Skocz do zawartości

Heiztechnik

Stały forumowicz
  • Postów

    291
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Odpowiedzi opublikowane przez Heiztechnik

  1. Co do sondy w kotle zgazowującym SMART HTV z firmy Heiztechnik, to jest ona dość odporna na działania w wyniku spalania gorszej jakości paliwa, bo jest zamontowana w komorze paleniskowej, a nie w kanale spalinowym na wyjściu z kotła. Więc nie ma problemu chociażby z wilgocią.

    Ponadto sama sonda to nie wszystko. Ważne jest co ona powoduje. Otóż w kotle SMART reaguje ona na prędkość wentylatora wyciągowego, ale również na dwie osobne przepustnice, przepustnice zarówno powietrza wtórnego jak i pierwotnego. Dzięki temu dość precyzyjnie można regulować powietrze.

  2. Szanowni Koledzy,

     

    Wiem, włożę kij w mrowisko, ale chciałbym zapytać , jak się mają wasze kotły przed sezonem grzewczym.

    Niektórzy z was mają ten kocioł już ponad pięć lat, czyli już urządzenia są wasze, bo projekt się zakończył.

    Jakie macie opinie? ilu z was wymieniło kotły na inne?

  3. @koyot , a czy pokusiłeś się o złożenie jakiejkolwiek reklamacji, czy nawet informacji lub zapytania do naszej firmy w sprawie tej sytuacji?

    Może warto dowiedzieć się u źródła, czyli u producenta, co on na to.

    Na tę chwilę wiem, że od co najmniej kilku ładnych miesięcy nie było żadnego zgłoszenia przecieku, więc na pewno nie mamy żadnego zgłoszenia od Ciebie.

    Tak, zdarzają się tego typu sytuacje dwie bądź trzy w ciągu roku, ale w tym roku chyba jeszcze nie było takiego zgłoszenia. Nadmienię, że w użytkowaniu może być blisko 100 tysięcy kotłów, z czego spora ich ilość ma grubo ponad pięć lat.

    Reasumując, czekamy na informację i zobaczymy co się stało oraz co możemy zrobić. Najprawdopodobniej to jakaś mała pierdoła, aczkolwiek może też być coś poważniejszego.

    Pozdrawiamy

  4. Jeśli idzie o kotły firmy Heiztechnik, to rzeczywiście kiedyś nie były objęte gwarancją. Aktualnie objęte są gwarancją roczną. Element ten jest traktowany jako naturalnie zużywający się. Zależy to od ustawień kotła oraz częstotliwości i sposobu czyszczenia palnika

  5. Podejrzewam, że czarny wymiennik może być efektem podtrzymania. Paliwo w podtrzymaniu nigdy nie będzie się spalać w zupełności i dlatego może wytrącać sadzę. Spróbuj na kilka dni wyłączyć podtrzymanie

    Ponadto mam dwa pytania, czym palisz, bo widać w środku trochę nagaru i najczęściej jest to pozostałość różnych domieszek w paliwie.

    Dla dobrej eksploatacji warto raz na kilka miesięcy wyjąć palenisko i oczyścić komorę powietrzną.

  6. Nie będę się wypowiadał co do instalacji, ale co do zużycia paliwa, to kocioł spala tyle ile odbiera ciepła budynek. Podejrzewam, ze jeszcze nie wysechł do końca i w przyszłym sezonie dopiero zauważysz spadek zużycia paliwa.

    Co do zwiększonego zużycia paliwa po podwyższeniu temperatury zasilania podłogówki, to jest normalne. Podłogówka jest w stanie zakumulować bardzo dużo energii i wessać w siebie dużą ilość paliwa, za to przez kolejny dzień spalanie na pewno było niższe.

    Co do ochrony powrotu to zrób tak jak zalecane przez nas i wszystko będzie w porządku.

    Zawór mieszający i jego zamykanie się. Przeczytaj instrukcję obsługi sterownika. Jeśli masz ustawiony układ podłogowy, a temperatura zasilania wzrośnie zbyt szybko, to zawór nie zamyka się powoli, tylko od razu po to, aby chronić podłogę i jej nie przegrzewać. Sprawdź proszę, jaki masz czas otwarcia napędu i porównaj z czasem ustawionym w regulatorze. Byc może pracuje on zbyt szybko i dlatego go przegrzewa.

    Co do sterownika, to nie jest on ubogi, a jest w nim tyle, ile potrzeba użytkownikowi, więcej jest w trybie serwisowym lub fabrycznym.

    Jeśli będziesz miał problemy z ustawieniami, to najlepiej zadzwoń albo do doradcy technicznego ze swojego regionu, albo do konsultanta serwisowego i podpowiedzą co i jak.

    https://heiztechnik.pl/kontakt/

    Pozdrawiam

  7. Koledzy, zapraszam do zapoznania się z naszymi pompami ciepła Calla Verde. Są to w stu procentach nasze produkty na markowych podzespołach jakie są w markach premium.

    Inwestując w nasze produkty macie na miejscu serwis fabryczny i części oraz dobrą obsługę techniczną i doradztwo.

    Co nas wyróżnia w stosunku do marek ze wschodu? Mianowicie:

    - produkt skrojony pod warunki klimatyczne europy środkowej,

    - kompletacja, kupując zestaw typu Comfort lub Comfort II macie całe siłownie ze wszystkimi elementami hydraulicznymi, zbiornikiem cwu, pompami, ewentualnym mieszaczem i całą elektryką, moduł wi-fi w standardzie,

    - jednostka zewnętrzna w całości wykonana jest z aluminium,

    - jedna z najcichszych, rok temu była najcichszą na rynku,

    - wysoka efektywność z SCOP dochodzącym do 4,6, a nie jak w tanich około 3,

    - urządzenie przebadane w laboratorium i certyfikowane, czyli jakość potwierdzona.

     

  8. Szanowni Koledzy,

    Ponownie wrócę z wyjaśnieniami. Nieprawdą jest, aby został zastosowany zły materiał. Materiał jest właściwy. Problem rzeczywiście polega na użytkowaniu. Jeżeli zastosuje się pellet z różnymi dziwnymi dodatkami lub ustawi się zbyt dużą dawkę powietrza, to można doprowadzić do powstania tak wysokich temperatur, które potrafią wypalić nawet blachę żaroodporną. Informuję, że mamy doświadczenie z różnymi palnikami które stosowane były również w naszych kotłach lub w kotłach konkurencji i nieprawdą jest, że inne palniki się nie wypalają. Inne palniki wypalają się nawet częściej. Naszych palników jest w obiegu kilkadziesiąt tysięcy w Polsce i poza Polską i tylko niewielki odsetek jest uszkodzony.

    Co do kosztów to tak, u nas trzeba wymienić całą komorę, która waży kilka kilogramów a stal żaroodporna jest dość droga. U niektórych producentów wymianie podlega tylko podłoga i wtedy koszt jest niższy.

  9. Tu nie ma żadnej zawleczki. Koniec wałka ślimaka ma nacięcie, w które wchodzi płaskownik tak zwanego zabieraka.

    Więc jeśli ślimak byłby włożony do końca, to jego wałek wcięciem wchodzi w płaskownik. Aby włożyć ślimak należy go obracać aż trafisz wycięciem na zabierak i wtedy wskoczy do końca.

    na załączonych zdjęciach widać jak to jest połączone i jak to działa20211103_100442.thumb.jpg.d9cccf331a45a3d026fac28a251d533b.jpg20211103_100434.thumb.jpg.98d412e508ba21cc307b27f812f15fbf.jpg

  10. Kolego @Outsider, pozwolę sobie napisać że się mylisz, a Twoje porównanie nie jest trafne.

    W tym przypadku kocioł przegrzewa się w podtrzymaniu nie dlatego, że za mało ciepła idzie w komin, tylko dlatego, ze nadmierny ciąg kominowy wzbudza palenisko w podtrzymaniu. Zmniejszenie podciśnienia spowoduje, że w podtrzymaniu mniej powietrza dostanie się do paleniska i nie wypali węgla.

    @Zawisza1978, daj znać czy zmniejszenie podciśnienia wpłynie na zmniejszenie przegrzewania się kotła?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.