
pacula79
Forumowicz-
Postów
76 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez pacula79
-
Jeśli chodzi o "dobranie" grzejników do pomieszczeń to wszystko zostało zrobione tak jak powinno czyli w pokoju 20-metrowym mam 20 żeberek aluminiowych gdzie 1 żeberko to ponoć według producenta od 1-1.5 metra kwadratowego przy czym ja mam dom budowany w latach 80-tych i jest jeszcze nieocieplony.
-
Zapomniałem jeszcze napisać że mam pompę od CWU a nie widzę aby ten sterownik posiadał tą funkcję,chyba że coś źle zrozumiałem.
-
Witam!!! Chciałem sie dowiedzieć jak wyregulować lub czym temperaturę w domu.Konkretnie to chodzi mi oto,że praktycznie w każdym pomieszczeniu da się odczuć inną temperaturę,analogicznie duży pokój 20 metrowy jest chlodniejszy od kuchni 10 metrowej.Dlatego proszę o poradę co z tym zrobić,dodam że czytalem już na temat regulatora pokojowego ale on może być tylko w jednym pomieszczeniu zamontowany więc chyba nie spełni dobrze swojego zadania,natomiast termostaty na grzejniki sporo kosztują a do tego jest problem z temperaturą na powrocie co szkodzi znowu kociolkowi.Dodam że mam kocioł Defro Optima Comfort+ ze sterownikiem Tech ST-28 z możliwością podłączenia pokojówki oraz zamontowany sam zawór 4-drogowy ESBE.
-
Mam pytanie,ile czasu wytrzymuje ci ta bateria?!!!
-
Ok.dziękuje bardzo za odpowiedzi,bardzo mi pomogły. Choć mam do kolegi "janjan" pytanie,ile czasu wytrzymuje ci ta bareria?
-
Dziękuję za odpowiedź i jest to bardzo dobry pomysł,lecz zakres temperatury tego termometru to od -10 do +60 a to trochę mało bo jak są duże mrozy to temp.na kotle jest nawet ok.70 stopni,ale poszukam coś podobnego,może się uda.
-
Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość,abym miał podgląd temperatury kotła w mieszkaniu przy założeniu iż mam kocioł firmy Defro ze sterownikiem ST-28,który ma funkcję regulatora pokojowego z tym,że nie byłoby problemu gdyby owy regulator(np.Auraton) miał taką funkcję no i teraz pytanie,czy istnieją jakieś takie regulatory,które posiadają taką funkcje lub czy zna ktoś inny sposób jak to zrobić.Zaznaczę iż palę drzewem(oczywiście ze względów oszczednościowych) i niewiem jak często mam chodzić dokładać do pieca,a największym problemem jest to,że muszę wychodzić do kotłowni na zewnątrz.
-
ok.Też tak myślałem.
-
Niestety po pewnym czasie wszystko wróciło czyli stuki przy załączaniu pompy(tak jak opisywałem wyżej).Zrobiłem jednak eksperyment i zamieniłem pompy czyli tą od C.O przełożyłem w miejsce CWU i odwrotnie. Wynik tego był taki że teraz ta pompa od CWU zachowuje się jak ta od C.O czyli na układzie gdzie są kaloryfery coś jest nie tak.Myślę,że to wina zaworu grawitacyjnego-chodzi mi o tą kulkę w środku.Proszę o jakieś porady lub sugestię na ten temat.
-
Witam! Problem już zlokalizowałem.Chodzi oto,że te dziwne odgłosy były spowodowane tym,iż był po prostu brudny FILTR i dlatego tak trzęsło rurami przy starcie pompy bo miała za ciężko-był zamały przepływ wody, a jak już ruszyła to było potem dobrze.
-
Witam! Mój problem polega na tym,że zakupiłem nową pompę do C.O i po dwóch miesiącach użytkowania nagle przy starcie nie ważne na którym biegu najpierw coś trzaska aż rury drżą i jakby miała problem z ruszeniem,a potem jest już wszystko dobrze i chodzi jak dawniej bez żadnego szmeru i hałasu bardzo cichutko ale każde ponowne jej wyłączenie i uruchomienie daje ten sam rezultat czyli najpierw takie drżenie a potem normalna praca.Czy to może być uszkodzenie pompy czy może coś innego.Dodam że posiadam drugą pompę na obiegu CWU i tam nie ma takiego problemu wszystko jest dobrze.
-
Tylko czy jeśli temperatura przekroczy te 45-50 st. to czy ten zawór się nie zamknie i wtedy nie puści wody w obieg podłogówki? No bo jak na piecu będę miał 60 st.ustawione to wtedy może ten problem wystąpić.
-
A co by się stało gdybym wstawił zawór-czyli odciął bym w tym miejscu na powrocie tą podłogówkę,to czy obieg byłby wporządku i z tego grzejnika po lewej też powrót byłby dobry-przez podłogówkę cały powrót z grzejników by szedł czyli tak jak zasugerował jeden z kolegów Czy znajdzie się jakaś dobra dusza która odpowie mi na moje pytanie?
-
Panowie proszę o jakąś podpowiedź.
-
Też mam ten sam sterownik przy piecu DEFRO Optima Komfort + 15kw i powiem tak że ustawiony go mam następująco: 1.temperatura na kotle 55-60 stopni 2.temperatura CWU-50 stopni 3.nadmuch-5 bieg 4.przerwa w podtrzymaniu-5 minut 5.praca w podtrzymaniu-20 sekund Powiem tak,że wszystko zależy czym się pali bo np. na mokrym drzewie są małe problemy i muszę czasami zwiększyć moc nadmuchu ale standardowo suche drzewo i węgiel to na tych ustawieniach pali się bardzo dobrze przynajmniej na tym kotle.
-
A co by się stało gdybym wstawił zawór-czyli odciął bym w tym miejscu na powrocie tą podłogówkę,to czy obieg byłby wporządku i z tego grzejnika po lewej też powrót byłby dobry-przez podłogówkę cały powrót z grzejników by szedł czyli tak jak zasugerował jeden z kolegów.
-
W którym miejscu będzie lepiej dołożyć odpowietrznik na obiegu CWU w miejscu nr 1 czy nr 2?bo coś nie bardzo chce się to odpowietrzyć gdyż słychać delikatne bulgotanie w bojlerze-pompa chodzi na pierwszym biegu.
-
czyli odpowietrznik działa poprawnie?! A w którym miejscu będzie lepiej dołożyć odpowietrznik na obiegu CWU w miejscu nr 1 czy nr 2?bo coś nie bardzo chce się to odpowietrzyć gdyż słychać delikatne bulgotanie w bojlerze-pompa chodzi na pierwszym biegu.
-
Witam zamontowałem zawór odpowietrzający automatyczny firmy Afriso i w instrukcji było napisane tak " Podczas odpowietrzania instalacji pokrętło odpowietrzające odkręcić o jeden obrót a później podczas normalnej pracy zakręcić go" no więc tak zrobiłem tylko problem w tym, że instalacja przy tym zaworze powinna się sama odpowietrzać a chyba tak nie jest ponieważ jeśli go odkręce(np. po paru dniach) o ten jeden obrót podczas normalnej pracy instalacji to słychać jak syczy z niego powietrze-czy to normalne?!!! chyba nie powinno tam być powietrza.Zaznaczę, że instalacja była niedawno napełniana.
-
ok.dzięki
-
A jest możliwość wstawienia jakiegoś zaworu w" to miejsce"-zaznaczone na górze przy tym rozdzieleniu bo tam jest wstawiony zwykły zawór grzejnikowy w razie np.jakieś awarii podłogówki itp. tak aby można było całkie ją odciąć.
-
Kolego MARKU proszę napisz jakiej firmy dobrze byłoby kupić te części aby to trochę pochodziło i nie było kolejnych problemów.
-
tylko żeby zaślepić ten trójnik(u góry-rozdzielenie) musiałbym zerwać płytki a to odpada bo nie mam wiecej płytek a poza tym to i tak było by ciężko.Wiem że nie ma nic za darmo ale...
-
Więc w końcu co mam zrobić bo teraz zgłupiałem! Mogę kupić byle co byle działało.
-
dzięki za odpowiedż MAREK. a tego fachowca to teraz nigdzie nie mogę dorwać-przepadł. Ale człowiek uczy się na błędach. A możesz mi powiedzieć jaki konkretnie miałby być ten zawór termostatyczny+siłownik i jakiej firmy, bo wybieram opcję numer 2-czyli przełączyć pod zasilanie. Z tego co pamiętam to rury na podłogę wyszło 12m przy powierzchni podłogi 6m2