Skocz do zawartości

Rowmar

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Rowmar

  1. Palenie drewnem to inna bajka i tylko miłośnik strugania ołówków Kazik coś wie!

     

    Witam Was,

    Dzięki wielkie Panowie za waszą pomoc i staranne wyłozenie tematu o smole w kominie.Sytuacja wyjaśniła się gdyż faktycznie zapierniczylem komin palac drewnem a raczej zadymiając go.Palilem dolnym spalaniem i starałem się to robić oszczędnie no bo przecież Warmet ceramik 200 to ponoć oszczędna bestia.Tak, ale chyba za bardzo i załatwiłem sie tak że komin zarósł po 2.5 miesięcznym paleniu suchym drewnem bukowym.Fakt że załadunek przy tych -10st.C starczał na 6 do 8godz. i było 21 st.C w domku a ja byłem szczęśliwy , ale to sie zemsciło i przestrzegam przyszłych właścicieli Warmetuaby nie zrobić takiego błędu jak ja popełniłem .Palić ogniem Panowie jak Kazik przykazał a nie zadymiać.

    Tak, wyłączyłem calkowicie dmuchawę i teraz po tygodniu palenia nie ma co czyścić a i nie mam już smoły w kominie to pełen sukces!

    Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam "palaczy"

  2. Witam Tomku,

    Pociagnę dalej temat tej smoły w kominie.Obecnie komin jest tak mokry że nie ma w nim ciągu i palenie jest wykluczone.Zastanawiam się co z tym wszystkim zrobić.Pewnie w przyszłości powinienem zmienić na palenie górne w tym Warmecie i nie sugerować się oszczędnościami. Rozmawiałem z kominiarzem i doradził mi abym palił kartonami bo one wysuszą mi komin.

    Co o tym sądzisz?

  3. Witam Was,

    Mam ten sam problem ze smołą wypływającą z mojego komina.Posadam kocioł Warmet Ceramic 200 18.5 kW i wszystko byłoby dobrze gdyby nie ta czarna śmierdząca masa wypłyjąca z wyczystki.Pierwszy sezon palę drewnem bukowym- sezonowanym 1 rok.

    Czytając Wasze wypowiedzi szukam przyczyny stan rzeczy i widzę że przyczyn może być kilka ale bardziej chyba chodzi tu o drewno - chociaż wygdaje się być suche bo jest aż popękane.

    Nie znam się na tym ale mam do Panów pytanie: czy przyczyną tego wycieku może być też sam kocioł jako że jest "dolnospalący"?

    Komin ma wysokość 14 m średnica fi 150 mm ,temperatura na kotle 65 st C. długość czopucha 0.5m.

    Jeśli możecie udzielić mi cennych porad co zrobić aby nie ciekło z komina,to byłbym bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam serdecznie.

    Rowmar,

  4. Witam Panów,

    Korzystając z Waszego doświadczenia pragnę zapytać :

    co sie dzieje z moim warmetem ceramik 200 18.5 kw że bardzo zarasta czarnym szkliwem i powstają jakieś czarne guzy.Piec jest nowy ,dopiero zamontowany i od tygodnia uczę się go używać.Poza tym leje się z komina czarna maź a przekrój komina to 180mm i wysokość 8m a palę drewnem bukowym 1 rok suszenia.Podczas pracy dmuchawy wylatuje dym z miejsc gdzie zmienia się na palenie górne czyli przy dwóch wajchach.

    Czy może źle wyregulowany mam sterownik- a robił to serwisant czy inny problem.

    Proszę o podpowiedź na co mam zwrócić uwagę aby poprawić jego pracę.

    Pozdrawiam,

  5. Witam Cię,

    Otóż mam pytanie do Ciebie jako właściciela pieca Warmet-Ceramik 18,5 kw.Czy wielkość komory pozwoli na to aby spalać w nim drewno o długości ok.33 cm?

    A drugie to,czy jesteś z niego zadowolony paląc drewnem i czy przy metrażu 200m2 dobrze ocieplonego domu z instalacją cienką miedzianą "zamkniętą"można go zastosować? czy też lepiej zakupić Ceramik 25 kw.

    I czy przy braku prądu może on pracować bez sterowania.

    Przepraszam z góry za męczące pytania ale planuję zakupić ten piec i stąd te pytania.

     

    Pozdrawiam,

  6. Witam Cię,

    Jeśli jesteś zadowolony z Krzaczka to proszę powiedz mi czy ten piec nadaje się do palenia drewnem i jaką ma dużą komorę zasypową.Jest to dla mnie ważne bo zamierzam coś takiego kupić a drzewo mam pocięte na ok.33 cm długości.

    I drugi pytanie czy masz instalację miedzianą i czy układ zamknięty i jak to wszystko Ci gra w całości a może masz bufor cieplny?

    Proszę o informację.

    Pozdrawiam wszystkich,

  7. Witam miłych forumowiczów,

    Pragnę zakupić kocioł dolnego spalania z w miarę dużym paleniskiem ze względu na to, iż głównie spalałbym w nim drewno o długości 30 do 33 cm długości polan.Chodzi mi o dobry piec, co wiem, że musi kosztować.

    Powierzchnia do ogrzania 200m2 i budynek z roku 2000 (ocieplenie 10 cm wełny gulfibera)

    Liczę na Wasze doświadczenie i znajomość tematu.

     

    Pozdrawiam Wszystkich,

  8. Witam,

    Temat pewnie stary jak te forum ale mimo to potrzebuję i proszę Was o pomoc.Jest instalacja c.o.miedziana zamknięta piec gazowy Junkersa a pow. do ogrzania 200m2.

    Aby zaoszcżędzić na wydatkach na ogrzewaniu postanowiłem zakupić piec za spalaniem głównie na drewno.Uderzam do źródła czyli do Was bo tylko Wasza rada jest cenna na którą w sklepach raczej liczyć nie można.

    Jeśli chodzi o cenę to zawsze wolę wydać więcej aby tylko dobrze działało.

    Komin mam o 160 mm lub 180x220mmi wys.8 m.

     

    Panowie jaki piec? :) i czy z nadmuchem?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.