Skocz do zawartości

mikol4j

Forumowicz
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mikol4j

  1. To co mam zaczekać do wiosny i zamontować zawór 4d i do tego regulator pokojowy zamiast tych głowic termostatycznych? Doradźcie konkretnie, no prosze Was. Mikołaj
  2. Tak są zlutowane z rurami, tzn ta instalacja ma już 30 lat i po tylu latach poprostu same się zasklepiły. Myślę że będzie bardzo ciężko je odkręcić ale cóż, samo się nie zrobi... No a zawory dokupiłbym w lokalnym sklepie.
  3. To kto z was ma racje bo już nie wiem :| baca 350 pisze żeby nie zakłądać głowic a Vlad24 żeby zakłdać - i jednego i drugiego Pana wypowiedzi wydają się mieć ręce i nogi... Grzejniki mam w domu takie, jest to realphoto i prosiłbym o wskazanie miejsca zamontowania takiego zaworu: Uploaded with ImageShack.us Natomiast głowiece mógłbym kupić takie, jeżeli wiedziałbym czy się nadają, ewentualnie proszę o podanie innego linku z allegro jakichś możliwych głowic, i zaznaczam że nie muszą być z wyświetlaczem, bo wydaje mi się to tylko dodatkowym bajerem bez którego raczej przeżyje. Np. takie?: http://allegro.pl/glowica-termostatyczna-herz-mini-30x1-5-do-purmo-i1953453264.html Aha no i jak mam zmierzyć otwór, bądź w jaki sposób mam się dowiedzieć jakie zawory mam kupić bo na aukcjach jest zazwyczaj napisane, dla jakich grzejników są one przeznaczone. Proszę o pomoc Mikołaj
  4. Zakup zaworu i siłownika + robocizna ok 1000 zł, a połowe tego będą mnie kosztowały zawory na grzejniki. Nie musze kupować żadnego drogiego sterownika, bo obecnie ten co mam tj Argon 2 mnie zadowala i ma możliwość podłączenia zdalnego termostatu. Naprawde musze zakładać ten zawór 4d, skoro piec mi działa b.dobrze bez niego?
  5. Nie wiem ja się nie znam, rozumiem że regulator pokojowy steruje zaworem 4drożnym tak? A Czy głowice termostatyczne też go wymagają?
  6. Panowie zawór nie wchodzi w gre, nie mam go i nie mogę mieć, dlatego pytanie 14 zaworów czy jeden regulator pokojowy?
  7. Witam, Posiadam piec KWM-SGR 25 KW z Pleszewa ze sterownikiem Argon 2, na chwile obecną z jego pracy jestem zadowolony. Problem tkwi w tym że w domu mam saune ok 23-24 stopni, i muszę zakręcać grzejniki albo otwierać okna, co jest głupotą. I teraz zastanawiam się czy zamontować kablem telefonicznym do sterownika taki właśnie zdalny panel czy na każdym grzejniku termostaty? Wydaje mi się, że lepiej jeden ten regulator pokojowy ale to musiałby mi ktoś doradzić, jaki ma być. Prosze o pomoc Pozdrawiam Mikołaj
  8. A czy moge ustawić temp załączenia pompy c.o wyżej niż temperatura zadana? Np załączenie co na 60 a temp zadana na 55?
  9. Był hydraulik, złapał się za głowę jak zobaczył gołe stalowe rury na strychu, polecił kupić łupki do okręcenia ich. Poza tym stwierdził, że zawór 4d jest dobrym pomysłem ale będzie musiał pół kotłowni przebudować (co zajmie mu 1-2 dni ( jego robocizna ok. 1500 bez materiałów)). Na dodatek powiem, że różnica temperatur pomiędzy partere i piętrem a strychem jest ogromna, w pokoju mam z 18-19 stopni, na strychu myśle że jest ok 5-6 stopni (i tam się właśnie znajduje naczynko wyrównawcze i te nieszczęsne gołe stalowe rury). Hydraulik stwierdził, że te właśnie naczynko na domiar złego jest nieprawidłowo zamontowany bo 'na wyjściu' a powinno być na wejściu. Podsumowując: W przyszłym tygodniu zawołam ekipę która ułoży tą wełnę na dachu + zamontuje ten zawór 4d. No i dodam, że dzięki wam zrozumiałem już jak działa piec i sterownik. W tej chwili uzyskuje prawie sam popiół ale właśnie temperatury piec nie może osiągnąć (w tej chwili 43 na kotle a zadana na 60). Ustawienia pieca na których pracuje już od kilku godzin to: Podawanie 8 sek Przerwa 50 sek Dmuchawa na 5 biegu Przysłona odsłonięta na ok 2 cm
  10. Halok kolego, ty masz rynne czy retorte? Bo teraz już ustabilizowałem spalanie, tzn nie przerzuca mi już rozżarzonego groszku tylko takie jego małe kawałki i popiół. Ale temperatury piec nie chce nabierać teraz 41,5
  11. Martwi mnie tylko to że na piecu 42 stopnie... Może wrzucę filmik paleniska i popiołu?
  12. Twoje wypowiedzi są mega konkretne to i moje działania szybkie. O 11 będzie hydraulik w sprawie zaworu czterodrożnego. A teraz wracając do spalania i temperatury, zrobiłem tak jak pisałeś zmniejszyłem podawanie na 15 stopni (przerwa 90). Przysłona otwarta na maxa a obroty na 5 biegu, wszystko to daje max 45 stopni na piecu a piec już nie przerzuca niespalonego ekogroszku, teraz jest popiół i o połowe mniej niespalonego ekgroszku w stosunku do tego co było przy 25 sekundach podawania.
  13. Mam dwie łazienki, i same grzejniki w domu - podłogówki nie ma. Za ogrzewanie wody użytkowej odpowiada piecyk gazowy. Zaworu czterodrożnego mieszającego na piecu nie ma. Na allegro, są głowice termostatyczne, zawory też są. Już dzisiaj mogę wszystko zamówić, tylko prosiłbym Cię żebyś wybrał i podał linki. Ceny głowic są już od 20 zł ale podejrzewam, że to syf jakiś i potem woda będzie mi z kaloryferów ciekła. Pomóż, podaj linki do głowic które mam mam kupić i jakiś zawór, nie zamierzam na tym oszczędzać, chce to zrobić dobrze. Cały dom mam ocieplony styropianem siódemką. Dom składa się z parteru, pierwszego piętra i poddasza, przy czym poddasze nie jest ocieplone i nie ma tam grzejników, jest to zwyczajny strych. Ale wełnę już mam kupioną na wiosnę strych będzie ocieplany i i będą tam grzejniki, bo przygotowuje ten strych do normalnego użytkowania.
  14. Nie nie mam głowic termostatycznych, mam zwykłe kurki i jest dokładnie tak jak mówisz, w domu w pewnym momencie robi się sauna (tak było w poprzednim sezonie) i gdy było za gorąco to zmniejszałem temperature na piecu na sterowniku. Głowice moge kupić, ale czy musze na wszystkie grzejniki w domu? Grzejników mam 15 więc to spory wydatek...
  15. Super Robert, dziękuje, że pomagasz. Nie daje mi spokoju jeszcze jedno, postaram się opisać bardzo jasno. Kiedy ustawiam temp. załączenia C.O na np 58 a temp zadaną na 59, to piec naprawde bardzo szybko dochodzi do tej temperatury następuje jeden cykl podtrzymania i temperatura gwałtownie spada o 30-40%. Natomiast, jeżeli: Kiedy ustawiam temp. załączenia C.O na 35 stopni a temperature zadaną na 59, to piec stoi mi od godziny na 51-52 stopnie i nie chce wzrosnąć. Przysłonę mam otwartą na ok 3-4 cm. Obroty w tej chwili na 10 biegu. Czas podawania na 25 Czas przerwy 90 Co o tym sądzisz?
  16. Ja z kolei mam takie pytanie. W stanie pracy piec wymaga dostrojenia trzech parametrów 7. Obroty maksymalne 8. Czas między podawaniem 9. Czas podawania Za co odpowiada pozycja 8 i 9 to oczywiste ale nie rozumiem, działania pozycji nr 7. W moim sterowniku mam zakres tego parametru od 1 do 12 (w tej chwili ustawione 8). W tej chwili mam też dom wyziębiony strasznie, to czy nie byłoby dobrym posunięciem zwiększenie obrotów dmuchawy na dwunasty bieg? Może ktoś wytłumaczyć, jaką funkcję pełni ta duchawa w stanie pracy i nadzoru?
  17. Nie paliłem ciągle bo piec przerzucał mi nie przepalony groszek do szuflady na popiół, nie wiedziałem jak go ustawić i po 4-5 h by nie miało by gdzie już spadać. Od dzisiaj nie wyłączam już pieca, będę miał czas go pilnować bo w tym tygodniu pracowałem od 6 do 14. Teraz weekend to będę miał dużo wolnego czasu. Okej zmieniłem temp załączenia pompy na 30 st a temp zadaną zwiększyłem na 60 stopni, będę raportował na bieżąco co się dzieje. Ostatni miesiąc było palone drzewem po 3-4 h dziennie.
  18. Zwiększyłem załączenie pompy CO na 54 stopnie a temperaturę zadaną na 55, piec błyskawicznie osiągnął 54,9 czyli zabrakło jednej dziesiątej do temperatury zadanej, i temperatura spadła gwałtownie do 39 stopni, w tej chwili znów rośnie powoli. Czyli wszystko jest dobrze? Te gwałtowne spadki temperatury są spowodowane wyziębieniem domu ? W piecu rozpaliłem dzisiaj o 17, wczoraj wyłączyłem o 2 w nocy.
  19. U mnie ustawienia kolegi z poprzedniej strony dały poprawę, ale piec osiąga jedynie maxymalnie 49 stopni :/ Czego to może być wina? Ekogroszek dzisiaj kupiłem zapakowany w workach o wartosci opałowej >27 MJ. Cały dom mam ocieplony oprócz dachu. I jeszcze jedna sytuacja, po rozpaleniu piec doszedł do 42 stopni (pompa c.o załącza się przy 40 stopniach) i temperatura spadła do 28 stopni potem jeszcze 3 razy tak się działo i obecnie temp nie spada, oscyluje cały czas w okolicach 49 stopni. Pomóżcie, proszę...
  20. Jeżeli strefa napowietrznienia znajduje się pod paleniskiem to tak, dzisiaj nawet ją czyściłem, odkręciłem dwie śruby i odczepiłem zaślepkę, po czym specjalnym odkurzaczem do tego prac wyciągnąłem cały syf tam zalegający.
  21. Piec w ogóle nie chce mi osiągnąć chociażby 50 stopni przy ustawieniach podanych przez haloka, od dwóch dni pale ekogroszkiem o wartości opałowej 23-24 MJ, czy to nie za mało? Producent zaleca palenie ekogroszkiem typu 31 lub 31.1 o wartości opałowej 26 MJ, czy to może mieć aż taki ogromny wpływ? Czym się różnią typy groszku? Czy 2-3 MJ mają aż tak duże znaczenie?
  22. Mam taki palnik, więc to raczej jest rynna.
  23. Witam Mój problem polega na tym, że piec przerzuca przepalony jedynie do połowy ekogroszek do pojemnika na popiół. W ogóle piec po rozpaleniu do zadanej temperatury (55 stopni) dochodzi po 3!! godzinach. Czy to jest normalne? Piec użytkuje trzeci sezon i od zawsze tak było. Nie mam pojęcia jak ustawić parametry, bo jakich bym nie ustawił to nigdy nie jest dobrze, posty o spalaniu ekogroszu na popiół to dla mnie magia. Piec po rozpaleniu podbija temperaturę o 0.1-0.2 tylko podczas podawania ekogroszku. Poniżej podaje całą specyfikację, wszystko co wiem. Prosze o pomoc Przysłona dmuchawy jest u mnie odsłonięta maksymalnie. Piec KWM-SGR z pleszewa od Biadały. Moc użytkowa 25 KW Sterownik Argon 2 Ustawienia sterownika takie jak w instrukcji. 1. Czas przedmuchu w stanie nadzoru 10 oF...5-59 sekundy 2. Czas przerwy w stanie nadzoru 5 1÷99 minuty 3. Krotność podawania w podtrzymaniu 3 0÷20 ? 4. Obroty w podtrzymaniu 7 1÷12 bieg 5. Temperatura załączenia pompy 35 25÷70..oF °C 6. Temperatura wyłączenia regulatora * 30 20÷50 °C 7. Obroty maksymalne 12 1÷12 bieg 8. Czas między podawaniem 30 5÷99 sekundy 9. Czas podawania 15 5÷99 sekundy 10. Temperatura zasobnika C.W.U. ? 00÷99 °C 11. Temp. wyłączenia pompy ładującej C.W.U. 30-75..oF °C Ekogroszek: Jaret Plus Wartość opałowa: Qir ?24 000 kJ Popiół: A ?12 % Siarka: St ?1 % Nie wiem, co mogę jeszcze dodać. Piec wyczyszczony, komin czyszczony był rok temu. Otwory powietrza wtórnego tak samo wyczyszczone, ekogroszek ok 24 MJ... Dmuchawa, jest tak zainstalowana, że żeby ją przysłonić odsłonić musze wsadzić tam głowę. Popiół 1 Popiół 2 Rynna z której spada rozgrzany ekogroszek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.