Skocz do zawartości

alex33

Stały forumowicz
  • Postów

    116
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez alex33

  1. Panowie zadajcie sobie odrobinę trudu i poszukajcie rzetelnej informacji o piecach.Jeden wstawia linki do stron o piecu której autor nawet nie jak się wewnętrzna strona kafla nazywa,a drugi z panów uważa iż w piecu powinno się palić na okrągło.Piec to akumulator ciepła i w zależności od typu  przepala się w nim  od 1-3 razy na dobę.Wsad paliwa, wielkość paleniska  jest obliczona i pokrywa straty ciepła między przepaleniami.Czas palenia się wsadu  to max 2 godziny i zależy od tego czy dawka  paliwa jest dzielona na dwie porcje.

  2. Ok Gredy rozumiem Twoje przepalanie ,dla jednego 19* to komfort a drugiemu przy 25* to akurat w sam raz.Celowo w poprzedniej wypowiedzi zahaczyłem o przeróbki,gdyż to nie klient kupujący kocioł ma ich dokonywać.Taki stan rzeczy mówi wprost o nie dopracowaniu kotła.Klient powinien wykonywać regulacje opisane w dokumentacji techniczno-ruchowej.Przykładem może być kocioł Kalvis 10(16)gdzie producent kotła ukazuje sposób wymiany elementów palnika(będących w kompletacji kotła) dla zmiany jego mocy.

  3. Nie śledzę całego tematu ,tylko zaglądam tu od czasu do czasu ale kiedy nie zajrzę to zawsze ktoś coś przerabia.Jedni wkładają szamot bo akurat fajnie pasuje typowa prostka ,drudzy coś rzeźbią z betonu.No ale na stwierdzenie przepalanie przetarłem oczy-niech mi ktoś w takim razie odpowie do czego służy kocioł dolnego spalania? Gdyż według mnie do ciągłego palenia bez wygaszania, z modulacją mocy ot 30% do mocy  znamionowej.A dokładanie do dolniaka bufora  jak się nieraz tutaj doradza to przerost treści nad formą.

  4. Kocioł to nie prom kosmiczny, aerodynamika nie jest tak istotna jak technologiczność i koszt ...

     

    W kotle pracującym na naturalnym ciągu akurat aerodynamika czytaj opór aerodynamiczny  to jedno z podstawowych kryteriów do obliczeń.

  5. Kolego Kaczy może wymiennik gruntowy rozwiąże twój problem, tylko czy wystarczy wydajności przepływu-do spalania ''troszkę'' tego powietrza trzeba.

    Znane są mi dwa przypadki gdzie ''spec'' zrobił układ zamknięty i zabezpieczył instalację montując po dwa zawory bezpieczeństwa obok naczynia przeponowego-zawory wytrzymały a kotły w obu przypadkach nie,na szczęście nikt przy tym nie ucierpiał.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.