Skocz do zawartości

beneq9

Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez beneq9

  1. Myślałem, że będzie troche łatwiej uzyskać jakieś rady. Z jednym kłopotem juz sam sobie poradziłem. Mianowicie chodzi o wentylator i kanał dolotowy powietrza, które blokował pył i węgiel. Rozebrałem piec i okazało się, że kolano którym ślimak podaje węgiel do paleniska ma dziurę. drobiny węgla i miału zamiast siłą pchać do retorty, to część wpadała otworem do kanału dolotowego powietrza. Czy ktoś wypoiwe się w kwestii zakresu regulacji 0-10?
  2. Witam, myślałem, że jest jasność ale może trochę nieprecyzyjnie się wyrażam. 1. Jaki zakres regulacji? 2. Dlaczego w kanale dolotowych i samym wentylatorze zbierają się drobiny węgla? Załączyłem "schemat". Wentylator mam poniżej ślimaka. Z retorty spada pył z malutkimi kawałkami węgla i osadza się w kanale dolotowy. Kiedy nagromadzi sie odpowiednio duża ilość, a kanał jest pod kątem od wentylatora w stronę retorty, to część wpada także do wentylatora, a razem blokuje dopływ powietrza i gasi piec. 3. czy zależnośc temperatury wody i piera ma znaczenie w spalaniu?
  3. Witam. Chciałem nawiązać do trzech rzeczy. 1. Zakres regulacji - u siebie mam na 2, ojciec ma 0, a teść 10. Może ktoś podpowie jak najlepiej użytkować? Zasade niby znam ale jak, to się odbija na spalaniu i użytkowaniu? Co lepiej? 2. Wentylator - używałem juz dwóch różnych eko-groszków i mam kłopot ze zbieraniem się pyłku, drobinek paliwa w wentylatorze. Po 3-7 dniach (w zależności od pracy pieca) musze odkręcić wentylator i wysypać zgromadzony urobek. Pozostawienie na dłuższy czas powoduje wygaśnięcie pieca ponieważ drobiny (a jest ich ok. 0,5 kg) zapychają wentylator, który przestaje się obracać. 3. temperatura CWU - gdzieś widziałem na piecu 50 stopni, a temperatura wody 55 stopni. Logiczne raczej, że piec ma ciężko dogrzać wodę i chodzi na wyższych obrotach przez większość czasu. Generalnie jest ok. zużycie przez cały rok (zima - ogrzewanie + woda, pozostała część roku - woda, co oznacza, iz 12 miesięcy pale w piecu) mniej więcej wynosi 3,5 - 3,7 tony eko-groszku. Budynek 215m2, ocieplony styropianem 15mm, z poddaszem użytkowym (sporo wełny jako ocieplenie - 2 rodzaje). Dach - dechy, papa, blacha. Okna plastikowe. Ok. 500mb rury ogrzewania podłogowego na dole. W sumie grzeje podłogówka + 1 grzejnik na dole i 2 pokoje po 2 grzejniki, 2 po 1 grzejnik na górze. Mam założony zawór trójdrożny i piec na 55-60, a na dom 40-45.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.