Skocz do zawartości

car0rze

Forumowicz
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez car0rze

  1. Witam

    Podłacze sie do dyskusjii

    Jestem własnie przed kompletowniem kotłowni i temat wymiennika mnie bardzo zainteresował

    Jesli masz pompe obiegowa (Jaka pompa 25/4 czy 25/6 ??) na trzecim biegu skrec ja do 1 a pozniej do 2 powinienens odczuc roznice w temperaturze oddawanej przez wymiennik Z tego co tez wyczytałem u innych forumowiczów obieg Piec CO pompa z szybszym obiegiem niz pompa grzejniki ... Chyba ze ktos pokreciłem ale nie wydaje mi sie

  2. Przyłączam się do tego co napisał emus, kupowanie kotła dolnego do palenia ciągłego bez ruchomych rusztów, jest wg. mnie pozbawione sensu. Wytknąłem kiedyś tę wadę(brak ruchomych rusztów) użytkownikom kotła Viadrus U24 i dostałem w odwecie zjeby.

     

    W HEFie ruchome też bardzo dobrze się sprawdzają i też nic nie pyli się na kotłownię. Nie są też mało wydajne, wystarczy energiczna obsługa, czyli rusztujemy z życiem, a nie jak anemik i wszystko jest git.

     

    Ja sobie nie wyobrażam ingerencji pogrzebaczem w palenisko w kotle sterowanym przez miarkownik ciągu laugh.gif . Za każdym razem otwieranie drzwiczek i dopuszczanie niekontrolowanej porcji powietrza + tumany syfu z gorącego popiołu(cudowna inhalacja płuc i gluty w nosie) no i rozżarzone węgielki na podłodze kotłowni w trakcie grzebania wink.gif.

     

    Kocioł oczywiście ma regulację na wylocie co widać na ogólnie dostępnej w sieci DTR, u mnie jest zawsze otwarta na 100% i jak bym mógł to bym to najchętniej wymontował z czopucha. To strasznie zakłóca proces równomiernego ciągu i nie daje oszczędności na węglu, można co najwyżej zaczadzieć.

     

    Ps.Może Pan admin zrobi jakiś przyklejony temacik z DTRkami do kotłów, bo mnóstwo użytkowników ma problemy z szukaniem za pomocą google.

     

    pozdrawiam

     

     

    Witam

    Odśweazm Twoj wątek

    Przejrzałem "załacznik" o Hef-ie

    W instrukcji jest napisane ze te kotły mogą byc stosowane tylko w układzie otwartym

    Cos moze wiecej wiesz na ten temat, bo osobiscie chce Hef-a do zamknietego

  3. Witam!!

     

    Kilka miesięcy temu przerabiałem dokładnie to, co ty teraz, ale miałem już doświadczenie z piecami "nowej generacji". Byłem już bliski zakupu Warmeta Ceramika Kostrzewy, ale wpadł mi w oko Ultima II Cichewicza. Inne warianty o których wspominasz odpadały w przedbiegach, ze względu na wielkość otworu załadowczego (nastawiałem się głównie na drzewo, a do tego potrzebny jest "duży otwór").

    Wracając do tematu: Warmet ma duże możliwości regulacji obiegu spalin, ale jak już wspominałem mam już doświadczenie z piecem z wydłużonym obiegiem spalin i wiem jedno: wszystko działa jak na schemacie jak jest nowe. Po pewnym czasie wszystkie kanały, kanaliki, klapki i inne "udogodnienia" przestają funkcjonować, bo wszystko pokrywa smoła. I bynajmniej nie jest ona wynikiem braku czyszczenia kotła, tylko tym, że projektanci kotłów, starają się jak najwięcej ciepła wykorzystać, co skutkuje zbyt niską temperaturą przy wylocie spalin i tzw. "roszeniem"

    A więc ja zdecydowałem się na Ultime II bo: ma dolne spalanie, ma duży otwór załadowczy, duże łatwe w czyszczeniu kanały dymne i jest jednym z tańszych dolniaków (2000zł/21kw).

    Używam go pierwszy sezon, ale jak na razie jest idealnie. Palę drzewem sezonowanym (grab, dąb, buk) i przy pełnym załadunku "wytrzymuje" 6-7 godzin ( -10 na zewnątrz).

    Gdybyś miał jakieś pytania chętnie odpowiem, bo sam szukałem takich kontaktów przed zakupem kotła. Życzę udanego polowania:)

     

    Witam

    Jak Z perstpektywy czasu jak pali sie w tej Ultimie II ??

    Jestem w takiej samej sytuacji i szukam dobrego "dolniaka"

    A moze masz jakies zdanie o Hef-ie czy nowe o Warmecie??

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.