Skocz do zawartości

jarson

Forumowicz
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jarson

  1. Palę węglem więc chyba kupie ten miarkownik na jesieni. Przynajmniej na prądzie troszkę zaoszczędze.
  2. Z kotła ogólnie jestem bardzo zadowolony. Do tej pory jak już pewnie przeczytałeś używałem go jako dolniaka i sprawował się super do grudnia. Od grudnia zaczął strasznie kopcic przy rozpalaniu z użyciem dmuchawy, bez dmuchawy nie było żadnego problemu. Nadal nie wiem w czym był problem, ale przypuszczam że mój komin jest nieszczelny gdyż dzisiaj na ostatnim piętrze w kratce wentylacyjnej komina przylegającego do komina od pieca zauważyłem sadze. Zdjąłem kratkę wsadziłem rękę i ku mojemu zdziwieniu ręka była cała w sadzy. Także najprawdopodobniej komin zaczął mi się sypac i nie wiem co z tym fantem zrobic. W piecu pale teraz jak już wiecie od góry i jestem mega zadowolony poza jednym małym minusem, trzeba codziennie rozpalac. Ale to mały szczegół patrząc na to jak mało zużywam teraz opału, jak mało zanieczyszczam powietrze gdyż z komina wydobywa się minimalna ilośc dymu tylko przy rozpalaniu, a późnie już wogóle. Podsumowując, piec jest super. Jak masz zamiar go kupic to zamiast dmuchawy kup z miarkownikiem, na naturalnym ciągu pali się zdecydowanie lepiej z tego co zauważyłem (bo przez kilka dni paliłem bez dmuchawy). Ja w następnym sezonie grzewczym napewno zakupie miarkownik.
  3. Utrzymuje temperature na piecu 55 stopni i dzięki temu piec i czopuch jest czysty, więc wielkie dzięki za dobre rady
  4. No większośc była długo nieruszana. Dzięki za ostrzeżenie ale wiedziałem że mogą kapac. Więc idę zwiększyc temperature.
  5. Na grzejnikach mam zwykłe pokrętła więc mogę je przykręcic. A jaką mam ustawic temperature na piecu żeby było dobrze??
  6. Powiem wam, że różnica w długości palenia jest duża. Paliło mi się trochę ponad 16 godzin co raczej było nie możliwe do uzyskania paląc od dołu. Nie wiem dlaczego ale pomimo tego iż ilośc dymu jest znikoma to i tak piec i czopuch musiałem przeczyścic. Przypuszczam że mogło to byc spowodowane tym iż węgiel był troszkę wilgotny. Dzisiaj rozpaliłem suchym węglem i zobaczymy czy jutro również będę musiał czyścic piec.
  7. Tak, dmuchawa jest z klapką 53 stopnie były ustawione na sterowniku i temperatura wahała się miedzy 53 a 55 stopni. Teraz zmniejszyłem na 45 stopni bo było troszkę za gorąco jak dla mnie.
  8. No to rozpaliłem od góry. Temperatura na piecu 53 stopnie, dmuchawa ustawiona na 35%, bez przedmuchów, rozetka w drzwiczkach zasypowych uchylona, dolna klapka tak na 2mm uchylona. Piec zasypałem prawie cały węglem. Póki co pali się dobrze, nie kopci. Troszke obawiam się tej uchylonej rozetki w drzwiczkach zasypowych, czy cos może się stac? Przypominam że w ten sposób palę pierwszy raz.
  9. Kartonik a powiedz mi jaką moc dmuchawy ustawiłeś i jak często przedmuchy i przez ile?
  10. Narazie nie próbowałem palic od góry więc nadal problem z dymem jest. Nie próbowałem bo chce wiedziec jak to zrobic od A do Z bo miałem wcześniej nieprzyjemne doświadczenia z piecem miałowym którego oczywiście już się pozbyłem, a w którym paliło się od góry. Strasznie strzelał (wybuchy), a raz tak porządnie strzelił aż pół ściany za nim odlecialo. Także czekam na dokładny opis palenia od góry z użyciem dmuchawy.
  11. A paląc od góry z użyciem dmuchawy muszę uchylac klapke w drzwiczkach zasypowych?
  12. Tak, dokładnie to ten sam piec jak w tym linku. No widzisz, a jak go kupowałem to mi mówiono że pali się w nim od dołu. W takim razie jakbyś mógł mi napisac jak się w nim powinno palic od góry z użyciem dmuchawy bo nigdy w ten sposób nie paliłem i wnioskuje z tego że jak rozpale to nie będę mógł dosypac węgla tylko będę musiał czekac aż się wypali i od nowa rozpalac??
  13. Napisałem że był czyszczony przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i na początku grudnia. Czopuch jest czysty, sprawdzam na bieżąco. W piecu pale od dołu i węglem i drzewem.
  14. Przewód kominowy jest napewno czysty bo był czyszczony przed sezonem grzewczym i jakoś na początku grudnia też go czyściłem
  15. Tak, była sprawdzana przepustowość czopucha
  16. Sznur uszczelniający wymieniony, ale niestety nic to nie pomogło.
  17. Postaram sie wymienic sznur uszczelnijacy w najblizszych dniach i zobaczymy czy pomogło. Póki co wilkie dzieki Pozdrawiam i czekam na kolejne sugestie
  18. Mniej więcej od grudnia tak zaczęło się dziac.
  19. Tak, czopuch też wyczyściłem Tak, komin posiada na dole otwór wyczystny i jest szczelnie zamknięty Nie, kocioł nie ma innych nieszczelności, ma 2 lata Tak, do kotłowni jest doprowadzone powietrze z zewnątrz
  20. Zazwyczaj komin nie jest wyziębiony jak rozpalam. Wysokośc komina - dom jest dwu piętrowy a komin ma jeszcze 2 metry wysokości. Szerokośc komina chyba standardowa, nie mierzyłem ale podczas rozpalania bez nadmuchu nie ważne ile by było dymu komin daje sobie rade, dopiero po w łączeniu nadmuchu jest problem.
  21. Witam Posiadam piec OGNIWO 28kW z nadmuchem. Problem polega na tym iż podczas rozpalania nie włączam od razu nadmuchu tylko zostawiam otwarty popielnik, natomiast po włączeniu nadmuchu z każdej szczeliny w piecu wydostaje się dym. Problem ten nie występuje przy otwartym popielniku i wyłączonym nadmuch. Jest to strasznie uciążliwe gdyż musze czekac aż rozpali się do żądanej temperatury i wtedy mogę zamknąc popielnik i włączyc nadmuch. Na początku myślalem że wina leży w zanieczyszczonym kominie, ale niestety po wyczyszczeniu go problem nie zniknął. Może ktośz was miał podobny problem bądź wie jak temu zaradzic. Z góry dziękuje za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.