Skocz do zawartości

Gelo2104

Stały forumowicz
  • Postów

    152
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Odpowiedzi opublikowane przez Gelo2104

  1. Witam ponownie.

    Odnośnie spalania drewna, jest to wredny kocioł, ale daje radę. Z moich doświadczeń i pewnie lenistwa odpuściłem coroczne wymienianie palnika na wirowy i na dzień dzisiejszy przestał wirować ;). Poszerzyłem palnik a zmniejszyłem jego wysokość, nawet nie pamiętam na jakie wymiary. Efekt jest taki, że drewno wypala się równomiernie a nie tylko dziura w środku, co docelowo blokowało obsuwanie się opału i prowadziło do wygaszania. Popiół wybieram tylko z przodu, przez co nie muszę kombinować z blachami. I co najważniejsze, na kotle musi być te 60 stopni a wtedy czy drewno ułożone poziomo czy pionowo pięknie się spala. Dodam jeszcze że u mnie łupki tak duże aby tylko się w drzwiczki zmieściły, wcześniej do rozpalania i złapania temp. drobnica.

    • Przydało się 1
  2. Cytat

    Chodzi o to by pisać szczerze jak jest bo inni na podstawie tego forum podejmują decyzję i zapewne chcieliby uzyskać informacje od użytkowników, a nie sprzedawców czy przedstawicieli.

    Jaki cel miało pytanie na forum Piotra 24 ( użytkującego rzekomo ten kocioł ) o to czy palnik jest z ceramiki? 

    Tylko chciałem na to zwrócić uwagę

    To niech najpierw przeczytają od początku post i na tej podstawie podejmą decyzję. Mpm jest dobrym kotłem ale nie doskonałym i takie wnioski padały wiele razy. Nie znam kotła na którego ktoś by nie ponarzekał z jakiegokolwiek przyczyny.  To czy Gredy jest przedstawicielem czy nie, jakie to ma znaczenie? Masz swój rozum, poczytaj jakie cechy powinien mieć dobry kocioł i kup sobie taki który będzie je miał. A jeśli liczysz na czyjąś wiedzę, to ciągle będziesz nieszczęśliwy. Nabijasz posty które nic nie wnoszą i sprawiają że stron jest w ciul i ciężko znaleźć konkretną wiedzę i porady.  Tylko po co to? Nie masz gdzie wyrzucić swojej frustracji?

  3. Cytat

    aparat mam odkurzony po każdej sesji

    Nawet nie pytam co ty nim wyczyniasz.

    Cytat

    O to jest już nas dwóch fotografów

    Nawet więcej niż 2-ch

    Cytat

    kocioł co ok 4 dni

    Zmotywowałeś mnie, u mnie już z miesiąc nie czyszczony.

  4. Posiadam kocioł MPM 17-19kw i zastanawiam się nad wstawieniem palnika na pellet. Przyznam że nie cały wątek przeczytałem, sporo tego. ;) Posiadam nieocieplony dom ok 180m/2 do ogrzania. W ostatnim sezonie grzewczym spaliłem ok 3t węgla(śląsk i jakiś rusek) w domu cieplutko. Czy jest sens zakładać palnik? Ile więcej spalę pelletu? A może ktoś zakładał w takim kotle i może coś więcej powiedzieć?

  5.  

    piec sam w sobie polubiłem ale rozwiązanie palnika jest tragiczne

    W tym sezonie mam trochę węgla ale nie wiem o nic nic. Granulacja duże bryły 15-20cm. Pali się jak ta lala, nic się nie zapycha. No tylko wczoraj o 20 zasyp 3/4 kotła a rano miedzy 8-9 tylko 40stopni na kotle i prawie cały wsad wypalony ;)

  6.  

    wkoncu na 500+ trzeba uzbierać

    Jak dobrze że wprowadzili 500+, chociaż macie do czego odnieść wszelkie podwyżki. No ale skoro podwyżki idą na 500+, to na co szły podwyżki gdy rządziło PO, bo przecież tez były??

  7.  

    Producent w ubiegłym roku twierdził że od niedawna robią go z jakiegoś lepszego betonu

    Jak swój kupowałem też to mówił. W ubiegłym sezonie 2 palniki się wypaliły ;) Jak obecny wysiądzie, dorobię podobny palnik do defro.

  8.  

    blachy nie mam na ruszcie a klapkę mam w drzwiczkach popielnikowych, załadunek od góry.

    I dlatego nie możesz złapać temp na drewnie. Połóż albo blachę na 1 ruszcie od palnika albo tak jak ja nie wygarniam popiołu z całości popielnika tylko trochę z przodu. Tak żeby reszta blokowała powietrze które omija paliwo i wpada do palnika. Zrób to a będzie na pewno lepiej.

  9.  

    Ciekawe czy producent odradzał zakup tak mocnych kotłów do ocieplonych domów ?

    Sony nie żartuj. Klient zdał się na instalatora i tyle w temacie. Tamten wg starych standardów 'Kup Pan większy bo boiler no i zawsze lepiej' . A potem klient płacze bo zły kocioł.  

  10.  

    Witajcie Panie i Panowie

    Chciałbym tylko wyrazić swoją i znajomych opinię o kotłach MPM.

    Jesienią 2017 roku zakupiliśmy 3 szt. MPM DS 21-25

     

    Pierwszy został wywalony po 1 miesiącu użytkowania (dymienie, smoła, trudności z osiągnięciem temperatury) Dom ok 220 m, ocieplony, komin wys. ok. 13 m rozwiercany,

     

    Drugi w ciągłym użytkowaniu tylko dlatego że brak środków na inny,

    Dom ok  220 m, powody jak wyżej,

     

    Trzeci niezamontowany i prawdopodobnie już nigdy nie będzie,

     

    Jeszcze opinia a raczej przestroga przed dystrybutorem a zarazem instalatorem z okolic Biłgoraja, nigdy przenigdy więcej.

     

    Uważajcie na niego i liczcie dobrze

    Wg mnie kotły za duże do ocieplonych domów. Smoła w komorze nie dziwi użytkowników kotła, no może tych bardziej w temacie obeznanych. Zresztą w tym wątku co drugi post to smoła i dym i brak osiągania temp do znudzenia. Czytałeś?? No i żeby nie było miło, większość problemów to użytkownicy kotła a nie sam kocioł ale tu dotyczy nie tylko mpm. Owszem obserwując ten wątek można stwierdzić że producent zaczyna odwalać tandetę a ceny za swój wyrób podnosi. Przeczytaj, wątek, naucz się palić i ciesz się ciepełkiem.

  11.  

    Może mieszając z brunatem,czy pelletem, dało by się to jakoś sensownie spalić

    Bogdankę przerobiłem i to dokładnie. Nie wiem jak teraz ale był czas że można było bezpośrednio od nich kupić. Węgiel który miałem paliłem jeszcze w górniaku i jeszcze mi trochę zostało. Jak jestem w domu i mam kiedy przerusztować to dosypuję. Ale ogólnie nie polecam.

  12.  

    Witam. Chciałbym się wypowiedzieć na temat szybra w czopuchu. Sam w swoim kotle go nie miałem i uważam, że jest to duży błąd. Widzę, że koledzy z forum powielają ciągle gdzieś powstały dogmat, że szybra nie powinno być i w ogóle jest bee. Porównujecie też kocioł do samochodu itp co jest totalną bzdurą. Samochód to zupełnie inna para kaloszy. Tam steruje się przepustnicą - ilością powietrza oraz elektronicznie lub mechanicznie ilością paliwa. I nawet tam  - w samochodach ciężarowych do niedawna stosowało się klapy na wydechu (retarder) do hamowania silnikiem. 

    Szyber przy kotle o ile jest używany z głową jest bezpieczny i pożądany. Wrogowie szybra zapomnieli, że z kotła przez komin nie wychodzi tylko powietrze które do niego wpadła ale też ogromne ilości gazów powstałe z gazowania paliwa. Nie pomoże tu zamykanie dolotu gdyż w rozgrzanym kotle paliwo i tak będzie gazowało a podciśnienie panujące w kominie będzie te gazy (w formie niespalonej) wysysało wzmagając to gazowanie. Zbyt duży ciąg będzie powodował wysysanie tych niespalonych produktów gazowania paliwa. Nie dość, że marnotrawi się w ten sposób paliwo to zatruwa środowisko. Oczywiście lepszym rozwiązaniem w  tym wypadku jest regulator ciągu kominowego ale i on nie w każdych warunkach zastąpi szyber. Ja pomimo tego, że mam RCK zamontowałem dodatkowo szyber na wylocie i dopiero teraz przy ustawieniu na godz 2/8  uzyskałem odpowiednie warunki spalania (tj stałopalność, ekonomie i brak dymu z komina). Myślę, że forumowicze powinniście od nowa przemyśleć temat bo mit na temat szybra jest błędny.

    O matko, ile ty człowieku masz fakultetów?

    Szybra nie mam a wspomniane przez ciebie gazowanie przy zamkniętym PG załatwia PW i bardzo ładnie to widać przez otwór(wziernik). Tym sposobem mam podtrzymanie temp. zadanej.

    Klapy na wydechu to retarder?? A już myślałem że zwalniacz silnikowy ale tu dodatkowo dochodziło odcięcie paliwa. Chyba pomyliłeś bajki. Mit na temat szybra jest błędny?? A co zrobisz jak położysz się spać, na dworku wieje, cały kocioł załadowany a ty przymykasz szyber. Ale tusz po północy wiaterek cichnie i ciąg okazuje się nie wystarczający. Wiesz co wtedy może się wydarzyć? Na takie myślenie proponuję duży młotek, wtedy krzywdę zrobisz co najwyżej sobie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.