Skocz do zawartości

krajech

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom 170m2
  • Kocioł
    Kostrzewa Warmet Ceramik 18

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Mazury

Osiągnięcia krajech

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. No to mi kolego Robocik zabiłeś klina. Dziś odwiedziłem skład z kotłami CO i obejrzałem dokładniej KDU i KWKD Zębca i powiem że nie zachwyciła mnie jakość wykończenia KDU. Można się było pokaleczyć o krawędzie drzwiczek załadowczych - tragedia i klapka krótkiego obiegu ze szparami 3-4 mm to chyba też trochę za dużo. Wydała mi się wyjątkowo krótka droga obiegu spalin ) czy nie za dużo ciepła będzie uciekać w komin ? KWKD dużo dokładniejsze wykonanie ( może tylko ten egzemplarz KDU taki fajansiarski ) ale strasznie płytka komora załadowcza kawałki drewna poniżej 30 cm poza tym ok. Podobał mi się natomiast Kostrzewa warmet 200 ceramik - trójdrogowy obieg spalin, komora załadowcza pod skosem z góry gwarantuje załadunek większych kawałków drewna, wygodny dostęp do wyczystek tylko cena trochę wysoka 4600. Sprzedawca jednak odradzał Kostrzewę i polecał KDU , jutro jadę obejrzeć inne piece - Cichewicza i HEFa , wciąż jednak biorę pod uwagę tego SEKO EKO II. Pozdrawiam
  2. Tak jestem z Mazur i właśnie w Ełku jest produkowany SEKO. wojmariusz a ty mając styczność z SEKO EKO II i KWKD Zębca co byś polecił ??
  3. Wciąż nie zdecydowałem się na zakup kociołka, znalazłem jeszcze w mojej okolicy producenta kotłów SEKO http://www.seko.pl/seko-kotly-piece-co/kotly_spalanie.html. Niezbyt wiele informacji na jego temat a gwarancję dają na 10 lat . Czy warto się nim zainteresować czy lepiej odpuścić ?
  4. Jestem przed wyborem i zakupem dodatkowego kotła co , problem w tym że będzie on podłączony do kanały wentylacyjnego w kominie 10x14. Był do niego wcześniej podłączony kociołek Dozamet Camino 20kW i jakoś sobie radził. Teraz planuję Zębca KDU lub KWKD z dolnym spalaniem i zalecenia co do przekroju komina są dla mnie nieosiągalne. Główny kanał dymowy zajęty jest przez piec olejowy i jego ruszyć nie mogę , pozostaje mi wspomóc się wentylatorem wyciągowym spalin http://www.bbtronik.com.pl/strona2a.html . Według opisu i zapewnień producenta na pewno mi pomoże. Czy ktoś korzysta z tego wynalazku i czy faktycznie taki układ będzie dobrze pracował ? Proszę o radę. Pozdrawiam !
  5. Faktycznie jest między tymi kotłami 1000 zł różnicy, czy tylko ta niska cena jest potwierdzona jakością. Niby Cichewicz ma solidne kotły a z drugiej strony niska cena może odbić się na całości. Vespa Cichewicza ma aż 90 dm3 pojemność komory załadowczej, to jeszcze więcej niż KDU Zębca. Vespa ma dwuciągową budowę wymiennika ciepła, nie wiem jak to jest w przypadku Zębca. Jeżeli chodzi o komin to dla Zębca min. 280cm2 a dla Vespy zalecany 400 cm2 co znacznie przekracza mój przekrój <200cm2. Mile widziane dodatkowe rady od szanownych użytkowników tych kotłów oraz fachowców z tej branży. Pozdrawiam
  6. Dziś oglądałem w sklepie 3 interesujące mnie kotły : - Zębiec KDU - wygląda fajnie, cena przystępna duża komora załadunkowa na opał ( szczególnie na duże kawałki drewna) - Zębiec KWKD - wszystko super trochę tańszy od KDU ale mniejsza i krótka komora załadunkowa ( ciężko duże kawałki drewna wrzucić) - Cichewicz Logica - polecany przez sprzedawcę ale sporo droższy od Zębców, też wygodna komora załadunkowa ale to już nie typowy dolniak Czy macie porównanie tych kociołków ? Bo chyba innymi już nie będę się interesować bo zamęt za duży będzie w głowie.
  7. Oglądałem tego Zębca KDU i zastanawia mnie stosunkowo krótka droga ciągu spalin ( na rysunku) a tym samym sprawność wymiennika ciepła, czy za dużo ciepła nie uleci przez komin ? Kotły np. Cichewicz logica ze spalanie dlono-górnym mają trójciągowy przepływ spalin , to wygląda solidnie ale może się mylę nie mam pojęcia o kotłach. Zębiec jest ciekawy tylko czy KDU czy KWKD ? Przypomnę że ciąg kominowy może być nieciekawy ze względu na mały przekrój i zwężenie w kominie.
  8. Z tego co wyczytałem to Viadrus U24 do węgla tylko się nadaje a ja bym jeszcze drewnem chciał palić. Mieszkam na Mazurach a tu węgiel baaardzo drogi a do drewna łatwy dostęp. I w dalszym ciągu jestem w punkcie wyjścia.
  9. Myślałem o jakimś dolniaku ale czytałem że musi być dobry ciąg kominowy, U mnie problem jest z kominem a dokładnie z jego zawężeniem w pewnym odcinku. Ten piec dodatkowy który miałem ( stary żeliwny) wykorzystywał jeden z luftów w kominie jednak nie jest to duży przekrój poniżej 200 cm2 + zwężenie . Komin ma ok 10m wysokości. Czy to nie za słaby ciąg będzie dla dolnego spalania ? A można wykorzystać ten sam luft w kominie z wkładem rurowym do którego podłączony jest olejowy Buderus ?
  10. Tzn. jeżeli będę palił krajowym węglem to nie będę zadowolony :unsure: ? Czyli nie jest ekonomiczny ? A jak wygląda w nim spalanie drewna ?
  11. Ten stary żeliwny piec który służył wiele lat miał wydajność 18Mcal/h tj. ok. 21kW . Myślę że nowy piec powinien mieć ok. 25kW . Myślałem o : KLIMOSZ VIADRUS U24 25 kW DEFRO OPTIMA KOMFORT Plus 25 kW a może zupełnie coś innego. Mam mętlik w głowie.
  12. Dom z lat 80-tych , nieocieplony ( pustak cały - przerwa - pół pustaka), okna wymienione , pow. ok 200m2. Jako główny zamontowany jest piec olejowy Buderus . Instalacja stara , grube rury i grzejniki żeliwne + naczynie przelewowe. Dodatkowo wpięty był piec żeliwny na węgiel i drewno i to w nim głównie paliłem ostatnio ( ze względu na koszt oleju). Niestety żywot jego dobiegł końca i czas na wymianę. Zwracam uwagę że piec jest wpięty jako dodatkowy i nie wiem i nie mam zielonego pojęcia co by można zastosować w zamian. Będę go używać jako pieca głównego , natomiast olejowy będzie pracować awaryjnie ( np. podczas nieobecności w domu ). Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość i proszę o wszelkie sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.