Skocz do zawartości

nevo

Forumowicz
  • Postów

    52
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez nevo

  1. 5 godzin temu, MrWolf napisał:

    Co za różnica czy kupię i spalę 4 tony groszku 22 MJ za ponad 9 stów czy 3-3,3 tony węgla 28 MJ za 1200-1300. Kosztowo wyjdzie podobnie. Kwestia dostępności. Tu może być problem, ale to już pokaże przyszłość. 

    No właśnie chodzi o dostępność. Ile jest na rynku węgla który po zmieszaniu da parametr > 28MJ/kg? No i ten niski popiół... Jak jest mała podaż a popyt wysoki bo ludzie pozmieniali kotły na ekogroszki to cena rośnie bardzo szybko. I raczej nie będzie to 1200- 1300zł IMO.

  2. Czy Ktoś się orientuje jaka jest różnica między kotłami skam Pv 20 a technix 19. ? Szukam powoli kotła z sv 200 wiec pytam. Wiem tyle ze pv jest tylnokanalowy a technix gornokanalowy. Moc widzę prawie identyczna. Jakie są inne różnice. Na stronie firmy produkującej widzę 2000 zł różnicy w cenie. O co tu chodzi.
    Jakby pan Pieklorz się wypowiedział, byłbym wdzięczny.

  3. Blacha zmniejszająca palenisko to kompletny niewypał. Węgiel ją załatwi momentalnie. Producent niby wychodzi z tym do klienta, tylko mam wrażenie, jakby tego nie przetestował. Od kilku sezonów zmniejszam komorę szamotem, jak palę drewnem i potrzebuję większej komory wyjmuję kilka cegieł i tyle. Świetnym pomysłem na zawiszanie węgla jest przekładanie go kawałkiem drewna  :) proste i skuteczne jak diabli, 2-3 metry drewna na sezon. Czemu nie słuchacie niektórych ludzi! 

    Panowie z MPM, jak to czytacie, przeróbcie obecny palnik, bo jest do d......   Dobre palniki; vienybe, p2ar. defro ds. I nic więcej nie trzeba. Ten wzorowany mam wrażenie na palniku kolegi dikijpeti, tylko on był do małego rusztu i znacznego ograniczenia mocy kotła. 

     

    Wg mnie nie da się zrobić DOBREGO kotła na węgiel i drewno. Niestety albo węgiel albo drewno. Oczywiście mam na myśli konstrukcje dla szeregowego Kowalskiego.

    Dla ludzi z tego forum, którzy mają jakieś pojęcie i sami sobie "apgrejdują" :) swoje kociołki jest to możliwe. Tylko jaki % przyszłych użytkowników będzie chciało przerabiać coś co jest nowe i ma działać?

    Wiadomo producent chce sprzedać a kocioł uniwersalny jest atrakcyjny marketingowo, i tylko marketingowo. (powtarzam, zwykły Kowalski będzie klął a majsterkowicz- złota rączka, chwalił)

  4. Też myślę że za duży kocioł w stosunku do komina i jest za słaby cug żeby wciągnąć spaliny przez wymiennik. U siebie jak ostro przepale to komin jest cieplutki więc MPM potrafi nieźle dać ognia przez wydech.

    Kocioł? do ceramiki fi 200? żarty.....

  5. a64e9696ed1a3745b8387ea285d8eb83.jpg1692e951f0047154f89a5c4771e8f7c6.jpg88ea5a1ec9dedcc3c14bc7f6a122cdbb.jpg

    Nie jestem ekspertem ale wg mnie to jak na tą długość czopucha jest za mało "wznoszący", tym bardziej że zaraz za kotłem jest kolano które  na dzień dobry mocno zwalnia spaliny.

    Nie było możliwości zrobienia bardziej pionowego czopucha? Z tym kolanem to ja zrobiłbym czopuch po kątem 45st. albo i więcej.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.