Skocz do zawartości

Ignac

Forumowicz
  • Postów

    31
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Ignac

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Starter dyskusji
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam. Przy prawidłowym podłączeniu to niema znaczenia z której strony grzejnik będzie podłączony. Przy podączeniu bocznym z pionu będzie dodatkowo automatycznie odpowietrzany.
  2. Witam. Z tym powietrzem w hydroforze jest akurat odwrotnie, pompa pompuje więcej wody gdy jest go więcej natomiast gdy powietrza jest bardzo mało pompa włącza się często i na krótko.
  3. Witam. Interesuje mnie następujący przypadek gdy zostaną na okres letni zamknięte jednocześnie obydwa zawory podane na schematach jako odcinające to zawór mieszający wraz z grzejnikami i podłogówką zostaną odcięte całkowicie od zbiornika wyrównawczego. Gdy wzrośnie tęperatura np. w letnie upały w podłogówce i grzejnikach rozszerzająca się woda zwiększy znacznie ciśnienie co może być niebezpieczne. Pozdrawiam.
  4. Witam. Chyba źle się zrozumieliśmy, chodzi mi o instalację po prawej stronie zaworów gdzie niema żadnych zabezpieczeń.
  5. Witam. Według mnie jest mały błąd w tych schematach gdyż zawory odcinające obieg grzewczy nie mogą być dwa na zasilaniu i powrocie. Przy jednoczesnym ich zamknięciu może dużo wzrastać ciśnienie w instalacji grzewczej na wskutek rozszerzania się wody w czasie np. letnich upałów. Ja z jednego bym zrezygnował lub zastosował zawór bezpieczeństwa. Pozdrawiam.
  6. Ignac

    Jaki bojler

    Witam. Nie wiem o jaki wymiennik z wężownicą chodzi poziomy czy pionowy, jeżeli poziomy to oczywiście lepszy jest dwupłaszczowy jego wydajność jest znacznie większa. Ja ostatnio zamontowałem trzy zasobniki z wężownicą i grzałką elektryczną pionowe których moc grzewcza jest dużo wyższa niż dwupłaszczowych. Mają one tę zalete w porównaniu z dwupłaszowymi że w czasie schładzania wody przez wężownicę np. przez grawitacje, nie wychłodzi wszystkiej wody ponieważ wężownica jest w dolnej części zasobnika. Wadą natomiast jest słaby przepływ przez wężownicę więc praca w grawitacji jest prawie niemożliwa.
  7. Witam. Myślę że powodem wzrostu ciśnienia może być nieszczelność zaworu dopustowego i dlatego powoli wzrasta ciśnienie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.