Skocz do zawartości

pacula79

Forumowicz
  • Postów

    76
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez pacula79

  1. Witam!!!

    Chciałem sie dowiedzieć jak wyregulować lub czym temperaturę w domu.Konkretnie to chodzi mi oto,że praktycznie w każdym pomieszczeniu da się odczuć inną temperaturę,analogicznie duży pokój 20 metrowy jest chlodniejszy od kuchni 10 metrowej.Dlatego proszę o poradę co z tym zrobić,dodam że czytalem już na temat regulatora pokojowego ale on może być tylko w jednym pomieszczeniu zamontowany więc chyba nie spełni dobrze swojego zadania,natomiast termostaty na grzejniki sporo kosztują a do tego jest problem z temperaturą na powrocie co szkodzi znowu kociolkowi.Dodam że mam kocioł Defro Optima Comfort+ ze sterownikiem Tech ST-28 z możliwością podłączenia pokojówki oraz zamontowany sam zawór 4-drogowy ESBE.

  2. Dziękuję za odpowiedź i jest to bardzo dobry pomysł,lecz zakres temperatury tego termometru to od -10 do +60 a to trochę mało bo jak są duże mrozy to temp.na kotle jest nawet ok.70 stopni,ale poszukam coś podobnego,może się uda.

  3. Witam!

     

    Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość,abym miał podgląd temperatury kotła w mieszkaniu przy założeniu iż mam kocioł firmy Defro ze sterownikiem ST-28,który ma funkcję regulatora pokojowego z tym,że nie byłoby problemu gdyby owy regulator(np.Auraton) miał taką funkcję no i teraz pytanie,czy istnieją jakieś takie regulatory,które posiadają taką funkcje lub czy zna ktoś inny sposób jak to zrobić.Zaznaczę iż palę drzewem(oczywiście ze względów oszczednościowych) i niewiem jak często mam chodzić dokładać do pieca,a największym problemem jest to,że muszę wychodzić do kotłowni na zewnątrz.

  4. Niestety po pewnym czasie wszystko wróciło czyli stuki przy załączaniu pompy(tak jak opisywałem wyżej).Zrobiłem jednak eksperyment i zamieniłem pompy czyli tą od C.O przełożyłem w miejsce CWU i odwrotnie. Wynik tego był taki że teraz ta pompa od CWU zachowuje się jak ta od C.O czyli na układzie gdzie są kaloryfery coś jest nie tak.Myślę,że to wina zaworu grawitacyjnego-chodzi mi o tą kulkę w środku.Proszę o jakieś porady lub sugestię na ten temat.

  5. Witam!

    Problem już zlokalizowałem.Chodzi oto,że te dziwne odgłosy były spowodowane tym,iż był po prostu brudny FILTR i dlatego tak trzęsło rurami przy starcie pompy bo miała za ciężko-był zamały przepływ wody, a jak już ruszyła to było potem dobrze.

  6. Witam!

    Mój problem polega na tym,że zakupiłem nową pompę do C.O i po dwóch miesiącach użytkowania nagle przy starcie nie ważne na którym biegu najpierw coś trzaska aż rury drżą i jakby miała problem z ruszeniem,a potem jest już wszystko dobrze i chodzi jak dawniej bez żadnego szmeru i hałasu bardzo cichutko ale każde ponowne jej wyłączenie i uruchomienie daje ten sam rezultat czyli najpierw takie drżenie a potem normalna praca.Czy to może być uszkodzenie pompy czy może coś innego.Dodam że posiadam drugą pompę na obiegu CWU i tam nie ma takiego problemu wszystko jest dobrze.

  7. A co by się stało gdybym wstawił zawór-czyli odciął bym w tym miejscu na powrocie tą podłogówkę,to czy obieg byłby wporządku i z tego grzejnika po lewej też powrót byłby dobry-przez podłogówkę cały powrót z grzejników by szedł czyli tak jak zasugerował jeden z kolegów

    Czy znajdzie się jakaś dobra dusza która odpowie mi na moje pytanie?

  8. Też mam ten sam sterownik przy piecu DEFRO Optima Komfort + 15kw i powiem tak że ustawiony go mam następująco:

    1.temperatura na kotle 55-60 stopni

    2.temperatura CWU-50 stopni

    3.nadmuch-5 bieg

    4.przerwa w podtrzymaniu-5 minut

    5.praca w podtrzymaniu-20 sekund

     

    Powiem tak,że wszystko zależy czym się pali bo np. na mokrym drzewie są małe problemy i muszę czasami zwiększyć moc nadmuchu ale standardowo suche drzewo i węgiel to na tych ustawieniach pali się bardzo dobrze przynajmniej na tym kotle.

  9. A co by się stało gdybym wstawił zawór-czyli odciął bym w tym miejscu na powrocie tą podłogówkę,to czy obieg byłby wporządku i z tego grzejnika po lewej też powrót byłby dobry-przez podłogówkę cały powrót z grzejników by szedł czyli tak jak zasugerował jeden z kolegów.

    post-4450-1261305220_thumb.jpg

  10. Witam zamontowałem zawór odpowietrzający automatyczny firmy Afriso i w instrukcji było napisane tak " Podczas odpowietrzania instalacji pokrętło odpowietrzające odkręcić o jeden obrót a później podczas normalnej pracy zakręcić go" no więc tak zrobiłem tylko problem w tym, że instalacja przy tym zaworze powinna się sama odpowietrzać a chyba tak nie jest ponieważ jeśli go odkręce(np. po paru dniach) o ten jeden obrót podczas normalnej pracy instalacji to słychać jak syczy z niego powietrze-czy to normalne?!!! chyba nie powinno tam być powietrza.Zaznaczę, że instalacja była niedawno napełniana.

  11. odpowiem na zaistniałe niejasnosci

    pisałem o zaworze grzejnikowym termostatycznym z siłownikiem termoelektrycznym do tego trzeba czyms wysterowac ten siłownik czyli termostat jaki rzecz gustu , koszt 25 +(50-90)+ 50 napewno ponizej 200 zł

    nie proponuje RTLa na zasilaniu petli

    ale całe te dywagacje sa niepotrzebne bo nie mozna sie dostac do trójnika przy grzejniku

     

    pozostaje tak zasilic petle aby temp. nie przekraczała dopuszczalnych wartosci

    jak to potem regulowac ?

    TZM jest na tyle prosty ze cały czas bedzie jednakowa temp mozna co jakis czas korygowac ustawienia , ale nie wiem jaki model moze sprawe załatwic bez pompy mieszajacej

    Kolego MARKU proszę napisz jakiej firmy dobrze byłoby kupić te części aby to trochę pochodziło i nie było kolejnych problemów.

  12. pierwsze pomysły z zaworem RTL były najsensowniejsze ,reszta to przerost formy nad treścią ,w tak małej niby podłogówce

    tylko RTL jest uzasadniony. czyli od początku :trójnik rozdzielający na powrót i podłogówkę zaślepić od strony powrotu,żeby czły przepływ z grzejnika skierować w podłogę + w miejscu łączenia wylotu podłogówki z rurą powrotną zastosować zawór RTL

     

    tylko żeby zaślepić ten trójnik(u góry-rozdzielenie) musiałbym zerwać płytki a to odpada bo nie mam wiecej płytek a poza tym to i tak było by ciężko.Wiem że nie ma nic za darmo ale...

  13. dzięki za odpowiedż MAREK. a tego fachowca to teraz nigdzie nie mogę dorwać-przepadł. Ale człowiek uczy się na błędach.

    A możesz mi powiedzieć jaki konkretnie miałby być ten zawór termostatyczny+siłownik i jakiej firmy, bo wybieram opcję numer 2-czyli przełączyć pod zasilanie.

    Z tego co pamiętam to rury na podłogę wyszło 12m przy powierzchni podłogi 6m2

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.