Skocz do zawartości

diterus

Forumowicz
  • Postów

    58
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez diterus

  1. Już osadziłem płyty Varmsena, 2x klej, teraz 2x gładź. Zobaczymy co to da. Kozę odsunę na 20cm od ściany, no i będę uważał, żeby nie przesadzić z ilością drewna....
  2. Mikkei dzięki za radę, ale już ruszyłem z pomysłem PioBina.... Chłopaki, siatkę osadziłem na jednej warstwie kleju. W necie zalecają 2. Czy mam to jeszcze raz ,,przelecieć" klejem????
  3. To nie tynk tylko gładź termoodporna. Poskrobię ją do silnego oporu, albo jak pójdzie do ścianyPłyty, kleje i gładź już kupiłem w castoramie-reszta dojedzie jutro. Ciekawe, czy worek kleju i gładzi wystarcza do zamocowania i otynkowania? Będę w kontakcie, jesli pozwolisz.. Dziękuję za już okazaną pomoc!
  4. PioBin, proszę o pomoc w następujących problemach: 1. czy tę ścianę muszę ,,zeskrobać" z tej masy ognioodpornej do końca, czy tez kleić płyty na tym widoku (zdjęcie), po wcześniejszym zagruntowaniu? 2. a to kołkowanie przeprowadza się zaraz po osadzeniu płyt na kleju, czy dopiero, gdy zwiąże na drugi dzień? 3. Siatka musi być z włókna szklanego-obojętnie jaka? Nie miej mi za złe, ale będę Ciebie jeszcze ,,męczył" róznymi zapytaniami.....
  5. Niestety nie mam zdolności ,,konstrukcyjnych", więc koza będzie nadal wolnostojąca. Muszę opatolic tę ścianę, aby znowu cos nie odleciało. Jak myslisz, kupię wszystko, płyty, zaprawę klejacą, klej łączeniowy, grunt na ścianę i pod siatkę, siatkę, kołki td etc w Castoramie? Varmsena? Jestem nauczycielem i raczej ,,technicznie" z robotą nieobeznany, dlatego szukam na naszym forum pomocy. Ile dni zajmuje takie ,,opatulenie" ściany??
  6. PioBin, ok. Przekonałeś mnie. Napisz proszę jeszcze, w jakim sklepie moge kompletnie zamówić te płyty, zaprawe klejacą, klej łączeniowy, grunt na ścianę i pod siatkę, siatkę, kołki td etc. Płyty kupiłbym w castoramie, resztę w necie. Teraz pytanie: czy skamol to to samo co Varmsen (https://icmarket.pl/produkty-i-producenci-materialow/skamol-varmsen-plyty-kominkowe.html)? Zanosi sie na wiekszy wydatek i robotę.... Jaką farbą na koniec to pomalować-jakąś ognioodporną, czy zwykła? Za wszystkie rady i kontakt pięknie dziękuje. Bardzo mi pomogłeś! Jak skończę, to prześlę fotki. Hej!
  7. PioBin, wczesniej pisałeś o płytach Varmsen, a one są przecież wermikulitowe.... Może podeślij jakiegoś linka, żebym wiedział czego się trzymać.....
  8. PioBin, masz na mysli płytę wermikulitową? Hmm, ale ja właśnie szukam innego rozwiązania, bo płyty będa się brzydko prezentowały.... Popcorn1, dziekuję za podpowiedź, ale blacha na ścianie.... Nie.
  9. Dziekuję za wskazówki. Zalączam zdjęcie sytuacyjne. Myśle, że siatka metalowa odpada ze wzgledu na termikę. Przyłączenie kozy do komina jest trochę niefortunna, bo w samym rogu pomieszczenia. Dlatego jej odsunięcie na 40cm zajmuje połowę przedpokoju. Spróbuję z normalna siatką na klej i gładzią ognioodporną. Jesli, poza płytami, macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie poczytam. Na razie, za wszystkie uwagi dziękuję.
  10. Od ściany tył kozy-15cm. No własnie, nie chciałbym płyt, tylko sam klej z siatką. A ta siatka jest ognioodporna-nie stopi się?
  11. Dzień dobry. Mam wolnostojąca kozę 10kW stojącą 15 cm od ściany, którą wykończyłem zaprawą ognioodporną Parkanex Zko. Do kozy chyba wrzuciłem za dużo drewna i rankiem okazało się, że tynk za kozą popękał i odszedł od ściany. Chciałby zapytać, czym i jak obrobić tę ścianę, aby do podobnych zdarzeń więcej razy nie dochodziło. Chciałbym raczej, aby nie były to płyty wermikulitowe a raczej substancje substancje ognioodporne. Kolega proponował wtopić siatkę po tynk i po wyschnięciu zatynkować i wygładzić gładzią?? Czym ścianę zagruntować? Mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów miał podobny problem i będzie mi w stanie doradzić, co i jak zrobić, za co z góry dziękuję. Z szacunkiem. Diterus
  12. Tak czytam tu i tam i ludziska bardzo sobie chwalą węgiel z kopalni Kazimierz-Juliusz. Czy któryś z kolegów mieszkających na Opolszczyźnie może wie, jakie składy nim dysponują ???? Bo indywidualne zamówienie 4 T raczej byłoby nieopłacalne. Albo???? Poradźcie coś w temacie zakupu tego węgla z tej kopalni.....
  13. Kocioł kosztował, bez miarkownika Honeywell (zdecydowałem się na zachwalanego Regulusa), 3003 zł; miarkownik na allegro= 75 zł. Ceny bez szarpania.
  14. Już kupiłem.... regulusa. Po lekturze wybuchowości funkcjonowania unistera kupiłem, to co na naszym forum jest powszechnie zachwalane......
  15. Nie wiem, wyczytałem że do unistera klapa nawiewowa może ważyć 1kg, na innym miejscu, że obsługuje znacznie cięższe..... Ale bez opinii forumowiczów, to se możemy......
  16. Acha, jeszcze jedna prośba: czy w tym Hefie da sie zainstalować elektroniczny miarkownik spalania UNISTER i czy da sie go podłączyć do monitoringu pokojowego?
  17. To by się zgadzało. Tylko Emus pokaż mi ilu właścicieli samochodów/pieców itd to racjonalizatorzy?? 80% chce dolewać/dosypywać paliwa/opału i mieć święty spokój; od czasu do czasu umyć/wyczyścić i jechać/palić dalej..... :rolleyes: Przed 5 min złożyłem w firmie Hef zamówienie na piec 18kW I w ten sposób przy Waszej pomocy dokonałem wyboru pieca. Oczywiście będę relacjonował przebieg jego użytkowania, aby inni czytelnicy tego wspaniałego forum, mieli praktyczną informację zwrotną i również mogli świadomie wybierać. Podsumowując: dziękuje Wszystkim uczestnikom tego tematu oraz kontaktującym się na priva za udział w dyskusji. Jestem uczestnikiem wielu forum, ale tak przyjaznego i poważnie traktującego problemy żółtodziobów strony internetowej, nota bene, czynnej 24h/dobę nie znalazłem nigdzie. Pod tym względem jesteście najlepsi!!!!! Pięknie dziękuje!!
  18. Jestem po lekturze tematu jameess'a ,,Wszystko o kwkd" i .... piec ten skreślam, a był na mojej liście nr1. Powód: po zakupie ciagłe przeróbki i modyfikacje. A ja myslałem, że piec dolniak powinien palić jak w instrukcji pisze. W chwili obecnej nr1 to HEF, ma bardzo dobre opinie. Aaa, i nie doczytałem być może, ale nikt z palących niczego nie dorabiał.Jesli jest inaczej, to prosze dajcie znać.
  19. .... o i tego, że kotły niemieckie, licencjonowane, są produkowane w Polsce nie wiedziałem. Czy zachwalany Dakon-Dor równeż? A Valiant U26?
  20. Automatyk, wydaje mi się, że w dobie stagnacji gospodarczej, zakup który ma służyć człowiekowi przez 10-20 lat jest bardzo odpowiedzialny. Jeśli wszyscy będziemy kupować czeskie, niemieckie.... to w perspektywie tych 10 lat wielu polskich firm dawno już nie będzie. A przecież tradycje kotlarskie mamy dość duże. A i z wielu czytanych postów na naszym forum wniskuję, że są to jakościowo nawet lepsze produkty Kolega bardzo chciał mieć piec Buderusa, hydraulik dyskretnie odradzał...... zamontował ..... po kilku miesiącach dostał opr od klienta, za katastrofalne funkcjonowanie pieca. Kwkd, hef albo warmet.... na pewno dolniak. Ból głowy jakby mniejszy, ale jest......
  21. Sambor, dla mojej klitki i pieca te fi 100 powinno wystarczyć. Nie chciałbym z kotłowni robić zimą lodówki ;) Automatyk, polecany przez Ciebie piec to Niemiec a'la Buderus. Dziekuję pieknie, na razie obstaję przy rodzimej produkcji. Ast, Seko jest za wysoki do mojej tyci kotłowni i tylko dlatego go odrzuciłem. Osobiście do tych pieców nic nie mam, bo w okolicy nikt nimi nie pali!! Dziś jeszcze wpadła mi podczas wizyty w Casoramie oferta Termo-Techa UKW ze Stąporkowa. Piszą, że to dolniaki, ale ze schematu wynika, że bardziej na górne podchodzą?? Boże, taki wybór, że głowa puchnie.....
  22. Oczywiście, że nawiew jest: rura 100 na zewnątrz na wys. 1, 70 puszczona w ścianie do kotłowni na wysokość dolnych drzwiczek; odciag również jest. Drenaż - no nie wiem, podwórze wybrukowane, fundamenty do 30cm gł i szer obsypane kamieniem. Prościej zabetonować wykuty przeze mnie na Zębca 35 kW 15 lat temu postument do poprzedniej wysokości, a po 4 dniach postawić na nim piec. Moc już Mr Vlad24 mi wyliczył - 15 - 22kW, i ani konia więcej :P Tak na marginesie, Vlad24 w swoich radach jest WIELKI!!! JohnnySonny, w chwili obecnej, doinwestuję rodzimy przemysł kotlarski a nie czeski, aby ludzie mieli pracę: 1. Zębiec 2. Hef 3. Warmet 200 Dziś wypaliłem słomą cug, że aż płomień poszedł z komina.... i chyba wreszcie muszę naprawić pęknięty ceramiczny lub betonowy wsad wyczystki dolnej komina. Czy można kupić gotowca? Jak się takie coś wymienia??
  23. Dorecho, również doszedłem do tych samych wniosków..... Piec ma już swój wiek (15 lat), od spodu bierze go ostro korozja..... myślę, że czas na wymianę. Kolega Vlad24 skutecznie przekonał mnie do kupna dolniaka, ale ciągle się waham, jakiego? Choć bliżej do KWKD niż do Hefa. Dlaczego niewiele się zmieni? Wymiana kotła w moim oczekiwaniu ma generalnie zmienić jakość palenia..... Janklos, widzę że w swoim dokonałeś znaczącej przeróbki. Niestety jestem za cienki na takową (choć szerokości kotłowni mamy podobne, ale ta wysokość....) Sony23, ponieważ kotłownię mi zalewa woda gruntowa, będę zmuszony podnieść postument o 25cm, co pozostawi od góry ze 40cm przestrzeni do czyszczenia. Giętkim wyciorem jakoś pójdzie, ale stalowym ..... ????? A czysty piec, to podstawa ekonomicznego spalania.
  24. Widzę, że bez kilku fotek się nie obejdzie..... Przepraszam za wygląd kotłowni, którą z szadzy drapałem szczotką drucianą. Jak nowy piec się sprawdzi nastapi jej generalne upiększenie.
  25. Johnny, nasz kolega Vlad24 właśnie na priva wyłożył mi łopatologicznie róznice w mocach kotłów w stosunku do powierzchni grzewczej. Pan Vlad powinien wykładać na jakimś uniwerku a nie palić w kotle. I tak zmierzam w kierunku zakupu KWKD 22 lub innego dolniaka..... Jest w ogóle jakiś lepszy, do mojej małej kotłowni??? Gondoljerzy, myślę że dymienie to wynik zesputego miarkownika, który nie był w stanie podnosić klapy ciągu do góry, gdy temperatura spadała do np 50 C. Zawartość się zwyczajnie smołowała wywalajac tumany sadzy, które przypominały czarną sadź oblepiajacą cały piec. Oczywiście przy kontrolowanym otwarciu ciagu w kilkanaście minut na piecu było 80 C, żar w piecu, białe płomienniki ..... i strach w oczach, bo nawet po zamknięciu dolnej furtki i otwarciu górnej, temperatura szaleńczo wzrastała..... no i za chwilę strzały, trzaski, bul gul .... zalew kotłowni. Gondoljerzy, wiesz palenie krótkimi dawkami, przy szybkości spalania mojego zębca powodowały, że co 15-20' musiałbym dosypywać kolejną dawkę wegla.... a potem dalej nadzorować bezpieczeństwo kotłowni. Dlatego tak bardzo zależy mi na znalezieniu przy Waszej pomocy najlepszego rozwiazania, które nie powtórzy tych horrorów. Panowie, piekne dzieki, zbliżam sie do zakonczenia moich poszukiwań. Czy jest coś lepszego od KWKD Zębiec????
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.