Skocz do zawartości

Paweł26

Stały forumowicz
  • Postów

    362
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Paweł26 w dniu 21 Grudnia 2011

Użytkownicy przyznają Paweł26 punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Paweł26

Wschodząca gwiazda

Wschodząca gwiazda (9/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Ilość energii jaką dysponuje piec w szczycie to około 27 kw wg producenta. Początkowa temperatura ,po wygrzaniu pieca na zasilaniu na bufor to 72 stopnie, powrót 30-35 stopni .Ilość energii przekazywanej przez piec jest procentowa( 1-100 procent) gdzie 100 procent piec osiąga przy zasilanie buforu temperatura 73 stopnie, powrót 63/65 stopnie.Bifor wygrzewam do 85 stopni przy delcie 5/7 stopni .
  2. Piec 27 kw połączony 20mb rury fi 28,do tego z 15 kolanem... trochę mała średnica. Zastanawiam się czy to przerobić,a jeśli tak to czy odcinki po 150 cm od pieca mogą być 28 mm,dalej 35mm? Potrzebuję to policzyć,a kalkulatory ze stron średnio nadają się do tak położonej instalacji,ściana podłoga sufit.
  3. Posiadam piec 30 kw którym chce załadować bufory o łącznej pojemności 2000l.Obecnie połączenie jest wykonane w rurze miedzianej o średnicy fi 28,łączna długość rury to 18mb,ilość łuków 12,oraz 6 kolanek.Czy średnika rur nie jest za.mala.biorac pod uwagę opór/przepływ.
  4. Nie mam instrukcji,w tym cały szkopol. Czyli dla.pierwszego stałego biegu można przyjąć około 1.5 max przy ciśnieniu wstępnym 1 bar ,statycznym 0.6 bar. Ciśnienie max instalacji 1.9-2.0 przy 85 stopniach.
  5. Witam Jaki przepływ wody w lodomacie 21-60 z pompą LM9A R32 przy stałych nastawach 1.2.3 ?
  6. Dzień dobry.Jestem posiadaczem kotła atmos dc25s sprzęgnietego z lodomatem 21 (wkładka 72) oraz dwoma buforami ciepła 1000l połączonych w układzie Tichelmana.Obiegi grzewcze c.w.u,grzejniki, podłogowka wpięte są za lodomatem a przed buforem, tak by w pierwszej kolejności grzać dom i cwu Problemy Poprzez wężownice zasobnika c.w.u cały czas krąży woda tworząc krótki obieg,woda zasobnika jest wygrzewania do około 80 stopni.Myslalem aby w układ c.w.u wpiąć zawór 2 drogowy z silownikiem. Nie mogę wygrzać buforów powyżej 65 na górze, mimo iż zasilanie z pieca idzie na 85 stopni,nawet po zakręceniu obiegu c.w.u.Na lodomacie od strony powrotu z instalacji mam 80 stopni( dół buforów 55(tak jakby woda krążyła w krótkim obiegu ochrony powrotu po osiągnięciu temperatury wkładki ).Połączenie bufory piec wykonane jest w miedzi fi 28 schodzac w podłogę .
  7. Wszyscy czekają na ustawę,nawet z RPO wstrzymują się..na dzis przyjmowane są wyłacznie wnioski. Sam zapisałem się na 3Kw w cenie około 4 tys +darowizna. Cały szkopuł w tym,że przez okres 5 lub 10 lat kiedy to gmina będzie właścicielem instalacji nie mogę oddawać energii do sieci.
  8. Nie wiem co maja zamiar instalować w każdym razie urządzenie to ma za zadanie blokadę przesyłu do sieci. Dodatkowo pv jest własnością gminy przez 5 lub 10 lat z tond też wzmianka o zerowym lub ujemnym zbilansowaniu...
  9. Chyba ze będzie instalacja z blokada oddawania energii na siec...tak jak w mojej gminie. Kolejny absurd bo 70% energi będzie na dachu..na wakacjach :)
  10. sprzedaż prądu ma się tak rozliczać aby mieszkaniec nie miał zysków ze sprzedaży bo warunki dopłat w tym programie UE zabraniaja czerpania zysków/komercyjnej sprzedaży prądu. Można najwyzej wyjść na "0". Oczywiście w okresie przez który gmina będzie właścicielem instalacji...na dziś nie ma jasnej wytycznej czy będzie to 5 czy 10 lat wg nowego założenia. Ceny energii hurtowe z pewnością niewiele się będą zmieniać w najbliższym czasie,wszelkie koszta zostaną przerzucone na przesył..tak aby operatorzy zarabiały na naszej energii...dlatego tez bilansowanie będzie swoja droga a koszty za przesył odbieranej nadprodukcji swoją. Do puki nie będzie jasnej ustawy do puty wszelkie inwestycje sa niepewne...tak jak stawki gwarantowane.
  11. Zgadza się kWh A mój US nadal nie ustosunkował się do stawki podatku 8%-23% w przypadku instalacji na budynku gospodarczym. Gmina nie potrafią określić kto dokładnie zapłaci różnicę podatku w przypadku obłożenia instalacji stawką 23%.
  12. Nie zawsze jest tak kolorowo jak kolega pisze,że nadmiar energii wyprodukowanej w dzień można odzyskać nocą. W PGE bilansowanie energii wyprodukowanej i pobranej ma się odbywać odrębnie dla każ dej taryfy. W 2gien taryfie nocą mógł bym odebrać wyłącznie energie wyprodukowana przez 2 godziny w dzień w ramach bilansowania. Operator nadal nie określił czy rozliczenie bilansowania będzie codzienne, miesięczne,czy pół roczne.
  13. Paweł26

    Kocioł DS MPM

    Czytaj ze zrozumieniem cała wypowiedz od początku,nie jeden wpis.
  14. Paweł26

    Kocioł DS MPM

    Powiem inaczej,dziś oczekujemy praktycznie bezobsługowości i stałej temperaury w domu,przy przepalaniu jesli posiadasz bufor utrzymasz stała temperaturę w domu. Górne spalanie ma to do siebie,że z pierwszego załadunku uzyskujemy możliwość pracy na wysokiej efektywności....dość szeroki temat do omawiania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.