Skocz do zawartości

Fazik83

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fazik83

  1. Kolego jacekma - dobrym rozwiązaniem byłoby założenie automatycznego odpowietrznika na górze baniaka 120l. Ja miałem przypadek, ze jak puściłem wodę na baniak, to słychać było straszny szum wody w rurach, ale tylko na obiegu z baniakiem - na C.O. było OK. Dodam, że miałem założony automatyczny odpowietrznik, ale okazało się, że był zepsuty - po wymianie jak ręką odjął - powietrze ładnie uszło z instalacji i jest OK.
  2. Panowie, tylko ja mam nowy dom w tym roku oddany parterowy. 15 cm styropianu na scianach, 15 na stropie i 10 pod nogami. Dodam, ze rura do komina, ufff gorąca... i komin tez jest bardzo cieply co czuc na płytkach w łazience... Po razpaleniu i tak przytykam ciąg w czopuchu nie całkiem ale jakieś 75%
  3. Heh, pozazdrościć tak szybkiego rozruchu. U mnie 40 st jest po około 2 godz. (palenie od góry), tylko, że chyba piec troszke mam za mały 15,35 na 125 m2 grzania parterówka).
  4. Kolego jacekma, no, mam baardzo podobnie i już Ci mówię. Teżnie mogłem osiągnąć na piecu więcej jak 60st - dom około 130 m2 - parterowy nowy ocieplony. Wczoraj załadowałem węgla pod drzwiczki - palenie dolne - i jakie było moje zdziwienie - 80 st raz dwa sie pokazalo - musiałem dusić, bo szkoda sie wygłupiać... Możliwe, że wpływ na to miały zawory termosatyczne na grzejnikach, które po osiągnieciu zadanej temp - zamykaja obieg. No nic, trzeba po prostu palić. Sprawa baniaka na wode - też mam, ale mam zawór na zasilaniu baniaka, wiec jak juz nagrzeje tam wode do 50 st, zamykam zawor azeby nie wychladzala sie pozniej woda w baniaku jak temp w co spadnie. Tutaj najlepszym rozw. byłby zawór 3-drożny, ale... jak sie nie ma siana, to sie chodzi i recznie otwiera i zamyka ;) - może kiedyś... Tak na marginesie, zastanawiam sie nad dołożeniem jeszcze 2 członów do tego pieca...
  5. Heh, u mnie 140 m2 na parterze. 120 nie licząc garażu - tam też jest grzejnik, ale nie będzie za często włączany. 20 m2 podłogówki i zbiornik na ciepłą wodę 100litrów. No i jak pisałem wyżej mam Camino 15,35 KW. Da radę, czy dokładać człony? Na razie mam w domu + 3 st C - nie mieszkam, przepalam, aby woda nie zamarzła - ale piec ma ciężki start i nie wyciągnie więcej jak 70 st C. Zapomniałem dopisać, że na elewacji jest 15 cm stryropianu, tyle samo nad głową i 10 cm pod nogami. Grzejniki Purmo.
  6. Dzięki za informacje - czytam z zaciekawieniem. Ściany są już suche, tynki i wylewki były robione w 2010 r - także jest OK. No i pytanie: dokładać człony, czy wystarczy to co jest (15 KW)?
  7. Powitać. Mam Camino 15 KW z 1978r. Mam nowy dom 150 m2, parter. Grzejniki + podłogówka + naczynie na ciepłą wodę 100l. Jeszcze w domu nie mieszkam, ale przepalam, bo wiadomo - ciepła teraz nie ma. Aha, Camino jest bez nadmuchu i mam miarkownik ciągu Regulus - fajna rzecz. Mam kilka pytań. 1. Czy aby to nie jest za mały piec? - strasznie ciężko mu ruszyć i jak palę, to maksymalnie 60 st C wyciąga - w domu około 4 st C. (kiedy zaczynam palić) 2 pompki - 1 na grzeniki, a 2 na podłogówkę. 2. W jaki dokładnie sposób mogę dorzucić 2 człony - teść ma stary piec - stoi bezużyteczny i czeka na wywiezienie na złom - jakaś instrukcja, opis. Żebym nie popsuł. No bo gdyby ten był za mały, to może by go powiększyć? 3. Co znaczy palić od góry i jak to robić? Gdzie puszczać powietrze? I na koniec - wolałbym nie zmieniać pieca na nowy - nie chodzi o kasę - sentyment - długie lata paliłem w domu Camino 18 KW. Uprzejmie proszę o konkretną odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.