Skocz do zawartości

marfryd

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez marfryd

  1. Witam serdecznie, jestem tu po raz pierwszy, mam nadzieję, że temat umieściłam we właściwym dziale.

    Mieszkanie niecałe 50 m kw, dwa pokoje(14 m kw i 11 m kw), kuchnia (13 m kw), łazienka (4 m kw) przedpokój (7 m kw). Parter, stare budownictwo, cegła. Budynek ocieplony, okna wymienione.

    W mieszkaniu są dwa piece kaflowe, stojące tak, że każdy grzeje dwa pomieszczenia pokój/przedpokój; pokój/łazienka. W pomieszczeniach (poza łazienką, oczywista :) ) brak drzwi. Obecnie w piecach są grzałki wszystko działa na nocnej taryfie. Kuchnia teoretycznie jest bez ogrzewania, ale gdy na zewnątrz robi się dość zimno to wtedy pracuje konwektor, ostatnio nie było takiej potrzeby, no chyba, że przy tych wielkich mrozach, które nas nawiedziły niedawno.

    Jednak dostrzegam pewien feler tego ogrzewania, nibypiece akumulują ciepło i trzymają dość długo więc w mieszkaniu jest stosunkowo ciepło (dla nas 20-22 stopni wystarcza w dzień), to jednak najcieplej jest w nocy czyli wtedy kiedy właśnie chiałabym mieć temp. w okolicach 18 stopni. Poza tym nie wiem czym to jest spowodowane, czy naszym zamiłowaniem właśnie do temperatur wokolicach 20 niż dwudziestu kilku stopni, ale mimo tego, że budynek jest ocieplony ściany szczególnie te narożne i zewnętrzne są zimne, łapią wilgoć. Wiem, wilgoć ma więcej wspólnego z dobrą wentylacją, ale może i odpowiednia temperatura coś pomoże. Dlatego zastanawiam się nad zakupem piecy akumulacyjnych. Ze względów finansowych nie będzie to kilka na raz, ale na razie jeden do najmniejszego pokoju, tego o pow. 11 m kw. Ewentualnie zakup dwóch na raz. Tylko co z pozostałymi pomieszczeniami? Do tej pory piece grzały i przedpokój i łazienkę. Jak do małego pokoju wstawię akumulacyjny i odłączę piec to łazienka zostanie bez ogrzewania, czym w takim razie najlepiej ją ogrzać? Jeśli piec pojawi się w drugim pokoju, to jest sens ogrzewania przedpokoju? Drzwi wejściowe do mieszkania świeżo wymienione więc szczelne. W sumie większość mieszkań w blokach jakie znam nie posiada ogrzewania w przedpokoju. No i co zrobić z kuchnią, zainwestować w trzeci akumulacyjny? W stosunku do całości mieszkania ta kuchnia to spore pomieszczenia, może my faktycznie mamy zbyt mało źródeł ciepła i dlatego te ściany przemarzają?

    Warto więc rezygnować z tych "kafloków" i rzucać się na akumulacyjne, osiągniemy lepszy efekt czy nie?

    Mam jeszcze pytanie techniczne, czy te piece akumulacyjne mają kabel siłowy z wtyczką czy sam kabel? Kaflowe mam z wtyczką podłączone do gniazdka (raczej gniazda :) ) więc mogłabym je tam podłączyć. Czy są tak jak moja kuchnia elektryczna na kabel podłączony do puszki? Chociaż to pewnie nie problem zamontować na kablu wtyczkę i włączyć do gniazdka...

    Wybaczcie kobiecie, laikowi, być może naiwne pytania, ale żaden ze mnie znawca tematu więc pytam :)

    Pozdrawiam serdecznie

    w.

    Moim zdaniem piece akumulacyjne nie rozwiążą problemu wilgoci w mieszkaniu. Może warto by pomyśleć o ogrzewaniu etażowym na węgiel lub gaz co w dłuższym okresie uzytkowania przyniosło by lepsze efekty ekonomiczne i komfortu ogrzewania.

  2. witam, jeżeli chcesz ocieplać stropodach od pokoju, musisz zastosować następującą technikę ...sufit obniżyć ok 15cm zastosować wełnę mineralną min. 10 cm, następnie i jest to konieczne! zastosować folie izolacyjną szczelnie połączyć folie ze ścianami w rogach przy użyciu taśmy izolacyjnej albo kleju izolacyjnego, tak zaizolowany i ocieplony strop okładamy płytami gipsowo kartonowymi...Jeżeli nie zastosujesz tego rodzaju izolacji narazisz się finalnie na niezdrowe powietrze w domu gdyż wydzielana para z mieszkania będzie się kondensować między stropem a sufitem a następnie utworzy się grzyb.........Metoda ta jest stosowana od jakiegoś czasu w budownictwie, sam zajmuje się tym 15 lat

     

    Proszę bardzo o więcej szczegółów w tej sprawie bo nie chciałbym popełnić błędu.

    Jaka to ma być folia paropszepuszczalna czy nie.

    Nie chciałbym dopuścić do powstania pleśni i grzyba w przestrzeni obnizonego sufitu.

  3. To, że dach masz płaski to o niczym nie świadczy, jasnowidzami nie jesteśmy :)

    Masz stropodach? Czy dach zrobiony zaraz nad płytą?

    U mnie też jest dach płaski, ale jest pod nim od 100 do 50 cm przestrzeni i dopiero płyta, a na niej jest rozłożona wełna 15cm... zastanawiam się czy na nst. rok nie rozłożyć jeszcze jednej warstwy 15cm (tak daleko jak dam radę, bo do końca dachu nie dotrę :) )

     

    Dach jest płaski i nie ma żadnej przestrzeni wolnej między sufitem a dachem jest to jedna całość.

  4. Mam zapytanie czy wymiana grzejników żeliwnych na panelowe poprawi mi komfort ogrzewania.

    Mam w pokojach zainstalowane grzejniki żeliwne o wymiarach 1600x600-16 żeberek.

    Mieszkam w domku na piętrze pokoje 4x4m i wysokości 2,55m dach jest betonowy.

    Gdy na zewnątrz była temperatura -10 stopni to w pokojach mieliśmy 17 stopni temperatura na piecu wynosiła 60 stopni.

  5. Twój komin idealnie będzie nadawał się do tego pieca. Ja 120x120 bodajże i 8metrów i doskonale spełnai swoją funkcje. Piec jest bardzo dobry i przemawia 12 letnia gwarancja co świadczy o tym że producent wie co sprzedaje.

     

    Troche niesmak budzi kserowana instrukcja obsługi kotła i sterownika oraz beznadziejna infolinia i dużo byków ortograficznych na stronie www ale jak dla mnie to nie ma znaczenia, liczy się jakość towaru jaki sprzedają i trwałość. Nie znam osoby które negatywnie wypowiadała się na temat tego pieca. Ludzie na forum którzy posiadają ten kocioł nie mają z nim żadnych problemów. Dobrze nastawić sterownik, załaduj do pełna i przyjdz na drugi dzień dołożyć następną partie paliwa bo uwierz mi, zimnego go nie zastaniesz. Wyciąganie popiołu raz na 4 dni - w zależności czym palisz. Pamiętaj jednak aby kupić model z wbudowaną wężownicą a także z sterownikiem z końcówką W2. Nie daj sobie wcisnąć w promocji straszego kotła z starym sterownikiem. Ja kupiłem ten kocioł naprawdę w doskonałej cenie za 4.6tys prosto od producenta a np: u handlarzy itp sprzedają je za 5.2tys.

    Dzięki bardzo za porady.

  6. Dzień dobry!

    Posiadam piec dolnego spalania Junkers supraglas. Wiele dobrego o nich słyszałem, ale mój doprowadza mnie do rozpaczy! Przede wszystkim węgiel, który powinien się osypywać pod własnym ciężarem zawiesza się i spala w komorze zasypowej. Efektem tego są zimne kaloryfery...

    Próbowałem różnych rzeczy:

    przedłużyłem komin ( ceramiczny, ocieplony, nowy) metalową rurą

    zmieniałem węgiel, (pod kątem granulatu, pochodzemia)

    stosowałem suchy opał i mokry

    paliłem w temp. kotła powyżej 65 stopni non stop

    dosypywałem trocin do wegla

    często czyściłem piec

    nic nie dało.... Proszę o radę

    Sprawdź w innych kotłach pochyłość ścianek zasobnika jaki mają kąt pochyłu.

    Węgiel czyli groszek musi być przede wszystkim suchy i nie za dużych ziarnach.

    Też mieliśmy ten problem gdy groszek był za wilgotny i o większej ziarnistości.

  7. Witam, potrzebuje porady, chce kupić piec taki by był na węgiel, drzewo itp... oraz najlepiej by jeszcze byl dodatkowo z zasobnikiem na groszek, czy wystepuja takie? Bo podstawowym paliwem chce by bylo drewno i wegiel a groszek to tylko wtedy jak mnie nie ma w domu. Wiec co proponujecie, jaki kupic piec, jakiej firmy moje mieszkanie to 200 m2

    Pozdrawiam

     

    Sprawdź ofertę HEF-a z Lublińca moja mama ma taki i jest zadowolona mają ruszta do spalania węgla i drewna oraz retortę do palenia groszkiem z zasobnikiem. Ale sprawdź jeszcze inne oferty z innych

    firm mogą być konkurencyjne i tańsze.

  8. Ja myślę tak jeśli ten ojciec dużo czasu spędza poza domem to szkoda inwestować w coś kosmicznego jak można w coś przyziemnego. Mój wujek długie lata korzystał z prostego pieca kuchennego do gotowania i pieczenia. W otwartym piekarniku zawsze się suszyło drewno do rozpałki.

    Na piecu zawsze stał duży garnek z wodą do zagrzania. Przychodził do domu koło siedemnastej rozpalał w piecu i miał szybko w kuchni ciepło rura do komina przechodziła przez pokój i go ogrzewała. Jak w kuchni było już bardzo gorąco to otwierało się drzwi do sąsiednich pokoi żeby się trochę zagrzały przez ciepłe powietrze. Ogrzewanie szybkie i ekonomiczne. A centralne przerobić

    po tanich kosztach żeby ogrzewać się w łikendy.

  9. Dziękuję za informacje na temat kotła Logica. Proszę bardzo o odpowiedź czy ten kocioł potrzebuje dużego ciągu kominowego. Ja mam komin 140x140 i 9m wysokości. Jakby się Pan coś więcej do wiedział na temat tego kotła to proszę bardzo o informacje.

  10. Mam zamiar kupić kocioł firmy Cichewicz o nazwie Logica.

    Mam do ogrzania dom 180m nie ocieplony.

    Proszę forumowiczów którzy się z tym kotłem zetknęli o opinię na jego temat.

    Oraz wszystkich użytkowników kotła Logica firmy Cichewicz o opinie na jego temat jak się zachowuje w codziennej eksploatacji oraz plusy i minusy wymienionego kotła.

  11. Witam!

    Mam prawie taki sam kocioł (27kW i 100m2 do ogrzania nieocieplonego domu), komin też mam o przekroju 14x14cm i 8m wysokości i nie mam takiego problemu, komin ledwie letni. Może problem leży w tym jak palisz... ja na początku też się musiałem nauczyć, na początku dużo opału poszło z dymem bo nie paliłem tak jak trzeba. Do tego bardzo dużo zależy od jakości opału. Teraz palę brunatnym (z Konina) i miałem. Na piecu obecnie przy mrozach -5 -10 też ustawiam tak ok.60 - 65 stopni.

    Jeśli palisz samym miałem to konieczne jest palenie od góry, poza tym być może powietrze ma problem żeby sie przez miał przedostać i tli sie on i stąd wysoka temp spalin.

    Ja piec zamykam szczelnie i tylko ster i dmuch. Napisz jak masz ustawione przedmuchy i czas przed. Czy masz ocieplony dom? Nowe okna?

     

    P.S. Na początku też myślałem że to piec nie halo i w ogóle, teraz jestem zadowolony, można w nim palić dosłownie wszystko - trzeba się tylko nauczyć. Samym miałem to drogo bo jeden zasyp w tym piecu to prawie 50kG.

    Pozdrawiam:

    Dom jest nie ocieplony,okna w domu są wszystkie plastikowe nad połową domu jest dach betonowy.

    Myślę że problem jest też w paleniu, paleniem zajmuje się mój teść który stwierdził że piec za dużo spala przy pełnym nałożeniu paleniska miałem wystarczy to na 6 godzin palenia. Wykombinował tak że rozpala ogień gdzieś o godzinie 13 wsypując 5 łopat miału rozpala ogień, doprowadzając temperaturę w kotle do 70 stopni, później wyłącza dmuchawę otwiera minimalnie dolne drzwiczki aby był dopływ powietrza. Po spaleniu się dawki miału co godzinę dosypuje dwie łopaty miału i tak pali do godz 21.

  12. ziękuję bardzo za poradę.

    Kocioł od nowości się tak zachowywał że komin był gorący choć nie był pokryty kurzem i sadzą.

    Wentylator jest odłączony i nie pracuje, dopływ powietrza jest ustawiony nie wielkim otwarciem dolnej furtki.

    Myślę że sama budowa kotła jest zła, ogień nie przechodzi przez kanały których nie ma,tylko z paleniska przechodzi prawie prosto do komina na czopuchu nie ma żadnej klapki regulacyjnej żeby można ograniczyć ciąg do komina.

    Na wyjściu ciepłej wody z pieca jest zainstalowany zawór trójdrożny, który jest otwarty w małym stopniu, aby był obieg ciepłej wody przez bojler. Pompka jest zainstalowana na powrocie.

    Pozdrawiam.

  13. Jesienią tego roku kupiliśmy kocioł z Pleszewa 25kW ze sterownikiem i dmuchawą do spalania głównie miału. Komin ma następujące parametry 140x140 i 9m wysokości. Powierzchnia do ogrzania 160 mkw. Przy temperaturze 60 stopni na piecu komin na całej długości jest bardzo ciepły pomierzona temperatura na czopuchu wynosiła 180 stopni. Miału w piwnicy szybko ubywa a w pokojach nie ma za ciepło. Mam pytanie co zrobić aby ograniczyć straty ciepła przez komin. Na czopuchu nie ma żadnej klapki regulacyjnej. Mój teść twierdzi że przyczyną tego jest średnica komina i chce latem powiększyć średnicę komina rozkuwając komin na całej długości. Moim zdaniem jest to praca żmudna kosztowna i nie gwarantująca zamierzonego sukcesu. Proszę o porady. A może wyjściem z tego byłby inny typ kotła.

  14. Jesienią tego roku kupiliśmy kocioł z Pleszewa 25kW. Głównie do spalania miału ze sterownikiem i dmuchawą.

    Komin ma następujące parametry 140x140 i 9m wysokości. Przy temperaturze 65 stopni na piecu komin na całej długości jest gorący. Dom o powierzchni 160m do ogrzania. Miału w piwnicy szybko ubywa a w pokojach

    nie ma za ciepło. Co zrobić aby ograniczyć duże ubytki ciepła przez komin.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.