z kotła dochodzi za zimna woda). Wydaje mi się że dobrałem krzywą do domu ok 0,55 , Utrzymuje nam wymaganą temp czyli ok 19. Ustawienia na Calormaticu to Auto, Korekta, temp zadana 19 Zmniejszyłem moc kotła do 9 kW czyli minimum , kociał utrzymuje tem ale.. czy to normalne alby kocioł przy temp zew ok - minus 5 włączał się ok 50 razy na dobę ? przy temp zasilania zadanej ok 35 st, Czy jest to taktowanie ? Chciałem temu zapobiec ale zmniejszenie mocy do 9 kW nic nie zmieniło. Kocioł grzeje wodę do temp ok 4-5 st wyższej niż tem zasilania zadana , włącza się pompa na podłogówki,gdy przestaje grzać temp na czujniku VF1 stopniowo opada, przy wartości ok 30 st na czujniku VF1 wyłącza się pompa od podłogówki ( tak ustawiłem żeby nie wychładzało za bardzo wody w instalacji). Temp na podłogówki to ok 29 st Czy powienienem coś z tym zrobić czy tak już powinno zostać. Czy jest możliwośc aby przy takich temp zewnętrznych kocioł chodził dłużej i rzadziej się włączał/ wyłączał. pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.