Skocz do zawartości

michaljazz

Nowy Forumowicz
  • Postów

    2
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez michaljazz

  1. Jeśli chodzi o termostat Auraton 2005 - to zwarcie oznacza WYŁĄCZENIE fazy grzania. Oczywiście, zależy to od tego, jak są połączone końcówki odbiornika czy na NO-COM, czy na NO-NC. Powinno to pisać w instrukcji termostatu. Także jeden z mikroprzełączników na nadajniku powinien być odpowiednio ustawiony.

     

    ustawione mam NO-COM co oznacza zwarcie w fazie grzania - sprawdzałem miernikiem i rzeczywiście zwiera styki w momencie obniżenia temperatury poniżej zadanej.

     

    W międzyczasie dowiedziałem się że praca pieca jest w takiej sytuacji (zwarcie styków regulatora) zjawiskiem normalnym. Piec utrzymuje temperaturę kotła niezależnie od ustawień regulatora pokojowego. Regulator powinien wpływać jedynie na pracę pompy c.o. i w ten sposób regulować temperaturę pomieszczenia. Kocioł pozbawiony odbioru ciepłej wody po wyłączeniu pompy c.o. utrzyma swoją temperaturę zadaną i jedynie stan jej podrzymania wydłuży się z racji braku odbioru ciepłej wody przez pompę.

     

    Pozdrawiam

  2. Witam

     

    moja instalacja obejmuje:

    - ling duo 25kW ze sterownikiem Estyma Control M

    - zawór czterodrogowy bez siłownika

    - regulator pokojowy Auraton 2005

    - podłączony czujnik temperatury zewnętrznej i c.o.

     

    mam pytanie o sterowanie działaniem pieca Ling Duo za pomocą regulatora pokojowego - instrukcja Estymy jest tak zagmatwana że niewiele z tego rozumiem.

     

    Zależy mi na tym, aby po osiągnięciu określonej temperatury w pomieszczeniu regulator pokojowy wyłączył piec (aby przeszedł on w stan podtrzymywania). Z instrukcji wynika że rozwarcie styków regulatora wyłącza grzanie - czy oznacza to że:

    1. przestaje pracować pompa c.o. w celu obniżenia temperatury wody zasilającej, ale piec pracuje nadal (podaje groszek i dmucha)

    2. przestaje pracować piec (przechodzi w stan podtrzymania) i przestaje pracować pompa c.o.?

     

    Po podłączeniu regulatora, w sytuacji rozwarcia styków (brak grzania) piec zaczął pracować w trybie grzania - czy to poprawne zachowanie?

     

    Czy do poprawnej pracy z regulatorem pokojowym mój piec wymaga siłownika zaworu?

    Czy można w ogóle osiągnąć zakładany cel, czyli przejście pieca w tryb podtrzymania w momencie kiedy nie jest potrzebne grzanie, czy też mechanizm utrzymania zadanej temperatury kotła jest niezależny od mechanizmu kontroli temperatury wody c.o.?

     

     

     

    Pozdrawiam

    Michał

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.