Skocz do zawartości

Kondi

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kondi

  1. Dziękuję za podpowiedź. Wprowadziłem nowe ustawienia, zobaczymy jaki to będzie miało efekt. Dam znać. Pozdrawiam
  2. W pierwszej kolejności, dziękuję za odpowiedź, czego nie uczyniłem wcześniej. Co do pytania, tak posiadam regulator pokojowy. A teraz, obecna sytuacja. W pewnym momencie udało mi się zejść z zużyciem do 30 KG / dobę. Jednak w między czasie zmieniłem rodzaj peletu, na podobno lepszy i bardziej ekonomiczny. I wszystko wróciło do poprzedniego stany. Spalanie 40 kg / dobę. Próbuję różnych nastawów. Ale zużycie tylko czasami spada do 35 kg. Po czym ponownie wzrasta. Na bazie moich obserwacji, wydaje mi się, że wiem z czego to może wynikać. Piec ogrzewa CWU. Jak piec wchodzi w stan podgrzewania wody użytkowej, sprawia wrażenie jakby miał za mało mocy. Podgrzanie trwa strasznie długo, spada temperatura na kaloryferach i podłogówce. Piec nie jest w stanie osiągnąć temperatury. Taka sama sytuacja ma miejsce, jak temperatura w pomieszczeniu spada poniżej zadanej na regulatorze pokojowym. Według mojej opinii, w tym momencie kaloryfery powinny wręcz parzyć. A jednak są tylko trochę cieplejsze niż zwykle. Teraz pytanie, jakie nowe zmiany w nastawach muszę wprowadzić, aby skrócić czas podgrzewania wody CWU i CO, tak aby nie zwiększyć zużycia i aby spalanie peletu się nie zmieniło. Pelet obecnie spala się wręcz idealnie, nie iskrzy, nie zostają grudki. Pozdrawiam
  3. Dziękuję za info, spróbuję wprowadzić te ustawienia dziś. Jak skończy się poprzedni zasyp (zużył 100KG przez niecałe 48 godzin). Jest jeszcze jedna rzecz, która nie daje mi spokoju. Z obserwacji moich wynika, że duże spalanie jest przy ustawieniu zima. Temperatura na kotle (górny wskażnik na wyświetlaczu) spada w bardzo krótkich okresach czasu. I piec uruchamia dogrzewanie od 55oC do 58oC. A na ustawieniu Lato nie ma takich objawów. Od czego jest zależny spadek tej temperatury, co na to wpływa? Może korekcja tego czynnika spowoduje poprawę. I co by było, jakbym ustawił tryb Lato i pozostawił automat pogodowy?
  4. Witam, również zwracam się o poradę. Jaki ustawić piec aby zużywał mniejszą ilość paliwa? Jestem posiadaczem Ling DUO 25, ze sterownikiem electronic premium, od 3 lat. Piec ma ogrzewać powierzchnię 185m2. Dom jest wyizolowany steropian 22cm, okna o niskiej przepuszczalności, zamontowana rekuperacja i kominek z płaszczem wodnym. Opalam ekopeletem. Przez pierwsze dwa sezony grzewcze piec sprawował się dobrze, spalał niewielkie ilości biomasy. Jednak w międzyczasie zdarzyły się problemy ze zrywaniem zawleczek, zablokowaniem ślimaka, uszkodzeniem sterownika. Po zgłoszonych reklamacjach i wizytach serwisu z Klimosza, powyższe problemy ustały, ale piec zaczął zużywać ponad 120 kg ekopeletu na 48 godzin. Zaczął smolić i dławić się dymem. Do tego stopnia, że smoła wypłynęła z kotła i wyczystki, na zewnątrz. Ponowne wizyty specjalistów z Klimosza niewiele dały. Zwalczyli problem smolenia, ale nadmierne spalanie pozostało. Dodam, że do sierpnia tego roku dom był nieużytkowany. Dopiero od tego terminu mieszkam tutaj i próbuję walczyć ze zbyt dużym zużyciem. Wszelkie instrukcje już chyba znam na pamięć, fora tematyczne przejrzane. Wiele opcji ustawień już próbowałem. Piec podgrzewa CO i CUW, posiadam ręczny zawór 4D, podłączony czujnik temperatury zewnętrznej, termostat pokojowy ustawiony na 21oC, Ustawienia: - temp ogrzewania AUTO - podajnik przerwa 12s - dmuchawa moc 89 - podajnik podtrzymanie 19m - typ palenia automatyczny - temp CUW 50oC - ogrzewanie (lato/zima) auto - charakterystyka pogodowa nr 05 - zawór 4D ustawiony na 4 w kierunku powrotu (w prawo) Po podgrzaniu temperatura na piecu (górny wskaźnik na wyświetlaczu) 60-62oC Temperatura powrotu: 45-48oC Jedną rzecz, którą zaobserwowałem, to: - na ustawieniu zima temperatura pieca z 61-62oC spada do 55oC, przy obecnych temperaturach zewnętrznych średnio 3oC, w czasie około 25 minut. Piec rozpoczyna podgrzewanie do 58oC.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.