Skocz do zawartości

Gorom

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O Gorom

  • Urodziny 22.05.1980

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia Gorom

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Wczoraj wygasiłem kociołek :) Dzisiaj go wyczyszczę, podwieszę wyżej deflektor, i mam nadzieję, że jeszcze uda mi się ustawić centralnie na środku palenisko. Jestem niesamowicie ciekawy jaki to przyniesie skutek. I jestem pełen nadziei, że wydajność wzrośnie względem mniejszego zuzycia paliwka :)
  2. Z tym stukaniem to jest dziwne, bo zazwyczaj takie stukanie, tym bardziej w miarę równych odstępach czasu jest widoczne przy ogrzewaniu parą wodną. Czylo po prostu kondensat "strzela". Ale tutaj to dziwne... Próbowałeś odpowietrzać? A ja mam inne pytanie do doświadczonych palaczy: Na jakiej wysokoścu powienien być umieszczony deflektor nad palnikiem? Na zdjęciach na tym forum widziałem, że wszędzie jest on umieszczony około 10cm nad palnikiem. U mnie natomiast jest może zaledwie 3-4 cm.
  3. Odświerzę troche temat. Zauważyłem na zdjęciach, że u Ciebie ten promiennik co wisi nad płomieniem jest dosyć wysoko. U mnie on wisi praktycznie jakieś trzy, może cztery centymetry nad palnikiem. Ktoś powie jaka wysokość jest prawidłowa?
  4. To wiem :) Tylko nie wiem, w którą stronę mam go obracać aby szło na dom więcej temperatury, a w którą aby aż tyle nie szło. Bo jak widać na zdjęciu jest rysunek, ale ten rysunek jest odwrócony w drugą stronę do tego jaki ja mam układ. I teraz nie wiem, czy jak go dam maksymalnie w lewo to co? A jak w prawo to co? A nie chcę czegoś popsuć...
  5. okey, instrukcję znalazłem i tak jak napisał kolega powyżej, jedno to temperatura wody w bojlerze, a drugie to temperatura podajnika. Pozostała mi do rozwiązania jeszcze jedna zagadka do pełni szczęścia, mianowicie rozgryźć ten zawór trójdrożny i jego ustawienie. Załączam zdjęcia: Z lewej idzie od pieca, w górę ciągnie pompka na obieg CO, w dół do mieszania wody na powrocie. No i tu jest zagadka... Zastanawiam się co jest lepsze jeśli już będę wiedział jak to działa: czy lepiej jest bardziej mieszać wodę na powrocie z ciepłą wodą czy jednak nie, jednak lepiej jest aby ta woda na powrocie była jak najmniej mieszana?
  6. W sumie bardzo zagadkowe :) Właśnie jestem na etapie poszukiwania instrukcji w necie gdyż instrukcji po porzednim właścicielu brak. Sam doszedłem do tego co i jak (mniej-więcej :) ) obsługiwać i co do czego służy. Sterownik to LIDER. No i mam jeszcze jeden problem, zauważyłem, że na zdjęciach kolegi powyżej, retort jest centralnie na środku, a u mnie dotyka prawej ścianki i tym samym przy prawym boku zbiera mi się sporo popiołu i żużlu, który również powstaje. Zamiast spadać na dół do popielnika. Jak się zrobi cieplej to go wygaszę, wyczyszczę i będę musiał zobaczyć czy nie da się go jakoś przesunąć na środek.
  7. Mam w sterowniku Panowie dwa zmieniające się parametry temperatury. Tcw Tpod Wiecie może co oznaczają i jaka powinna być między nimi różnica temperatury? A może powinno być tak aby różnica miała być jak nakmniejsza? Już od 7 rano siedzę przy swoim piecu i normalnie masakra. Mam ten zawór trójdrożny ale dotąd nie bardzo wiem jak w jakiej pozycji jakie zawory są otwarte. I tu też mam problem...
  8. Najciekawsze jest to, że dodatkowo mam problem ze spiekaniem się ekogroszku :) Ja po prostu zaczynam się powoli poddawać z tym piecem... Stanąłem w miejscu i nie mam pojęcia co robić. Dosłownie! Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie na odwiżl wygasić, wyczyścić, zresetować do ustawień fabrycznych sterownik i wszystko zacząć od nowa.
  9. W instalacji mam zawór trójdrożny, którym reguluję sobie temperaturę wody na powrocie (miesza wodę z kotła z wodą na powrocie - to pewnie było wiadome :) ). Jak rozumiem, TIMON120777, najlepiej jest w takim bądź razie na maksa mieć otwarty ten zawór, aby woda na powrocie miała wyższą temperaturę wpływając do kotła? Czy wręcz na odwrót?
  10. Cześć. Jestem początkującym palaczem w piecu z podajnikiem ślimakowym na Ekogroszek. Mam do Was takie pytanie: na jakiej minimalnej temperaturze używaliście swojego pieca? Posiadam piec z pleszewa firmy Biadała, typ KWM-SGR (link: http://www.kotlypleszewskie.pl/kotly-z-podajnikiem-slimakowym-kwm-sgr.php). Kociołek ma 19kW, mieszkanie ma niby 80 m2. Powiem szczerze, że obecnie przy tych temperaturach mam ustawione 45 stopni i mam i tak jak dla mnie za ciepło. Ale obawiam się zmniejszać temperaturę bo podobno piec traci na swojej żywotności. Jaka jest w tym Wasza opinia? A jak tylko zdobędę większe doświadczenie ze swoim piecem to na pewno będę żywo uczestniczył w dyskusjach. Ogólnie przeczytałem wszystko co zostało tu napisane "od deski do deski" :) Część mi się przydała część nie ale temat jest bardzo ciekawy i trzeba tu zaglądać częściej. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.