Skocz do zawartości

jenot

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jenot

  1. jenot

    Dziwny Bojler

    Raczej tak, zasilanie to moim zdaniem lepsze rozwiązanie.
  2. jenot

    Dziwny Bojler

    Termostat to "czujka temperatury", a programator czasowy, żeby bojler dogrzewał wodę wtedy kiedy potrzeba.
  3. Powiem tak: to się da zrobić, tylko przygotuj miseczki, szmatki, i osobę towarzyszącą, bo suchą stopą przez tą fuchę nie przejdziesz :) Będzie wesoło:) PS odpowietrznik zamknij, i upuść ciśnienia na którymś z grzejników to Ci trochę ułatwi sprawę :)
  4. jenot

    Dziwny Bojler

    Elektrozawór o rozsądnej średnicy 3/4 cala kosztuje na Allegro co najmniej 229 złotych, za ta cenę a się kupić dwie pompy obiegowe 25/40 low quality. Co do poboru prądu to się zgodzę, że pompa pobiera więcej, ale i szybciej dogrzeje wodę. No i oczywiście pompa CWU na termostacie, sugerowałbym też programator czasowy tygodniowy skoro jesteśmy aż tak oszczędni :) .
  5. Ja bym to zrobił tak: Nie wiem jak to wygląda na żywo, może są jakieś argumenty za i przeciw. Jak więcej podłogówki to wtedy rozdzielacz i jeszcze można to inaczej rozwiązać. Graficznie dostosowałem się do twojego schematu co nie znaczy, że wykonanie mi sie podoba, ale powiedzmy, że funkcję spełnia - to tak życzliwie na marginesie :)
  6. jenot

    Dziwny Bojler

    Chociażby to, że wężownica przy zasilaniu wchodzącym od dołu bojlera wytraca część ciepła na podgrzewanie kompletnie zimnej wody - to powinien robić powrót (dolna część wężownicy), ale to niuans. A pompa do tej wężownicy raczej jest niezbędna, inaczej będą problemy z wyregulowaniem instalacji i utrzymywaniem temperatury CWU. Włączona między piecem a pompą na CO, do pompy CWU dodatkowo koniecznie zawór zwrotny.
  7. jenot

    Dziwny Bojler

    Montowałem podobny bojler o pojemności 260 l, też mi się bardzo nie podoba to rozwiązanie, ale wszystko ładnie smiga :)
  8. Problem z zaworem 3D przed pompą jest taki, że bez załączenia pompy na grzejniki pójdzie wyższa temperatura. To paradoks, pompa załączając się w układzie z 3D będzie schładzać grzejniki, które grawitacyjnie będą cieplejsze. Tak więc 3D de facto wyklucza grawitację ponieważ chciałbym zasilać grzejniki niską temperaturą czynnika - są przewymiarowane. Może się mylę w tej kwestii, dalsze opinie mile widziane. PS. Zawory zwrotne są na schemacie (okręgi w połowie czarne w połowie białe). PS2 Nie chodzi mi o ochronę kotła, jest żeliwny.
  9. Witam Chodzi mi o część dotyczącą grzejników, czy z pompą do CO umieszczoną tak jak na schemacie układ będzie pracował także grawitacyjnie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.