Skocz do zawartości

Roman1957

Forumowicz
  • Postów

    64
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Roman1957

  1. Oldek, to z Twojej wypowiedzi wynika, że składy zarabiają 800zł na tonie!? Co do energetyki i cen za prąd to śmię twierdzić,że to jest prawda!  Przykład, PGE, co to jest , nadbudówka urzędników, prezesów nad elektrowniami i kopalniami, które tez dalej mają dyrektorów i prezesów! Ten proces rozpoczą w 2002-2003r SLD z premierem Leszkiem Milerem na czele.

  2. Próbowałem palić groszkiem, ale za bardzo cały się rozpalał i po próbach zrezygnowałem. Palę od 15 lat orzechem 2 i jestem zadowolony. Jeżeli jeszcze jest mała zawartość popiołu to jestem podwójnie  super zadowolony.Piast to już z większą ilością popiołu!?  Spróbować możesz, ale na dłuższą metę to będzie chyba problem!

  3. 1 godzinę temu, emigrant napisał:

    Tak jak pisałem, u mnie anoda od nowości nie wymieniana. Nawet nie zaglądałem co z nią się dzieje. Pewnie już nie istnieje...

    Mój bojler Galmet 140 l dwupłaszczowy w piance z anodą nigdy nie wymienianą, nawet nie zaglądałem do niej, data produkcji bojleru 4.03.2002r, a więc minęło mu już 16 lat ciągle w użytku !!! Bez komentarza z mojej strony co do Twojego bojleru.

  4. Segal21, pewnie zamawiałeś 3  wory  greenpal ekomiału i podczas zamawiania już ktoś  Cię uprzedził i pokazał się taki komunikat! Sprzedają tylko 10 szt. big bagów, pomyśl ile chętnych jest w Polsce na te 10 sztuk....5 , 100 a może 10000 osób. Kupują nie tylko Ci co są tu na tym forum. Mój kolega zakupił ostatni 5 szt big bagów, a więc trudność na pewno jest,żeby się idealnie wstrzelić, ale jest to możliwe, cierpliwość jeszcze raz cierpliwość i próbować w następny dzień!

  5. Jak na razie sprzedaż tego ekomiału trwa przeważnie od 3 do 10 minut i jak to mówią po ptokach! Musisz przypilnować jak zaczynają sprzedaż o godz. 7 00 i bez problemu, raczej bez problemu kupisz. Schodzi, bo za tą kasę i za te parametry  jakie są podane ( i takie są)to naprawdę warto! Kupowałem synowi na początku maja, na raty... 3 tony, pali nim tak jakby palił ekogroszkiem, jest bardzo  zadowolony. Jest to trochę drobniejszy groszek o uziarnieniu  3-20mm.

  6. Oczywiście składy ustalają, jak widać sami sobie ceny węgla. Ja za orzech II ze Staszica płaciłem w kwietniu 800 zł w oddalonym o 30 km od mojego miejsca zamieszkania składzie węglowym, bo blisko u mnie też ten sam węgiel z tej samej kopalni, gdzie zawsze do tej pory kupowałem, chcieli 850 zł/t i zarzekali się, że będzie jeszcze drożej!

  7. Witam uwierz mi i daj sobie spokój z tymi szamotami, to przynosi jakiś efekt jedynie przy paleniu drewna :) Co warto zrobić to automatyczne przegarnianie bo to sie przydaje jak się przywiesi węgiel w środku nocy.

    Miałem właśnie coś napisać o tych przeróbkach, ale właśnie odezwał się Fidel,24 jak poczytasz ile serca włożył w przeróbki to zrozumiesz,że te wszystkie przeróbki w łeb biorą! Zawirowywacze spalin włożysz i szybko je wyciągniesz. Zmniejszenie komory spalania tak, ale przy umiarkowanych temperaturach,a jak przyjdą minusowe temperatury , żona Cię z domu wypędzi! Producent dalej produkuje te kotły i nic nie zmienia i chyba coś w tym jest.

    pozdrawiam

  8.  Kol. Roman1957 palił węglem z Wieczorka w Hefie i nie zawieszał się on, a przecież spiekalność jego, to około 20Ri. :

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12273-piec-dolnego-spalania-hef/page-33

     

    Tak jak pisałem nie zawieszał się, ale przyznam się,że tylko jednego roku z tym zawieszaniem miałem problem.Jakie Ri było nie wiem!? Zawsze biorę z KHW, w tym roku kupiłem też z KHW ,a  węgiel orzech 2 jest tym razem z  kopalni Staszic, a cena jest od trzech, pięciu lat prawie ta sama 710 zł z przewozem 12 km.

  9. Dobre spostrzeżenia, też dzieliłem załadunek na dwa razy, teraz ładuję na raz, bo faktycznie pali się dłużej! Mało się pisze o tym kociołku, bo co pisać jak kociołek pięknie pracuje, bez problemowo, jeżeli jest tylko dobry, suchy węgiel!

  10. Producentowi kotła? A niby dlaczego?

    Odpowiem prosto, po co komu kocioł nie kompletny? Kupuję kocioł Ogniwo ( bez sterownika taki kocioł do czego się nadaje?) , a w nim  jest blacha nie firmy Ogniwo, wata, którą nie wyprodukowało Ogniwo i za  dziurę w blasze złą izolację nie odpowiada producent kotła??? Czy jak Ci się popsuje telewizor firmy " X" to masz pretensje do firmy " X" która ten bubel wyprodukowała, a nie do firmy "Y" która wyprodukowała do tego telewizora podzespoły!

  11. Ja stosuję przy swoim kociołku od około 10-ciu lat bezprzewodowy termometr do wysokich temperatur z alarmem.Ułatwia on kontrolowanie temperatury, a w razie przekroczenia zadanej temperatury na termometrze,ostrzega głośnym alarmem.Jest to urządzenie bezprzewodowe, sondę przyczepiamy do rury wylotowej z ciepłą wodą z kotła,można odbiornik przenosić w dowolne miejsce, nie trzeba schodzić do kotłowni, aby kontrolować temperaturę! Dostępny w sklepach internetowych i popularnym portalu aukcyjnym(cena około 100zł)

    Pełna nazwa termometru:TERMOMETR (04-103)DO WYSOKICH TEMPERATUR (BEZPRZEWODOWY)

    post-47007-0-36862700-1425812021_thumb.jpg

  12. Kocioł prawie ideał! Ale ja dalej bym  chciał( myślę że nie tylko ja), żeby producent dał wybór między miarkownikiem a dmuchawą, mam teraz w staruszku  Hefie 17 Kw i bez niej nie wyobrażam sobie w przyszłości użytkowania kociołka, nawet kotły Warmet Ceramik DS Kostrzewy są wyposażone w nadmuch! A więc coś w tym jest !?

  13. Do właściwej temperatury w pomieszczeniu służą termostaty przy grzejnikach, a problem zniknie z gorącem! W tego typu kotłach po zasypie węglem, na początku zawsze będzie występowało jak Ty to nazywasz "kiszenie"

  14. Kocioł jak ma być prawie idealny, to chciałbym, jak wspominał wcześniej Emus, żeby była opcja montażu dmuchawy, mam w swoim dolniaku i nie wyobrażam sobie  kociołka u siebie na miarkowniku.To tylko moje zdanie! Może być trochę drożej ale chciałbym mieć wybór!

  15. Emus fajnie, ze jesteś :D pisz więcej bo teoretyków przybyło a tych palą 24h na dobę brakuje.... Roman kotłownie masz taką, że spokojnie można by tam przeprowadzić operację szacunek! Zrób jeszcze kilka fotek wnętrza kotła i sposobu wyprowadzenia powietrza z dmuchawy czy po prostu jest tylko z boku otwór i tyle czy jeszcze inaczej itd.

    Dzięki! Mogę zrobić fotki wnętrza, ale nie jest to czysta blacha, nagar też jest,smoła w zasypie  i to nie mało,a czyszczę go raz w tygodniu nie wygaszając kotła tylko na kończącym się paliwie. Mogę dodać, że zakupiłem rok temu szczotkę 80 x 120 prostokątną i super pasuje do czyszczenia tego pieca.Chciałem Ci pokazać jak to powietrze jest wyprowadzone z dmuchawy, ale zdjęcia nie da się zrobić, bo nie można tam podejść aparatem, ciasno! Jest to rura o średnicy 65 mm przechodząca przez szerokość pieca pod początkiem rusztu,a na końcu dospawana do korpusu kotła,zaślepiona, a z drugiej strony jak widać zamontowany jest wentylator.W tej rurze jest wycięte około 1/4 powierzchni, aby mogło wylatywać powietrze...ale w tą rurę jest włożona jeszcze jedna rura oczywiście mniejsza, też z wycięciem, a właściwie nacięciem na wylot powietrza, ale ona jest zamontowana nie na stałe jak tamta, tylko można ją obracać i kierować strumieniem powietrza pod ruszt, a po dobraniu odpowiedniego kierunku, kąta strumienia powietrza blokuje się ją śrubą o średnicy 6 mm.Tak lakonicznie to wygląda!

  16.  

     

    Kocioł to Hef 17kW z nadmuchem z marca 2003r pracuje w układzie zamkniętym(naczynie 30l)bez żadnego zaworu trójdrożnego , mieszającego  i ogrzewam 130m2, grzejniki Purmo plus bojler 140l.Dom z 2000r ocieplony 10 cm styropianu, a strop 20cm waty.Palę cały czas z małymi przerwami na eksperymenty węglem orzech 2 z polskich kopalń, raz lepszy, raz gorszy.W tym roku węgiel mam z kopalni Wieczorek( zapewnienie ze składu węglowego) jest faktycznie bardzo dobry, wysoka kaloryczność, nie zawiesza się i popiołu 5%(to już sprawdziłem osobiście) .Cały zasyp pali się około14- 16 godz. przy temperaturze na zewnątrz oscylującej 0 stopni. W tym roku palę 24 na 24, bez wygaszania.W grudniu spaliłem 580kg węgla(palę tylko węglem). Ciekawostka, moja  17-tka ma 7 belek żeliwnych rusztu, a dzisiejsza 18-ka ma 9 belek rusztu(dzięki koledze lebsileb), ten sam rozmiar ta sama grubość belek rusztu.

    Wkleiłem fotki kotłowni o które prosił Paweł.Cała kotłownia, dmuchawa, czujnik spalin,sterownik.Tak wygląda  hef 17Kw z nadmuchem, niczym chyba się nie różni od produkowanego dzisiaj, ale bez nadmuchu!

    Zapomniałem dodać,  temperatura w domu waha się 22-23 stopnie.

  17. Kocioł to Hef 17kW z nadmuchem z marca 2003r pracuje w układzie zamkniętym(naczynie 30l)bez żadnego zaworu trójdrożnego , mieszającego  i ogrzewam 130m2, grzejniki Purmo plus bojler 140l.Dom z 2000r ocieplony 10 cm styropianu, a strop 20cm waty.Palę cały czas z małymi przerwami na eksperymenty węglem orzech 2 z polskich kopalń, raz lepszy, raz gorszy.W tym roku węgiel mam z kopalni Wieczorek( zapewnienie ze składu węglowego) jest faktycznie bardzo dobry, wysoka kaloryczność, nie zawiesza się i popiołu 5%(to już sprawdziłem osobiście) .Cały zasyp pali się około14- 16 godz. przy temperaturze na zewnątrz oscylującej 0 stopni. W tym roku palę 24 na 24, bez wygaszania.W grudniu spaliłem 580kg węgla(palę tylko węglem). Ciekawostka, moja  17-tka ma 7 belek żeliwnych rusztu, a dzisiejsza 18-ka ma 9 belek rusztu(dzięki koledze lebsileb), ten sam rozmiar ta sama grubość belek rusztu.

    Wkleiłem fotki kotłowni o które prosił Paweł.Cała kotłownia, dmuchawa, czujnik spalin,sterownik.Tak wygląda  hef 17Kw z nadmuchem, niczym chyba się nie różni od produkowanego dzisiaj, ale bez nadmuchu!

    post-47007-0-69246000-1420451493_thumb.jpg

    post-47007-0-12166700-1420451560_thumb.jpg

    post-47007-0-07493200-1420451628_thumb.jpg

    post-47007-0-41714000-1420451692_thumb.jpg

    post-47007-0-01033300-1420451762_thumb.jpg

  18. Poczekaj jak przyjdzie prawdziwa zima to się mocno zdziwisz i będziesz te szamoty wyciągał prędzej niż ci się wydaje, ja pamiętam jak ze dwa lata temu było po -32* to i tych 24 Kw brakowało... Za krótko użytkujesz kocioł, popalisz ze 3 sezony w dolniaku tak jak ja to będziesz recytował na składzie typy węgla spiekalność itd sam zobaczysz ale na to potrzeba czasu i będziesz widział, ze nalot na wymienniku to najmniejszy problem.

     

    P.S. Wczoraj wymiatałem komin od października do teraz ponad pół wiaderka przy górniaku za podobny okres było ponad trzy wiadra... :P

    Masz całkowitą racje, przy dodatnich temperaturach przeróbki palnika mają sens, ale przy temperaturach minusowych wszystko bierze w łeb! Palę w Hefie ds 17kW 12 lat, ze sterownikiem Geco i nadmuchem(dmuchawa na minimalnych obrotach) i czujnikiem spalin w czopuchu.

  19. Jadąc dwa lata temu przez Biecz, widziałem dużo kotłów na placu przy zakładzie Ogniwa przykrytych, owiniętych chyba folią, czekających na nabywce. Czy takie składowanie i leżakowanie( nie wiem jak długo) kotłów nie ma w późniejszym okresie na ich różnego rodzaju nieszczelności, rdze itp.?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.