Skocz do zawartości

maciekmako

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez maciekmako

  1. Takie rozmieszczenie króćców służy do lewego lub prawego podłączenia. Zazwyczaj wykorzystuje się jedną parę przyłączy. pomocne jest też przy ustawianiu baterii kotłów (kaskadowym).

     

     

    Ale czy przy podłączeniu np z lewej strony nie dojdzie do przegrzania prawej strony? Czy może po prostu podpiąć powrót z lewej strony a wyjście z prawej (na krzyż)?

     

     

    Naprawdę nikt już nie pomoże? Bardzo proszę o pomoc...

  2. Witam,

     

    Piszę na prośbę kolegi, który ma pewien dylemat. Chce zamontowac kocioł HEF 18KW, problem polega na tym że ma on podwójne wyjścia i zasilania. W załączniku przesyłam dwa schematy podłączenia i bardzo proszę o ocenę który będzie najwłaściwszy, a może obydwa są złe? Bardzo proszę o opinie i pomoc

     

    Ps. Czy ten kocioł to dobry wybór?

     

    Z góry bardzo dziękuje

    post-35950-0-97259200-1325598308_thumb.jpg

    post-35950-0-61273400-1325598318_thumb.jpg

  3. Bojler jest z 2 wężownicami, dolna podpieta jest do solarów, a gorna do pieca c.o. Problem jest wtedy kiedy solary nie grzeją, wówczas wodę grzjeję piecem. Ale wtedy mogę zagrzać tylko połowę bojlera, dół jest wyraźnie chłodniejszy. Dlatego chciałbym na czas grzania wody piecem włączać pompę która mieszałaby wodę w bojlerze.

  4. Witam,

     

    Interesuje mnie również temat wymieszania wody w bojlerze (posiadam bojler z 2 wężownicami, jedna - solary, druga - kocioł c.o.). Paląc w piecu podgrzewam tylko ok 1/2 bojlera, gdy nie ma słońca jest to trochę za mało, dlatego też chciałbym na czas palenia w piecu załączyć pompę która wymiesza mi wodę w bojlerze dzięki czemu będę miał więcej cieplej wody. Instalację posiadam starego typu - pociągnięta tylko jedna rura z ciepłą wodą do każdego punktu czerpalnego (brak możliwości podpięcia cyrkulacji w całym domu, ale to akurat mi nie przeszkadza bo nie muszę czekać długo na ciepłą wodę z kranu). Zastanawiałem się czy można by podpiąć pompę tak żeby mieszała tylko wodę w bojlerze (połączyć wyjście ciepłej wody z zasilaniem zimna wodą przez pompę cwu). W załączniku maly schemat. Czekam na oceny czy jest to poprawne rozwiązanie.

     

    Z góry bardzo dziękuję

    Pozdrawiam

    post-35950-0-17434800-1323861547_thumb.jpg

  5. Jednak problem nie ustąpił :-( dalej dzieje się tak samo... Czy wypoziomowanie pieca ma coś z tym wspólnego? teraz mam tył pieca wyżej a producent w dokumentacji pisze, że podłoże powinno być idealnie wypoziomowane? Po wymianie zaworu różnicowego grzanie bardzo się poprawiło, teraz jest tak jak powinno być. Jednak przy temp ok 60-70oC często gotuje wodę chyba na rusztach. Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie mam już żadnych pomysłów

  6. Problem został rozwiązany, okazało się że uszkodził się zawór różnicowy i pompa nic nie dawała, a nawet zakłócała przepływ wody...

     

    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc

     

    Ps. Czy normalne jest głośne syczenie wody w piecu takie jak w czajniku przy temp ok 50-70oC, raczej nie jest to gotowanie(bulgotanie)? Czy można temu jakoś zaradzić, bo w nocy słychać to dość głośno w kaloryferach?

  7. Witam,

     

    Od pewnego czasu dręczy mnie problem, mianowicie niedawno został u mnie wymieniony piec centralnego ogrzewania ( stary po prostu przerdzewiał ze starości). Nowy piec to SAS UWT 17kW, instalacja grawitacyjna robiona jakieś 20 lat temu (dom piętrowy, piec w piwnicy, na parterze 5 kaloryferów, na piętrze też 5 kaloryferów, wszystkie aluminiowe, żeberkowe, w jednym tylko pokoju na piętrze stalowy panelowy) NA powrocie założona pompa grundfos 25-40. Problem polega na tym że wszystkie kaloryfery są od połowy w dół chłodniejsze niż na górą, a ten panelowy w ogóle ma problemy z grzaniem (przy jego montażu został podłączony rurami plastikowymi zgrzewanymi i podejrzewam że tu też jest problem bo są chyba za małej średnicy). Dodatkowo temperatura na piecu 60oC a słychać głośne syczenie (tak jakby początkowa faza gotowania) gdzieś w dolnej części pieca (prawdopodobnie na rusztach), nadmienię że nie zawsze tak słychać, tylko wtedy kiedy w piecu jest więcej opału, raz pojawiło się to nawet zaraz po rozpaleniu. Wszystko odpowietrzone. I tutaj nasuwa się pytanie czy ta pompa nie jest za słaba na tą instalację? Czy założenie pompy 25-60 rozwiąże problem?

     

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedzi

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.