Skocz do zawartości

darekerad

Forumowicz
  • Postów

    69
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez darekerad

  1. Witam.

    Cieszę się automatyk, że potwierdzasz , że to producenci ponoszą odpowiedzialnośc za ten stan rzeczy.

    Jak piszesz:

    robią tańszą linię dla dusigroszy ,pózniej się nie wyrabiają z serwisem a ta sama firma robi podobne kotły dla naszej sieci i nie mamy żadnych problemów

     

    Bo to przecierz ten sam producent dostarcz kocioł do sklepu internetowego i nie informuje, że jest gorszy, uszkodzony, że nie bedzie się w nim paliło, że poprostu jest dla "dusigroszy" i naprawdę nikogo to nie interesuje gdzi jest kupiony, podlega takiej samej gwarancji producenta jakpozostałe kotły, a już serwisu to gdzie reklamowany "mercedes" wśród kotłów został kupiony nie powinno absolutnie nic interesować.

    On (serwisant) ma kocioł prawidłowo podłączyć, uruchomić, ustawić parametry sterownika, a wszystko to zgodnie z zaleceniami -kogo? producenta.

    Pozdawiam

     

    Widzę, że Euble otrzymał już "satysfakcjonującą" odpowiedź od "producenta.

    To jest odpowiedź szefa firmy??? masakra, cieszę się, że miałem do czynienia tylko z kierownikiem i serwisantem.

    Pozdrawiam

  2. Witam.

    Potwierdzam w 100% wypowiedź "Euble".

    Ja również miałem przeboje z "firmą" Cichewicz.

    Chodziło o wymianę palnika brucer, który pękł. Producent palnika po obejrzeniu zdjęć bez problemu przysłał nowy palnik jednak bez otworów pod zbiornik i motoreduktor, poniewaz tym zjmuje się producent kotła czyli cichewicz -niestety. Po ponad miesiącu oczekiwania (wrzesień-październik), pojechałem do siedziby firmy, żeby wykonali otwory w odpowiednich miejscach. Zaskoczenie badzo szybko to zrobili. Powrót do domu montaż iii....zaskoczenie źle wywiercone otwory. Miałem dosyć użerania się z gośćmi, którzy sprawiali wrażenie jakbym mówił o rzeczach, które pierwszy raz widzą na oczy, na moje pytanie jak prawidłowo zamontować kołnierz palnika (kołnierz ma pionowe nacięcia z trzech stron, chodzi o to z której strony ma być część bez nacięć od nadmuchu czy po przeciwnej stronie), otrzymałem, czego mogłem przecież się spodziewać, dwie różne odpowiedzi, w zależności który, teraz zażartuję, ha...ha serwisant odebrał telefon, masakra.

    Stwierdzam, że serwis cichewicza jest jak do tej pory najgorszym serwisem z jakim się spotkałem w swoim życiu.

    Pozdrawiam.

  3. Witam.

    Cytat ze strony producenta:

    "algorytm INDYVIDUAL FUZZY LOGIC jest implementowany do regulatora po długotrwałym badaniu danego typu kotła firmy partnerskiej w Laboratorium firmy "....."

    i po zdjęciu charakterystyk cieplno-emisyjnych"

     

    Dlatego nie polecam zmian parametrów Kp, Td, Ti, Alg, ponieważ dobrane są one do konkretnego kotła (w twoim przypadku Futura Econo 25), chyba, że dobrze znasz elementy logiki rozmytej i wiesz co oznaczają te parametry.

     

    Z drugiej strony zawsze możesz wrócić do ustawień producenta, bo przecież...."długotrwałe badanie........i zdjęcie charakterystyk cieplno-emisyjnych..." nie odbywa się w Twojej czy mojej......kotłowni a w warunkach "bardziej laboratoryjnych".

     

    Posiadam również ten kocioł, jestem zainteresowany tym sterownikiem (a konkretnie "ecoMax 800 r" z funkcją sterowania zaworem mieszającym).

    Po długich rozmowach z inżynierami firmy "....", prawie zdecydowałem się od następnego sezonu wymienić swój RK-2006, którego od niedawna też jest nowsza wersja z modulacją mocy pracy i podtrzymania (interesująca opcja).

    Pozdrawiam.

  4. Witam.

    Pewnie jej nie zobaczysz, jest wypukła wiec można wyczuć.

    Po przeciwnej stronie podawania opału.

    post-1613-1264712689_thumb.jpg

    Fotka jest ze strony producenta, jak miałem założony kołnierz w ten sposób co na zdjęciu (strzałka do podajnika) źle się paliło, od strony podajnika głęboko się wypalało (tam są pionowe nacięcia) a po stronie przeciwnej w ogóle się nie paliło (nie ma pionowych nacięć). Odwróciłem za radą, o ile pamiętam piotrka automatyka, poprawiło się i do dzisiaj jest OK.

    Pozdrawiam

  5. Piec nie dogrzewa się , spalanie odbywa sie tylko na czesci retortu (z prawej strony robila sie dziura). Kilkakrotnie jezdzili do mnie serwisanci probujac cos zrobic. Został skrócony slimak podajnika oraz wstawiona jakas blacha ktora miała rozpraszac powietrze. Nic jednak nie pomogło. Dalej spalanie odbywa sie po lewej stronie a z prawej robi sie dziura. zatykaja sie caly czas kanaly wlotowe- popiolem i drobnym spiekami -nawet bardzo czeste czyszczenie nie rozwiazuje problemu. Zaobserwowałem że szybsze wypalanie sie groszku od prawej strony (od strony podajnika) ma zwiazek z powietrrzem ktore z tej strony mocniej dmucha.

     

    Moze ma ktos jakis pomysł?

    Witam.

    Ja miałem taki problem, ale w kotle Futura Econo 25kW. Po konsultacji na tym forum okazało się, że podczas montażu podajnika, palnika i zasobnika ( całość nie mieściła się przez drzwi więc trzeba było zdemontować) odwrotnie zamontowano żeliwny kołnierz palnika. Kołnierz ma otwory nadmuchowe dookoła ale pionowe nacięcia są tylko z trzech stron (od strony podajnika nie powinno ich być). Na kołnierzu jest strzałka, powinna ona być grotem zgodnie z kierunkiem podawania ślimaka.

    U mnie pomogło, pali się całą powierzchnią. Nie wiem jaka jest konstrukcja palnika w F.E.50kW.

    Strzałka jest wypukła więc możesz sprawdzić nie wygaszając, powinna być po przeciwnej stronie podawania opału.

    Pozdrawiam.

  6. Witam.

    Rozumiem, że od listopada praca z regulatorem pokojowym Twojego "Funke Econo" znacznie się poprawiła.

    W związku z tym mam kilka pytań:

    1.Jak ustawiłeś histerezę dmuchawy w automatycznej regulacji?

    2.Jak ustawioną masz przesłonę dmuchawy?

    3.Czy parametr Pc=2, jak pisałem w listopadzie?

    4.Jaka pozycja zaworu 4D?

     

    Gdy ja używam regulatora pokojowego, woda w instalacji za bardzo stygnie,

    ustawiam podobnie jak Ty, oprócz czasów "F" i "Fn%" , w tej chwili testuję F=225s, Fn=20% tj. 45sekund podawanie 3 minuty przerwy i powiem, że jestem pozytywnie zaskoczony ponieważ 45 sekundowa dawka paliwa ładnie się wypala w ciągu 3 minut, ale faktycznie dłużej trwa dojście do temperatury zadanej 70'.

    Pytam bo chciałbym jednak używać regulatora pokojowego na stałe a nie jak do tej pory tylko gdy są plusowe temperatury, wtedy jest ok.

    Pozdrawiam

  7. Witam.

    W dalszym ciągu wyświetla się "brak opału" ???

    Czy zacina się "ślimak"?

    Może cofa się żar do podajnika, temp. podajnika wzrasta i kocioł przechodzi do trybu wygaszania (podaje opał przez czas zadany w "cF")

     

    Podaj resztę nastaw,

    nie osiąga zadanej temperatury, zwiększ czas podawania opału "Fn%", nie zmieniając czasu powtarzania cyklu "F".

    Podaj nastawy, czy masz zawór 4D lub 3D....

    Pozdrawiam.

  8. Witam.

    Jaki masz sterownik?

    Jeżeli RK-2006 to zwiększ czas parametru "Fb" (lub wyłącz całkowicie "--") jest to czas testu braku opału o 5' poniżej temp. zadanej.

    Jaką masz histerezę jeżeli fabryczne 4' to temperatura musi wzrosnąć o 5' w czasie ustawionym w parametrze "Fb", jeżeli przez ten czas nie wzrośnie o 5' ---> "BRAK OPAŁU"

    Pozdrawiam.

  9. "Kupiłem węgiel po to ponieważ dłużej się pali i nie musze zaglądać do kołtowni. Przykładowo teraz jest na dworze około 2 stopnie. Do pieca ładuje 35kg węgla czyli tyle co się zmieści na max. Ustawiam piec na 50 stopni i mam 29 godzin Palenia." (czyli 30 kg/24h)

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...=&pid=16098

     

    "Koledzy, czytam sobie ten wątek i przyszło mi takie pytanko. Mój piec w specyfikacji ma napisane że pełny załadunek to 50dm3. Jeżeli ja wsypuje ładuje prawie pełny zasobnik węglem ORZECH to tak naprawdę ile ja tam wrzucam KG ?. Myślałem aby kupić sobie wage taką małą i ważyć węgiel który wrzucam do pieca ale czy to jest sens ?. Na dzień dzisiejszy przy pełnym załadunku niby te 50dm3 piec wytrzymuje 23 godziny."

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&p=15812

     

    "kurcze czyli spala mi około 30-35kg na dobe to chyba dużo"

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&p=15818

     

    "(...) Jutro faktcznie skombinuje wage i sprawdze ile ja ładuje kg do kotła"

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&p=15822

     

    "Zważyłem wagą elektroniczną. Średnio jedna szufla ma około 2.5 kg. Zrobiłem 3 podejścia nabrania szuflą i to co z szufly do woreczka i na wage elektroniczną wynik: 2.2 2.3 2.1 zaokrąglam to do 2.5kg. Do mojego pieca wchodzi około 12 szufel więc 30kg więc to by się w sumie zgadzało."

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ost&p=15848

     

    "dom około 160m2 ocieplony zjada 30kg orzecha na 23 godziny. Codziennie waże wagą elektroniczną to co wrzucam do kotła"

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...=&pid=19075

     

    Może jakiś komentarz, abyśmy to jakoś ogarnęli?

    Witam.

    Tak właśnie wyobrażałem sobie palenie w kotle :D ...............człowiek całe życie się uczy :D ..........

     

    Cytat:"MałyMiki"

    "są na tym forum oszołomy, co siedzą ze stoperem w kotłowni......

    spalają po 11kg ekogroszku........... i wpędzają innych forumowiczów w

    kompleksy"

    Koniec cytatu

     

    Inni używają wagi ( :D elektronicznej) zamiast (a może razem ze stoperem).

    ..........jak dobrze jest pamiętać...........

    Pozdrawiam.

  10. Witam właśnie na dworze jest -11 stopni, w domu temperatura na termometrach waha się w granicach 22-26 stopni, ok jest ciepło i przjemnie tylko dlaczego taaaak dużo piec pobiera mi ekogroszku i dlaczego tak dużo go zostaje po wypaleniu ;-( dodam ze temerature na piecu mam nastawioną na 45 stopni, dmuchawę na 35 błagam Was doradzcie najlepsze i sprawdzone rozwiązanie chyba przejde na gaz....

     

    Witam.

    zajrzyj tutaj.........

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...amp;#entry40695

    Jest tam plik.

    "wujowi77" spala się dobrze........

    Pozdrawiam

  11. witam! od tego sezonu użytkuję piec galmet 17 kw ze stałą retortą i sterownikiem ekspert. nie miałem dużych kłopotów z opanowaniem pieca bo wcześniej ogrzewałem zębcem i coś niecoś zakumałem. na dzień dzisiejszy moim problemem jest żar zapadający się do retorty! o ile wiem powinien znajdować się nieco powyżej linii talerza(mam uszczelniony). drugi ból to ciągła praca kotła! sporadyczny nadzór! Ogrzewam 90 m2 dobrze wycieplonego domu w tym 50m podłogówki

    Ustawienia kotła

    temp 47 st

    czas podawania 8 s

    przerwa 30

    min moc 125

    powitrze 22%

    min obroty nadmuchu 18

    max 70

    groszek spala się na zero ale kocioł żre 160-180 na tydzień

    może ktoś doradzi jak uporać się z problemami?

    zlikwidowałem pogodówkę bo bym się ugotował przy minus 20-tu

     

    Witam.

     

    Poczytaj, pewnie coś Ci pomoże, instrukcję pewnie masz.....

    Ustawienie_parametr_w_sterownika_1.pdf

    Pozdrawiam.

  12. witam,

     

    z tego co szukałem na forum nie znalazłem by komuś się wyłączył podobny piec a więc się trochę rozpiszę...

     

    mam piec Heiztechnik Q Eko Duo 17KW, sterownik Foster Menuet do niego jest podpięty, poniżej moje ustawienia:

    algor - 2

    histereza - 2

    temp zał pomp - 40

    czas pracy podtrzymania - 16

    czas pauzy podtrz - 12

    czas dmuchawy podt - 10

    krotnosc pod - 3

    czas oczekiwania - 10

    obroty dmuchawy - 15

    obroty dm podtrz - 12

    czas odl pomp CO - 10

    czas przesyp - 5

    czas pracy CWU - 20

    wybieg pompy CWU - 60

    obr dmuch wzrost - 2

     

    na piecu mam ustawioną temp 55 stopni, podłączony sterownik pokojowy Auratona 2005

    wszystko jakos pięknie działało ale z 2 dni temu i dzisiaj rano zauważyłem, że mi piec się wyłączył - jak by ktoś wcisnął guzik STOP. Jak wcisne START wszystko rusza i działa ale piec już się trochę wychładza i trzeba czekać aż się bujnie. Z 2 dni temu ustawiłem na piecu 60 stopni i mi się woda zagotowała (nie wiem czy to miało jakiś wpływ na ze późniejsze wyłączenia) ale wcześniej działało OK.

     

    Dodam jeszcze, że dogrzewam kominkiem także jak napalę w kominku to czujnik Eurostera nie włącza wogóle pompy CO bo temp w domu jest wyższa od min temp załączenia na sterowniku pokojowym ale to chyba nie powinno mieć znaczenia ...

     

    Poza tym piec mi spada z temperaturą ale to chyba sam se wyjaśniłęm (mam 55 stopni, i jak spadnie np do 58 a sterownik załączy pompy by dogrzać to i na piecu spadnie temp. nawet do 40 stopni bo pompy ciągle pracują by dogrzać budynek - chyba se dobrze wyjaśniłem :) , za to jak osiągnie 55 stopni to sam z siebie jeszcze i do 80- stopni potrafi się dogrzać ...)

     

    Ale głównie chodzi mi o te wyłączenie, nie wiem co mogło je spowodować - pies jest za mały by mi sterownik wyłączyć :)

     

    może ktoś coś doradzi, może mam złe ustawienia ...

     

    Witam.

    Jeżeli temperaturę kotła masz ustawioną 55', temperaturę załączania pompy 40', na regulatorze pokojowym jest powyżej zadanej - piec przeszedł w tryb podtrzymania (w zależności od wybranego algorytmu pracy), pompa załącza się co np. 2 minuty na 30 sekund, woda w instalacji wychładza się i utrzymuje pomiędzy 40-35' (temp. załączania pompy u Ciebie 40') .

    Gdy na regulatorze pokojowym spadnie temperatura - kocioł przechodzi w tryb pracy, temperatura na kotle spada, jak piszesz do 40' (pewnie dużo poniżej) a jest to temp. załączania pompy poniżej której (ustawiane -5) sterownik "rozpoznaje" brak opału i wyłącza kocioł.

    Zajrzyj do instrukcji pkt 5.1.2. Algorytm pracy, rys.7.

    Sprawdź też wybrany algorytm pracy, porównaj wykresy rys.7 i 8.

     

    "czas odl pomp CO - 10" -jeżeli to jest 10minut, zmień na 2 min tak bardzo się nie wychłodzi

    Pozdrawiam.

  13. .........Przez cały czas stosowałem metodę iż rozpalam około godziny 14--15 piec ładuje do pełna, zamykam i na drugi dzień przychodzę około tej samej godziny i rozpalam na nowo (piec wygasza około godziny 08:00) i jak przychodzę to temperatura na kotle była około 35 stopni

     

    efekt takiego sposobu palenia ? no niby ciekawy bo paliłem cały czas dzrzewem i wrzucałem z kilka szufelek węgla około 7kg. Wada to że ciągle z rana musiałem go na nowo rozpalać i nie ukrywam że rozgrzanie pieca pożerało wstępnie wiecej drzewa niż na podtrzymaniu.............

     

    Witam.

    Aby "żartować" trzeba pamiętać co się pisze, w archiwalnych postach również...

     

    ..........Rezultat na drugi dzień ciekawostka. Spalanie zmalało i to diamteralnie. Obecnie wystarczy załadować wiadro o wadze 16kg i na to 2 sztuki drewna........

     

    Cytat: "są na tym forum oszołomy, co siedzą ze stoperem w kotłowni......

    spalają po 11kg ekogroszku........... i wpędzają innych forumowiczów w

    kompleksy"

    Koniec cytatu

    Oj są, są...... powodzenia w "walce o ogień"

    Pozdrawiam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.