Skocz do zawartości

Dzizas

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Dzizas

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. wstępnie sobie wytypowałem takie kotły: http://allegro.pl/kociol-piec-ogniwo-s6wc-20kw-super-cena-i1949649581.html - wspomniany kocioł s6wc http://allegro.pl/kotly-kociol-piece-piec-uniwersalny-19kw-3kanaly-i1948419002.html brak miarkownika, ale króćce i czopuch w miejscu starego koła,ale dość szeroki http://allegro.pl/kociol-uniwersalny-uks-n-19-kw-i1937320909.html - podobnie jak wyżej, ale węższy http://allegro.pl/kotly-piece-co-pleszew-promocja-19kw-8-lat-gwarn-i1936085087.html - ten ma wszystko O zaworze 4 i 3D się już też dowiedziałem, gdybyśmy kiedyś o tym wiedzieli, z pewnością byśmy tak zrobili od początku, w każdym razie dziękuję za cenne, rzeczowe wypowiedzi ;)
  2. Komin z rurą w środku, fi chyba 15, murowany z cegły "pustakowej", poddasze nieogrzewane, bo kotłownia jest w oborze koło domu, tam jest i komin wewnątrz budynku. Mam dylemat, bo nie wiem kompletnie który kocioł wybrać...OGNIWO S6WC to kocioł górnego czy dolnego spalania? Czym różnią się kotły z pionowymi i poziomymi kanałami kominowymi? Jaka będzie stałopalność takiego pieca? Dodatkowo do pieca musi być możliwośc podłączenia dmuchawy, żeby można było palić na naturalnym ciągu i dmuchawie. Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć co jeszcze mogłoby się nadawać? Tutaj link do wyszukania na allegro http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=46136&order=p&price_from=2000&price_to=2800&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&listing_sel=2&listing_interval=7&a_text_i%5B398%5D%5B0%5D=17&a_text_i%5B398%5D%5B1%5D=20&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E
  3. Metraż tak jak w temacie 200m^2, ale obecny piec to było aż nad to co trzeba, dom dobrze ocieplony, boiler (nie pamiętam, bo nie jestem w domu) ale powiedzmy ze 80l, nie bardzo rozumiem o co chodzi z "jak zrobione masz co" ;) Chodzi mi o to że muszę na dniach wybrać jakiś niedrogi kocioł (do 2800) żeby dało się w nim palić miałem i drewnem, żeby nie żarł dużo paliwa ;)
  4. hmm, nie chcę kupować używanego, eko-groszek też nie wchodzi w grę. Teraz kocioł ma sterownik i dmuchawę, to dość wygodne ale zawsze można z czegoś zrezygnować, no i myślę, że 23KW to też zbyt dużo, potrzebny mi mniejszy piecyk ciągnący mniej paliwa. Jest jeszcze coś w tej cenie godnego polecenia?
  5. Witam wszystkich , to mój pierwszy post na forum, choć trochę już je przeglądałem, ale nadal mam wątpliwości, jestem nieco zagubiony / brak mi wiedzy. Obecnie w domu mamy piec miałowy z Pleszewa (nie pamiętam jakiej firmy dokładnie), 25KW i wydaje się że jest to za dużo. Dom nie ma piwnicy, ma parter i piętro (w zasadzie poddasze, dach ma niesymetryczny spad, jedna strona pokoi ma dach nad sobą, druga sufit i tyci strych, trzeba chodzić na klęczkach). Dom jest ocieplony styropianem 10, mury z suporeksu, okna plastikowe, wata mineralna pod dachem. Przy 37-39 stopniach na kotle w domu było ciepło w najgorsze mrozy, gdy się ustawiało więcej trzeba było zakręcać kaloryfery, bo nie dało się wytrzymać, do tego grzana jest woda do użytku w domu. Piec po kilku latach zaczął cieknąć, ze względu na to że nigdy praktycznie nie było palone "poprawnie" (niska temp. na kotle, mokry miał), próbowaliśmy go spawać, ale dalej przecieka. Do tego na jeden wkład wchodziło z 60-70kg miału, które nie wystarczało na całą dobę. Trzeba teraz kupić nowy piec, ale teraz mam dylemat, jaki? Piec raczej powinien łykać drewno i inne trociny, nie chcemy już typowo miałowego, dodatkowo dobrze byłoby dorwać jakiś tani i mniejszy od obecnego, a dodatkowo oszczędniejszy jeśli chodzi o paliwo. Czy mam szansę coś takiego znaleźć? Obecnie chciałbym wybrać coś do max 2800zł, na razie nie wiem w co celować. Do tego nie sądzę, żeby warto było kupować coś droższego, bo przy naszej niezbyt optymalnej eksploatacji ten też może nie pociągnąć długo...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.