Skocz do zawartości

mikael04

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia mikael04

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Histerezę mam ustawioną na 1 C. Próbowałem histerezę ustawiać np 4 C ale moim zdaniem to nie zdaje egzaminu. Piec długo dogrzewa do temp. zadanej i ma krótszy czas podtrzymania. Przynajmniej tak u mnie jest. Temp. CWU mam ustawianą na 64 C gdy histerezę miałem ustawioną na 4 C to piec się załączał w momencie spadku do 60 C(logiczne:D) ale podczas podawania gdy np juz pięć razy podał co 34 sek. to temp potrafiła jeszcze spaść do 54-55 C więc czas pracy pieca się wydłużał. Gdy piec osiągnął temp. zadaną to temp. jeszcze podskoczyła do 67-68C. i podtrzymanie trwało ok. 20 min - 30 min. Ilość podań w cyklu pracy pieca sięgała momentami 15 - 16 podań co 34 sek. Gdy przestawiłem histerezę na 1 C piec załącza się przy 63 (temp. CWU 64) podczas pracy spada temp. maks do 60 C. Czas pracy to około 7-8 podań co 34 sek. i po otrzymaniu temp. zadanej temperatura na piecu rośnie nawet do 78 - 80 C wtedy piec wytrzymuje w podtrzymaniu ok. 1 godziny czasem ponad 1 godz. Powyższe działanie pieca opisane jest dla temperatur panujących na zewnątrz w okolicy - 2 C - 0 C. Zgodzę się ze podczas silnego wiatru dom się szybciej wychładza, ale mi chodzi o to że płomień w samej komorze spalania podchodzi blisko zasobnika czyli piec musi więcej razy podać aby uzyskać żądaną temperaturę. W momencie gdy jest duży wiatr jest większy ciąg w kominie co powoduje utrzymanie większego płomienia a co za tym idzie cofanie się ognia. Takie jest moje zdanie, które wypracowałem sobie z obserwacji pieca.
  2. Sas EKO 23 kw Dom 180-200 m2 piwnica + parter + piętro. Ściana trójwarstwowa pustak żużlobetonowy, 7 cm styropian, cegła kratówka 12 cm. Dom jeszcze nie tynkowany. Spalanie od 1 października do teraz 4 tony ekogroszku (z czego ok. 0,5 - 0,4 tony stracone na próbę różnych ustawień). Moje ustawienia: Czas podawania podczas pracy 34 sek. Czas podtrzymania 20 min. Wentylator co 90 min (tak aby w podtrzymaniu się nie załączał) Siła nadmuchu 30% Piec wytrzymuje w podtrzymaniu w zależności jaka temp. panuje na zewnątrz: do +6 C na zewnątrz podtrzymanie - 1,5 godz. do 0 c - 40 min do 1 godz. do - 10 C - 30 min - 40 min do - 20 C - 30 min czasem 20 min Posiadam zawór czwórdrożny, jedna pompka,temp. CWU 64 C. W domu staram sie utrzymywac temp. 21 - 23 C. Podczas mrozów w okolicy - 20 C temp. w domu 20 - 21 C Zauważyłem że piec jest czuły na wiatr, jeśli bardzo wieje płomień podchodzi blisko zasobnika i wtedy piec w czasie pracy więcej razy podaje co powoduje większe zużycie. Dlatego klapka popielnika u mnie jest zamknięta bądź minimalnie naprawdę minimalnie otwarta. Myślę że mam dobry ekogoreszek gdyż po spaleniu całego zasobnika wyciągam ok. 0,5 - 0,75 szuflady popiołu. Piec czyszczę przy każdym napełnianiu zasobnika czyli co 3 co 4 dni (w największe mrozy co dwa dni).
  3. Dzięki Spróbuje tych ustawień jak jeszcze ktoś ma jakieś inne ustawienia proszę wpisywać
  4. Witam Proszę o podanie ustawień dla pieca SAS ECO ze sterownikiem ST - 45 aktualnie mam ustawione takie parametry: Przerwa podawania 1 min 10 sek. Przerwa podtrzymania 20 min Siła nadmuchu 20% Temperatura zadana 64 C Zawór czwórdrożny ustawiony na 4 Pompa C.O Brak pompy C.W.U W domu temp ok. 21-22 C przy temp do - 6 C Zasówka na drzwiczkach od popielnika zamknięte czy otwarte nie ma znaczenia (wg producenta powinny być otwarte). Palę EKO Groszkiem płomień podchodzi mi blisko zasobnika w momencie dobijania temperatury do temp. zadanej piec podaje mi ok. 8 razy. W związku z tym zużycie węgla wynosi ok. 33 kg na dobę. Dom ocieplony ok. 180 m2 + piwnica.Wydaje mi się ze trochę dużo pali gdyż wcześniej miałem zwykły piec na węgiel spaliłem ok. 3,5 - 4,5 ton węgla + 6 m3 drzewa zależy od zimy (palenie zawsze rozpoczynałem od października do marca kwietnia). W takim tempie jak mi pali SAS to nie wiem czy zmieszczę się w 6 T. Proszę o informację czy to normalne spalanie czy może da się jeszcze ustawić piec żeby mniej palił.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.