Skocz do zawartości

sorier

Stały forumowicz
  • Postów

    529
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Ostatnia wygrana sorier w dniu 9 Września 2022

Użytkownicy przyznają sorier punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom, stary i duży
  • Instalacja
    Cu + Global VOX
  • Kocioł
    Termet Silver 25

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Śląsk

Ostatnie wizyty

6 292 wyświetleń profilu

Osiągnięcia sorier

  1. Zależnie od temperatury w pomieszczeniu.
  2. N - największy przepływ (najmniejsze dławienie) 7 6 5 4 3 2 1 - najmniejszy przepływ (największe dławienie) A poza tym jak nie masz głowic termostatcznej to kryza ci nie potrzebna do niczego. Kryzy kręcą się w koło.
  3. W takich instalacjach najlepiej sprawdza się sterowanie samą pogodówką. Najlepiej żeby kocioł pracował 24/7 na stałej niskiej temperaturze. Każde wyłączenie, włączenie lub zmiana temperatury kotła to potrzeba ponownego rozgrzania wody w instalacji, a to jest niezbyt ekonomiczne. Jeżeli już musisz mieć sterownik, to modulujący "mocą" kotła (OT), ewentualnie sterownik PWM (TPI). Sterownik PWM włącza i wyłącza kocioł cyklicznie (przeważnie 6 razy na godzine), tak żeby modulować temperaturą wody bez jej zbytniego wychładzania lub przegrzewania.
  4. No jeżeli ktoś spodziewał się oszczędności, czyli zwrotu inwestycji w jakiejś tam perspektywie czasowej...
  5. Ustawiasz jak ci pasuje, przecież nie będziesz się mył w zimnej wodzie i jednocześnie płacił za gaz do jej podgrzewania. Oczywiście nie ma też sensu grzać do 60st.C żeby potem mieszać gorącą wodę z zimną.
  6. Żadnej konkretnej marki nie polecę. Wszystko to chińszczyzna, często różnice są tylko w obudowach zewnętrznych. Jeżeli się zdecyduje to szukaj czegoś z długą gwarancją i bezproblemowymi reklamacjami, czyli najlepiej marketowe. Ja mam już drugi (pierwszy 10l okazał się za mały na 90-100m.kw.) i nie narzekam, robi to do czego został stworzony. Widać to zarówno na higrometrach jak i zbiorniku skroplin.
  7. Lepiej jeden duży. Zresztą polecam kupić jak największy osuszacz, od 25-30litrów/24h wzwyż. Dobrze zeby miał regulacje wilgotności i obrotów wentylatora. Wbrew pozorom im mniejsze obroty wentylatora tym większa skuteczność osuszania. Dobrze żeby miał jakikolwiek filtr na wlocie do parownika, ale nie po to żeby oczyszczać powietrze, ale żeby zapobiegać zabrudzeniom parownika. Czyszczenie jest bardzo upierdliwe i wymaga rozebrania osuszacza, a bez filtra, prędzej lub później, będzie konieczne.
  8. Na jaką powierzchnie?
  9. Każda wentylacja, czy to grawitacyjna czy wymuszona, odprowadzi tylko tyle powietrza ile wpuścisz do mieszkania przez drzwi, okna itp. Jeżeli używając wentylacji wymuszonej nie wpuścisz powietrza z zewnątrz to ona sama sobie zaciągnie z wentylacji grawitacyjnej. Podsumowując, rozszczelnij okna albo załóż nawiewniki. Jeżeli to nic nie da, to pozostaje tylko zakup osuszacza. Oczywiście dopasowanego do powierzchni (objętości) mieszkania.
  10. To jest właściwy kierunek. No może poza tym taktowaniem, bo to już nie jest tak jednoznaczne.
  11. Jednostką wilgotności względnej jest % (procent), a bezwzględnej g/m³ (gram na metr sześcienny powietrza). Wilgotność (zwłaszcza wzgledna) ma ścisły związek z temperaturą, dlatego podając wilgotność względna trzeba podać przy jakiej temperaturze tą wilgotność mierzymy bo to daje pogląd na bezwzględną ilość wody w powietrzu. A co do pleśni i grzybów, to jest ich tyle rodzai, że nie da sie podać jednej temperatury i wilgotności która sprzyja ich rozwojowi. Oprócz w/w wymienionych znaczenia ma też, światło, ruch powietrza, podłoże itd itp.
  12. 1-2bar.
  13. CZUJNIK TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ - Termet
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.