Posiadam piec Defro AKM II typ 22, ogrzewa on dom z lat 70 nieocieplony, instalacja ogrzewania domu(oprócz samego pieca) też z lat 70 - kaloryfery żeliwne.
Powierzchnia domu do ogrzania to około 180 m2, dodatkowo rury z ciepłą wodą w piwnicy przechodzą przez pomieszczenia które w sumie mają powierzchnię około 65 m2 (pewnie jakaś część cipła jest tam tracona).
Do instalacji pieca podłączony jest bojler 140l, jedna pompa CO (ustawionana max mocy) i zawór trójdrożny (ustawiony pomiędzy 2 a 3).
Też mam ten piec pierwszy sezon, próbuje różnego opału miałem już Retopal teraz testuje Groszek 5-25. Wydaje mi się że groszek lepiej się spala. NIe testowałem jeszcze miału i Pieklaza. Na dzień dzisiejszy palenie w tym piecu wychodzi mnie drożej niż w starym piecu, ale palenie w nim jest za to wygodniejsze bo wymaga obsługi co 2 dni.
Pod adresem: http://zdalnie.techsterowniki.pl/index.php zobaczysz aktualny stan mojego pieca a pod zakłądką 'Wykresy' historię temperatur.
Login to: palacz Hasło: poka