Skocz do zawartości

tomeck

Forumowicz
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez tomeck

  1. Witam.Z klapką krótkiego obiegu "norma "prawie palec od spodu wchodzi ,ale już dopasowana .

    Dzisiaj dokładnie sprawdzę szczelność popielnika ,a pierwszy dym z komina w przyszłym tygodniu i wszystko będzie wiadomo (mam nadzieje).

    Pozdrawiam palących od dołu ;) .

  2. @KimineroUważam że, ostatnia sugestia jet bardzo nie na miejscu ,bo chyba większość na tym forum chce, aby instalacje pracowały dobrze ,tanio,oszczędnie.

    Jaka jest różnica w odpowietrzeniu naczynia rurą bezpieczeństwa a rurą przelewową/.

  3. Witam.Po trzech miesiącach przeglądania forum o kotłach dolnego spalania , po wszystkich za i przeciw ,wczoraj w mojej kotłowni stanął KWKD 15 ,może przewymiarowany,ale o tym w trakcie sezonu lub po.We wtorek zaczynam skręcanie układu CO i CWU i mam dylemat, ze stali czarnej, czy z ocynku .

    W posadzce do rozdzielaczy (już położone ok.3m)rury ocynkowanej, zasilanie i powrót.

    Proszę o szybką odpowiedź.

  4. Witam.Poszukałem,i nic ciekawego o Hef12kw nie znalazłem tzn.schemat budowy,przekrój itp.W opisie jest że dolnego spalania,ale dla mnie to za mało.

    Wracając do Zębca Kwkd15kw ,producent podaje zakres pracy od 5 kw do17 kw ,obecnie w moim przypadku pracował by z mocą ok.12kw.

    Czy to miało by wpływ na żywotność kotła,ew.zużycie opału itp?.

  5. Witam.Jestem na etapie budowy CO i CWU uklad rozdzielaczowy, rury PEX do grzejników aluminiowych , wymienik CWU płaszczowy 120l.

    Instalacja w jednym poziomie układ wymuszony , powierzchnia do ogrzania 100m2 + 36m2 garaż ,ściana z gazobetonu 24cm +12cm styropian, okna PCV.

    Moje pytanie ,czy Kwkd 15 Kw nie będzie przewymiarowany?.

  6. Witam ! Kupiłem kwkd15kw .Od jammess dowiedziałem się że posiadasz kwkd z zaworem 4D . Czy mógłbyś podesłać zdjęcie jak rozwiązałeś połączenie krótkiego obiegu żeby zachować warunek minimalna ilość załamań i czy użyłeś rur fi 50mm ( wyjście i powrót.). pozdro

    Witam.Podpinam się pod pytanie bo mam zamiar nabyć taki kociołek.

  7. 1. Chodzi mi o piąty zawór licząc od 4D -(rozumiem że jest to klapowy czy z grzybkiem mosiężny)

    2. opisz dokładnie na schemacie jakie rodzaje zaworów stosujesz bo nie wszyscy rozumieją symbole

    3.Czy zawór z mosiężnym grzybkiem może pracować poziomo (czy nie za ciężki, czy trzeba wyciągnąć sprężynę)?

    1.zwór zwrotny z grzybkiem mosiężnym

    2.każdy symbol jest opisany, powtarzam,patrz dokladnie

    3.może pracować w każdej pozycji ,pompa sobie poradzi z takim zaworem

  8. o taki klapowy chodzi.Co do zaworu bezpośrednio za 4D jest to zawór odcinający anie zwrotny ,dokładnie przejżyj schemat.

    A odnośnie schematu ,nadal są wnoszone zmiany.Po sugestii kiminero ,post#28 na obejściu pompy CWU zastosuję zawór odcinający, a nie klapowy.

    Zawory zwrotne będą takie jak na Twoim drugim rysunku z tym że ,grzybek będzie mosiężny {plastikowy może się zniekształcić w razie zagotowania wody w CO}.post-38985-0-16571800-1330016134_thumb.jpg

  9. Dwu calowy 4D może i zapewni lepszą grawitacje obiegu kotła, ale zakres użytkowy skali regulacji drastycznie się zmniejszy. De facto zmiana położenia 4D o milimetr może skutkować dużym skokiem temperatury za zaworem. Dlatego przyłączam się do mironw. 6/4 cala w zupełności wystarczy. Przy tej mocy kotła i póltoracalowym 4D, nie będzie problemu zimnego powrotu. Jeśli przyjmiemy dodatkowo pracę siłownika, to lepiej aby jego wychylenia nie operowały w przedziale milimetra, bo szybko może się "zastać"

     

    Jeśli boiler ma mieć możliwość podgrzewu grawitacyjnego, to zrób obejście zwykłym zaworem odcinającym. Jak sam zauważyłeś lepiej mieć kontrolę nad temperaturą CWU, a brak prądu to nieunikniona wizyta w kotłowni, więc problemu przełożenia "wajchy" raczej nie ma. Jeśli zaś grawitacyjnego obiegu nie przewidujesz, to calowe przyłącza są za duże.

    jeśli na obejściu zawór odcinający ,to 1"wystarczy? i jeszcze jedno,grzanie cwu latem, zawór przed pompą CO oczyiście zamknięty, a przed 4D?

  10. witam pompy daj na powroty zawory różnicowe nie zakładaj w razie czego tyle co potrzeba przejdzie woda przez pompę rurę wznoś nom daj od pieca druga powrotna niech zostanie to zrobisz naczynie grzane zawory różnicowe chcąc zakładać to trzeba dobrze przemyśleć czy warto bo to może być następny niepotrzebny gadżet przemyśl to dokładnie

    pompy na zasilaniu bo mało miejsca,zbiornik wyrównawczy w kotlowni nie zamarznie,układ wymuszony bez zaworów różnicowych ,trochę mi mieszasz.Pozdrawiam.

  11. a czy nie będzie przeciągał zawór klapowy jak wyłączy pompaCWU ,bo już woda gorąca :D , może lepiej zawór kulowy 5/4" i w razie braku prądu go otworzyć , bo i tak do kotłowni trzeba zejść do takiego kociołka ,a lepiej sterować CWU. 4D 6/4" proponuje

    pisząc ,{będzie przeciogał zawór klapowy} masz na myśli wzrost temperatury cwu powyżej zadanej?jeśli nawet czy to problem ? i co z tą

    średnicą 4D bo zaczynam głupieć.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.