Skocz do zawartości

Domas

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Domas

  1. Witam

    U moich znajomych popsuła się pompka C.O chcą zakupić nową i teraz rodzi się pytanie jaką. Poprzedni instalator bez powołania założyl im 25-60 na 3 pokojowy dom piętrowy gdzie mają 5 grzejników ostatni grzejnik jest na wysokości około 5 m. Pytanie pierwsza czy może być pompka 25-40 czy da sobie radę przedtem była większa i pracowała na 3 biegu co dla mnie jest bez sensu bo u mnie w domu mam taka pompkę i zasila ona o 3 razy więcej grzejników w domku piętrowym. Drugie pytanie to co polecacie z tanich pompek?Czy w ogóle opłaca się kupowac tanią?

  2. Witam widzę ze jesteś szczęśliwym posiadaczem żeliwnego pieca :) i masz ten sam problem co ja miałem niedawno ale już sobie z nim poradziłem za pośrednictwem forumowicza czp01

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11786-spaw-met-kociol-zeliwny-kmv-lux-slaba-sprawnosc-pieca-na-podajniku-tlokowym/page__p__104520__fromsearch__1#entry104520

    masz tu linka do mojego tematu coś Ci podpowie po pierwsze zrób sobie przysłonę na dodatkowym ruszcie żeby ciepło Ci nie uciekało do komina

    polecam też stronę forumowicza czp01 z potyczkami z jego piecem naprawdę dobra lekturka

  3. Ja tak miałem w moim podajniku tłokowym jedyne wyjście to wybrać wszystko z zasobnika bo możliwe ze jakiś większy kawałek groszku lub węgla ( rozne cuda znajdują się w eko-groszku) się zawiesił i przez to blokuje zsyp i czasem jak się ustawi dobrze to Ci daje dawkę a jak zablokuje to nic nie podaje :)

  4. . W ubiegłym roku konsultowałem się z producentem mojego kotła z Kielarem bo też chciałem domowym sposobem zrobić taki płaszcz wodny (podkowę) - ale niestety serwis firmy orzekł, że aby to zrobić to będę musiał podciąć dolne boki wymiennika ( no tam jest sam odlew - ale cienki) a wtedy mówią, że stracę gwarancję - to na razie się poddałem z tym pomysłem bo szkoda mi tej 10 letniej gwarancji na wymiennik. Na alegro idzie znaleźć takie gotowe podkowy wodne to może by jakaś nawet pasowała - trzeba by ją z tyłu kotła włożyć. Taki jeden użytkownik z mojego miasta ma zrobioną taka podkowę w Kielarze sam ja robił to ponoć zyskuje na tym 3 kw ale nie wiem jak to liczył bo tylko rozmawiałem z nim przez telefon. W moim kotle wszystkie przednie drzwiczki są docieplone dodatkowymi ocieplonymi drzwiczkami to jest trochę lepiej.

     

    Może mi coś podpowiesz gdzie mogę znaleźć takie podkowy do zamontowania w necie bo szukam ale nic nie mogę znaleźć. Sadzę ze jak się zamontuje to też zyskam sporo mocy bo tam moim zdaniem najwięcej ucieka ciepło jak się w piecu pali to nie można do niego podejść bo parzy od dołu. I tak na taka modyfikację będę musiał poczekać do wiosny niestety nie mogę sobie pozwolić na przerwy w ogrzewaniu ze względu na mojego miesięcznego synka. Ile kosztuje sterownik bruli? Na razie nie ma z nim żadnych aukcji na allegro widocznie się sprawdza. Czy ten sterownik pozwala płynnie sterować obrotami dmuchawy?

  5. No nie wszystkie kotły z podajnikiem są do kitu - niektóre kotły blaszane na rynku mają wymienniki budowane z myślą o spalaniu ekogroszku czy też miału stąd też maja sprawność większą i mniejsze straty.

     

    Niestety kotły żeliwne są tylko przystosowane do spalania ekogroszku bo są zbudowane z tzw. śmieciuchów czyli są to kotły ze starymi typami wymienników żeliwnych ( bardzo prostych, które generują duże straty kominowe) do których producenci wrzucili tylko paliniki, dostawili kosz na eko i dołożyli sterownik ot i cały kocioł. Później my biedni użytkownicy męczymy się z tymi kotłami aby jako tako paliły. Nie ma na rynku ani jednego kotła żeliwnego, który miałby wymiennik dedykowany do spalania ekogroszku ( przynajmniej ja o takim nie słyszałem) .

     

    Przywołany w wątku kocioł żeliwny KMV-Lux żeliwny jak widać na obrazkach posiada wymiennik albo z odlewni Sime z Włoch albo odlewany na licencji Boscha - jeżeli producent daje 10 letnią gwarancję to odlew Włoski a jak krótszą to ten drugi. Jest to pierwszy kocioł żeliwny tego typu do którego włożono podajnik tłokowy.

     

    Sam jestem użytkownikiem takiego kotła z identycznym wymiennikiem t.j. Kielara ECO2 i dokonałem już nawet paru przeróbek i udoskonaleń aby w końcu poprawnie spalać eko. Swoje potyczki z kotłem opisuje na mojej stronie internetowej tutaj http://www.czp.pl/kociol/ oraz http://www.czp.pl/kociol/kielar/kielar.html .

     

    Powoli na pewno da się taki kocioł jako tako opanować jednak trzeba dużo samozaparcia :)

     

    A palisz na górnym ruszcie czy tylko na retorcie?Też dokonałem podobnej przeróbki w górnej komorze spalania i starty są mniejsze. jeszcze myślę nad zabudową dołu tzn ocieplić cały popielnik. Wczoraj w nocy jeszcze wpadłem na pomysł aby samemu dobudować dodatkowy ruszt wodny z blachy kotłowej który by otulał w pewnym stopniu palenisko podajnika co tym sadzisz czp01 ? Oczywiście to ostateczność jak producent da plamy.

  6.  

     

    W przypadku kotła żeliwnego woda jest wokół paleniska i w ruszcie, trzeba zadbać o ich czystość - może tu tkwi problem.

     

     

    Czyszcze piec systematycznie mozna powiedzieć co dzień i bardzo dokładnie.Tu chyba jesteś w błędzie bo w moim piecu żeliwnym nie ma wody wokół rusztu podajnika i nie wiem czy producent nie montuje takiego rusztu czy poprostu u mnie o czyms zapomnieli bo piec byl skladany w pospiechu z tego co wiem. Miałem kupić kociołek tego samego producenta ale z blachy i chyba bym był bardziej zadowolony ale żeliwo przemawiało jako bardziej wytrzymałe.

    ekoperfekt_442.jpg

    tak wygląda przykładwy schemat takiego pieca z tym samym wkładem żeliwnym innego producenta i ma własnie płaszcz wodny wokół paleniska tu akurat retortowego

     

    Rozumiem rozgoryczenie i masz w tym pełną rację.

     

    Niestety jak się wdepnęło w gó... to trzeba je teraz wąchać.

     

    Dlatego jutro dzwonie do producenta i będę reklamował piec w końcu jako konsument ma swoje prawa.

  7. 170669108.jpg

    mini_1304303756.jpg

    Witam ponownie załączam zdjęcia mojego nieszczęśliwego pieca. Chodzi mi o konstrukcje bo na moje oko jest ona fatalna i nie mogę ustawić dobrze podajnika mianowicie ruszt podajnika tłokowego znajduje sie troszkę nad dziwkami od wybierania popiołu i ogrzewa żeliwne zbrojenie pieca od spodu. Niestety wokół rusztu podajnika nie ma żadnych płaszczy wodnych to nie pozwala moim zdaniem na dobre wyregulowanie ustawień sterownika. Druga nie niepokojącą rzeczą jest to ze jak pale eko-groszkiem to cała blacha popielnika robi się strasznie gorąca i tu są największe straty ciepła. Dlatego sadzę ze piec jest mało wydajny i chce go reklamować. Może ktoś składał reklamacje i mi podpowie jak to dobrze przeprowadzić aby producent wymienił mi piec na inny model?Co do ustawień to na[prawdę próbowałem już wszystkiego nawet przerobiłem 5 odmian eko-groszku i miał i niestety nie można dojść z tym piecem do ładu. Możliwe ze drugim mankamentem jest sterownik który ma bardzo problematyczne ustawienie nadmuchu. Skala obrotów zawiera się tak jakby w biegach a jest ich cztery z tą różnicą ze pierwszy bieg kreci się za wolno ze piec nawet sie nie podnosi temperatura drugi bieg ma takie przyspieszenie jakby dmuchawa ruszala na maxa. Moim zdaniem miedzy 2,3,4 nie ma juz zadnej roznicy w obrotach. Producent jeszcze zamieszcza w ulotce informacyjnej ze można palić na ruszcie dolnym i górnym pomagając tłokowi ale wychodzi z tego problem ze z pieca w róznych dziwnych miejscach wydobywa sie dym i cala kotłownia jest zadymiona. Obecnie pale na samym ruszcie górnym groszkiem z otwartymi minimalnie dziwkami od popielnika i piec wchodzi bez najmniejszego problemu na żądana temperature 60 stopni. Podajnik jest odłączony wraz z dmuchawą.

  8. Witam

    Mam problem z kotłem tzn jak pale eko-gorszkiem na podajniku tłokowym piec nie osiąga danej temperatury tzn ustawiam na 57 stopni piec osiąga max 53 stopni. Dom ma powierzchnie grzewczą 200 m. Piec ten posiada dodatkowy ruszt tzn nad podajnikiem i jak w nim pale samym węglem bez pomocy podajnika przy małym cugu powietrza piec bez problemu osiąga 60 stopni. Jeśli chodzi i jakoś eko-groszku to sprawdzałem 3 rodzaje. wydaje mi się ze groszek z Castoramy carbon o kaloryczności 26 jest dobry ale i tak ten piec sobie nie radził na takim paliwie. Walczę z ustawieniami pieca sprawdzałem wszystkie możliwe rodzaje i nic nie skutkuje. Czy jest możliwe ze piec ma słaba sprawność? na podajniku tłokowym i nie da sobie rady. Czy można taki piec zareklamować u producenta? A może ma ktoś z was taki piec i podzielił by się ustawieniami albo coś doradził? A zapomniał bym piec posiada sterownik sk-30

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.