Skocz do zawartości

andreff

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez andreff

  1. My w pracy braliśmy spawarkę inwertorową i heja. Po kawałkach tak po 5 metrów ale to była tylko woda, nie wiem jak by to było z ogrzewaniem.
  2. Wymiana kolana to 20 minut a miejsca jest tam wystarczająco opcja z trójnikiem jest o wiele prostsza dzięki za wszystko mironw masz u mnie skrzynkę browca ,gdybyś tylko mieszkał w Toruniu to już byśmy byli na browarku. Rozdzielacz tak umiejscowiłem ponieważ potrzebuję jak najwięcej miejsca z jego lewej strony, ale to już temat na inną historię.
  3. Pętli wcale nie przelewałem po prostu dolałem wody do układu i tyle. Rozumiem że trójnikiem mam zastąpić te kolano które zaznaczyłem na zdjęciu ? Czy ten trójnik mogę zostawić już na stałe ?
  4. Witam ponownie po przeczytaniu wszystkich postów szczególnie mironw i tomekb zrobiłem to tak : 1. Zbudowałem taki układ 2. Przeniosłem całość powyżej podłogi Grzeje jak cholera tyle, że za wyjątkiem obwodu nr 2 którego nie mogę za cholerę odpowietrzyć, wężem nie mogę bo nie mam gdzie go podłączyć
  5. Problem w tym że tych rur już nikt nie produkuje
  6. Może i mało poważne, ale gdzie można taką mufę zakupić.
  7. Witam Jak połączyć rurę PE-Xc 18mm z rurą PEX-AL-PE 16 mm
  8. Witam mam piec gazowy dwu funkcyjny beretta do tego termostat pokojowy który wyłącza piec po osiągnięciu zadanej temperatury. Na grzejnikach są zamocowane termostaty, w związku z tym pytanie jak powinny być one ustawione i czy w ogóle jest sens montowania termostatów w tak sterowanej instalacji. Jestem kompletnym laikiem i nie bardzo rozumiem zasadę działania tego rozwiązania. Z góry dziękuję.
  9. I co brak chętnych do pomocy ?
  10. Ja wymyśliłem tak : 1) Układ wyniesiony ponad poziom podłogi. 2) Zastosowanie takiego układu Link 3) Sterowanie pompą Link Ad. 3. To rozwiązanie ma na celu połączenie pracy dwóch pomp, jednej z kotła CO (dwu funkcyjna Beretta) ,drugiej do podłogówki. Nie wiem tylko jak długo po wyłączeniu się kotła powinna chodzić pompa od podłogówki. Jeżeli ma się wyłączyć razem z pompą od kotła to sprawa jest prosta,jeżeli ma chodzić dłużej to sprawa się komplikuje, potrzebny byłby stycznik i wyłącznik zwłoczny.Dobrze kombinuję ? Co o tym myślicie ?
  11. Rozumiem też, że cały ten układ musiałbym zamontować powyżej poziomu podłogi ?
  12. Myślałem o takim Danfossie ale cena to 2400 PLN, jak taki mieszacz wykonać samemu ?
  13. Czyli ten zawór termostatyczny założony na powrocie jest bez sensu ? Pompa owszem wpięta jest w układ CO.
  14. Generalnie ze sterowaniem na termostatach sobie poradzę, tylko co z odpowietrzeniem układu. A z tym mieszaniem wody w układzie można trochę jaśniej, bo nie bardzo rozumiem.
  15. Witam jak w temacie. Mianowicie posiadam tak wykonany rozdzielacz podłogówki, dodam że znajduje się poniżej poziomu podłogi i praktycznie grzeje bardzo źle. Dodatkowo pompa która ma wspomagać pracę tego układu nie jest w jakikolwiek sposób połączona z piecem a załączana jest wyłącznikiem. Jak doprowadzić to do ładu ? Jak najlepiej zrobić sterowanie tej pompy, dodam, że do sterowania pieca dostępu już nie ma.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.