Skocz do zawartości

TOT

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez TOT

  1. twbolek, proszę podaj również (co jest chyba równie ważne a doszłem do tego dziś :unsure: ) parametry pracy wentylatora w podtrzymaniu, bo chyba zbyt krótki czas przerwy powoduje "wydmuchanie" ciepła do komina i czas podtrzymania znacznie się skraca. Z góry dziękuję.
  2. ok. Widzę, że wszyscy mają histerezę większą niż 2 stopnie, zwiększę z 2 do 5 stopni, zobacze co to zmieni.
  3. Witam, jestem tu nowy :) W tym sezonie zamontowałem kocioł SAS Multi 17KW + zbiornik C.W.U. 140L, zawór 3D (przy czym woda zanim wróci do kotła ogrzewa ten zbiornik) 9 stopniowy, sterownik ST-45. Zamontowaliśmy dodatkowy wlot powietrza świerzego z zewnątrz wylot koło wentylatora (rura fi10). Dom z lat 80' ocieplony 10 cm styropianu, wszystkie okna wymienione na nowe, 2 kondygnacje, do ogrzania ok 150m2 po podłogach. No i oczywiście pojawił się problem spalania, kupiliśmy węgiel luzem w 3 partiach, suszyliśmy (lato), każda partia inaczej się pali, choć ta sama kopalnia, ale inna dostawa. Po wielu próbach dzwoniłęm do BOK i zalecili nastawy: temp. 60st. czas podawania 15s. czas przerwy 60s. przerwa podawania w podtrzymaniu 20min. podawanie w podtrzymaniu 15s. wentylator 26%, przysłonięty w 3/4 histereza kotła 2st. teraz zawór 3D mam na 7 więc więcej idzie na na powrót (i ogrzanie wody) Węgiel szlakuje, ale szlaka taka, że jak się w nią uderzy to się rozlatuje. Bardzo mało niedopalonego węgla. Problem w tym, że spalanie ok 60kg/doba, nawet teraz przy mrozach -22 w nocy to mi się wydaje, że delikatnie mówiąc to trochę za dużo. Co o tym myślicie? Czy to może być wina kiepskiego węgla (tani to on był) Co sądzicie o regulatorze pokojowym ST-202, który można zainstalować do tego kotła, ma więcej funkcji (ustawianie temp na każdy dzień tygodzni), czy to ma sens? Dziękuję za wszelkie porady i sugestie.
  4. TOT

    Pomocy

    Witam, jestem tu nowy :) W tym sezonie zamontowałem kocioł SAS Multi 17KW + zbiornik C.W.U. 140L, zawór 3D (przy czym woda zanim wróci do kotła ogrzewa ten zbiornik) 9 stopniowy, sterownik ST-45. Zamontowaliśmy dodatkowy wlot powietrza świerzego z zewnątrz wylot koło wentylatora (rura fi10). Dom z lat 80' ocieplony 10 cm styropianu, wszystkie okna wymienione na nowe, 2 kondygnacje, do ogrzania ok 150m2 po podłogach. No i oczywiście pojawił się problem spalania, kupiliśmy węgiel luzem w 3 partiach, suszyliśmy (lato), każda partia inaczej się pali, choć ta sama kopalnia, ale inna dostawa. Po wielu próbach dzwoniłęm do BOK i zalecili nastawy: temp. 60st. czas podawania 15s. czas przerwy 60s. przerwa podawania w podtrzymaniu 20min. podawanie w podtrzymaniu 15s. wentylator 26%, przysłonięty w 3/4 histereza kotła 2st. teraz zawór 3D mam na 7 więc więcej idzie na na powrót (i ogrzanie wody) Węgiel szlakuje, ale szlaka taka, że jak się w nią uderzy to się rozlatuje. Bardzo mało niedopalonego węgla. Problem w tym, że spalanie ok 60kg/doba, nawet teraz przy mrozach -22 w nocy to mi się wydaje, że delikatnie mówiąc to trochę za dużo. Co o tym myślicie? Czy to może być wina kiepskiego węgla (tani to on był) Co sądzicie o regulatorze pokojowym ST-202, który można zainstalować do tego kotła, ma więcej funkcji (ustawianie temp na każdy dzień tygodzni), czy to ma sens? Dziękuję za wszelkie porady i sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.