Skocz do zawartości

Freerecycling

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Freerecycling

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Wcześniaki wiedzą o promiennikach wszystko, gdyż od lat ogrzewa się nimi inkubatory! Informację o bdb właściwościach tychże mam od osoby od roku używającej ich w Szwajcarii Ale to tylko jedno źródło - warto poznać opinie większego grona osób! Kocioł na paliwa stałe odpada - ze względu na 1.nieszczelne kominy 2. konieczność poświęcania uwagi temu urządzeniu 3. lokal na wynajem- nie wyobrażam sobie osoby zainteresowanej obsługą takiego urządzenia i jeszcze gotową za to płacić - rzecz się dzieje w Warszawie Musi więc być to urządzenie łatwe w obsłudze i tanie w eksploatacji. Butla wydawała mi się - laikowi pod tym względem- dobrym rozwiązaniem, tym bardziej że piecyk do podgrzewania wody z zasobnikiem wymaga tylko wymiany dyszy w momencie przełączania na gaz miejski - a jest nadzieja na takie rozwiązanie.
  2. To czym zastąpić butlę? Cały czas walczę z kosztami eksploatacyjnymi, ale na smrodzie mi nie zależy Ogrzewanie promiennikami sprawdzone w Szwajcarii i stamtąd informacja. Wszystkie wcześniaki coś o nim wiedzą, ale trudno na nie liczyć
  3. [i jeszcze jedno - piece akumulacyjne na prąd w nocy - liczysz na oszczędności z drugiej taryfy? To mit - polecam sprawdzenie w elektrowni - koszty utrzymania drugiej taryfy są wyższe niż oszczędności z niższej stawki za prąd Mając drugą taryfę traci się!!! W zeszłym roku zlikwidowałam wszystkie liczniki tego typu. I drugie - do kanałów wentylacyjnych przecież możesz dojść również od strony kuchni.
  4. Kolega jest koleżanką! Poświęciłam wczoraj sporo czasu na rozgryzanie tematu szperając po różnych wątkach i refleksje są następujące: 1. solary tylko do ogrzewania wody - dotacje są przyznawane według nieznanych mi jeszcze preferencji i dotacja efektywnie pokrywa zakup nie w 45 a w 30% 1-2 panele powinny wystarczyć na ogrzanie zbiornika ok 100 l w okresie wiosna - jesień, zimą - dogrzewanie: 2. dogrzewanie i/ lub ogrzewanie najekonomiczniejsze - piecyk z zasobnikiem wody 100l na gaz z butli - potrzebny komin wentlacyjny 3. ogrzewanie /co/ na promienniki podczerwieni - nowość rodem ze Szwajcarii - http://www.tanie-grzanie.eu/koszty.html sprawdzona tamże 4 . gotowanie na płycie elektrycznej Sądząc z układu pomieszczeń w prezentowanym mieszkaniu - będzie to raczej biuro. Jako projektant wnętrz i użytkownik obawiam się, czy przy korzystaniu z WC da się zamknąć drzwi. Pozdrawiam
  5. Mam pytanie dotyczące kwestii: czy przepływowy ogrzewacz wody czy z zasobnikiem? Który sposób podgrzewania wody generuje niższe koszty przy ogrzewaniu elektrycznym? Czy ma sens myślenie o ogrzewaniu wody i co oraz zasilaniu kuchenki - przy użyciu gazu z butli? Mieszkanie małe 36m2 parter, budynek lata 50.
  6. Witam! Mam prawie identyczny problem - nieco mniejsza powierzchnia mieszkania - 36m2 usytuowanego /szczęśliwie? bo są piwnice/ na parterze. Mały budżet na remont i przerażająca wizja ogrzewania co i cw prądem + koszty gotowania na płycie elektrycznej brrr!!! Chodzą mi po głowie pomysły z solarami /podobno dotowane w 45%/ i ew. kominkiem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.