Skocz do zawartości

nadirski

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia nadirski

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Temat zamykam. Wszystko zainstalowałem, działa OK. /dołożyłem "baypass" ponieważ sterownik który zamówiłem załącza pompkę co 10 dni na 1 min. aby się nie zamuliła./ Wasze pytania - a z prawej czy lewej działają, element z żelazka czy inne pokazują że nie wolno kierować się sugestiami innych bo pomimo szczegółowego opisu /że kaloryfer jest poniżej poziomu od którego są dopiero piony i dołączonego schematu - rysunku/ porady nic mi nie dały a pokazały że ... powstrzymam się. Bimetal owszem ale to jest nie 1,5 cz nawet 12 tylko 230v - jak to obudować i zabezpieczyć. Majsterkowanie ma przyszłość ale za jaką cenę? Sterownik kosztuje dużo mniej i jest bezpieczny. Ja jestem po LO ale sugestie wątpliwe /nie przetestowane a jedynie wydaje mi się/ puszczam bokiem. Mimo wszystko dziękuję bo odpowiedzi nic nie wnoszące zmuszają do myślenia - a to jest przyszłość. Adam J.
  2. Instalacja była budowana tak: w piwnicy tylko piec i pompka, instalacja /poziom/ pod sufitem w piwnicy jest jeszcze parter i piętro przy zmianie w tamtym roku pieca postanowiłem dołożyć kaloryfer w piwnicy ale jest poniżej poziomu rys na górze moje kombinacje rys na dole wszystkie kaloryfery w pionach grzeją dobrze w instalacji jest ok 340 litrów wody /po zmianie pieca sprawdziłem na wodomierzu/ Pozdrawiam i liczę na dalsze podpowiedzi myślę że te wyjaśnienia więcej podpowiedzą na temat mojej instalacji
  3. Dziękuję za wszelkie sugestie. Chcę dopowiedzieć że przy piecu jest pompka ale tego kaloryfera nie rusza i dlatego kombinacje jak to zrobić? Mój pomysł: zamontować pompkę na wyjściu i jeszcze za pompką zrobić połączenie z wejściem aby woda mogła też krążyć w kaloryferze to rozwiązanie wg. mnie sprawi że pompka nie będzie się przegrzewać. Pozostanie poustawiać odpowiednio zawory. A może jeszcze inaczej? Pozdrawiam i dołączam 2 odręczne rysunki: stan obecny i planowany.
  4. Grzejnik w piwnicy poniżej poziomu chce założyć pompkę cyrkulacyjną o wydajności 3,8 L/min (0,2 m3/h), http://allegro.pl/show_item.php?item=1912001885 przy grzejniku są zawory i moje pytanie: na wyjściu czy wejściu, jeśli podkręcę dany zawór to czy pompka pracując z wydajnością ok 5 % nie będzie się przegrzewała i czy się nie spali? A może jakieś propozycje? Nie ma siły ten grzejnik jest niżej niż wszystko. Pozdrawiam Adam J.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.