Skocz do zawartości

Frenio

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Frenio

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam wszystkich!! Jak tam Wasze sukcesy w ustawieniach bo sezon tuż tuż .Może ktoś ma się czym pochwalić ,może jakieś obserwacje ,patenty????
  2. Pompa na piecu ,która mieli wodę między kotłem ,a wymiennikiem (mały obieg)pisałem o tym wczoraj a bałwany czyszczę skrobakiem ale myślałem ,że jest jakiś sposób na to żeby same się wypalały przy pewnych ustawieniach.Tak jak czyści się szyba w kominku od dużej temp.
  3. Moim zdaniem tracę dużo energii przez wymiennik,którego sprawność nie wiem jak policzyć w sensie dobrania do kotła.Mam jeszcze jedno pytanie wewnątrz kotła mam frędzle i bałwany z sadzy,czy to normalne ?
  4. Dodam jeszcze że moje ustawienia to czas podawania 14 s. a przerwa między 70s Groszek czy masz wymiennik czy woda z pieca idzie bezpośrednio do grzejników?
  5. Chciałem się zapytać czy jeśli mówicie że pompa CO powinna załączać się przy ponad 50 stopniach to czy macie na myśli pompę od kaloryferów czy pompę od pieca. Ja ma piec w układzie otwartym z wymiennikiem .Pompa na piecu załącza się na 35 st. a pompa CO na 40st.
  6. Mam ścianę jedno warstwową 42 cm solbet ,poddasze 45cm wełny w ubiegłą zimę przy ok -10 st.ściany wewnątrz nie były zimne .Pompki mam ustawione wszystkie na 1 biegu może to błąd,przestawię pompę na piecu na 3.Dzięki za zainteresowanie.
  7. W którym miejscu zamontować taki zawór i jaki 3 czy 4 drożny ,mam w sumie 4 pompki pierwsza obraca wodę między kotłem a wymiennikiem druga CO trzecia CWU i czwarta obraca ciepłą wodę w kranach żeby leciała od razu ciepła. Czy do tych zaworów jest potrzebna piąta pompka nie wiem jak to ma wyglądać .
  8. Witam, mam ten sam piec tej samej mocy z tą nieszczęsną rynną ogrzewam 200 m2 .Grzeję drugi rok .Zeszły sezon poszło w komin 7 ton groszku.W tym roku nie popuszczę bo spalanie na tym poziomie to porażka.Teraz wsypuję worek wieczorem 25 kg a rano zostaje dosłownie garść w zasobniku. Problemem jest ciągła praca pieca,temp.zadana 60 stopni po osiągnięciu tej temp.piec przechodzi w stan nadzoru temp.dochodzi do 60,8 stopnia i po 5 min gdy temp spadnie do 58,9 piec znów zaczyna mielić groszek .Cały ten proces dotyczy CO ,kiedy grzeję tylko CWU piec wyłącza się na 40 minut a temp. dochodzi do 70 stopni. Mikol myślę ,że ustawienia to nie jedyna przyczyna ciągłej pracy pieca czy zastanawiałeś się na zmieszaniu gorącej wody z wymiennika z powrotem, bo ja myślę ,że to pomoże .Proszę wszystkich o opinie czy dobrze myślę czy się mylę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.