Skocz do zawartości

sladdi

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sladdi

  1. Kompletny sprawny kocioł z oryginalną przystawką, 110 KW Hajnówka. Wszystko działa bez zastrzeżeń, sprzedaż związana z wymianą ekogroszek. Cena 5500zł. Lokalizacja - Bytów, woj. pomorskie. Tel 605 276 030.
  2. Wszystko ładnie, bardzo nawet i cudownie. Zero obslugi i do tego male spalanie. Kocioł na ekogroszek inteligencja prostota i ekonomia... Coś mi się tak za bardzo wierzyć nie chce...
  3. Niestety ma ten sam problem, w domu ciepło, spalanie w miarę rozsądne kg, ale niestety z przeciwnej strony od podajnika ciągle górka niedopalonych groszków. Ustawienie teraz przy -17 stopni, 8s przerwa 32s, wentylator odsłonięty w 75%, moc 30%, przestój 12s co 30 minut, wentylator w potrzymaniu 30s/5minut. W domu temp. 21 stopni, zawór 4d w skali 1-10 ustawiony na 5. To że jest sadza w piecu to się powoli z tym pogodziłem, ale nierównomierne spalanie chciałbym wyeliminować. Co zmienić??
  4. Nie polecam takich wynalazków i pozornych oszczędności. Ruszt wodny + ekogroszek w moim defro duo i w każdym duo powoduje szybkie zarastanie pieca sadzą. Teraz chcemy w komorze spalanie w z warstwą sadzy (jeszcze w formie pyłu czyli jeszcze spkojnie można sobie to wyczyścić) rozpalić drewno - skutek z sadzy powstaje jakaś mokra mieszanina, która przykleja się do ścian kotła. Wyczyszczenie tego dziadostwa to temat prawnie nierealny czylii zmniejszamy sprawności kotła, żywotność pewnie też. Dodatkowo paląc tylko ekogroszkiem szukasz optymalnych ustawień z dozowaniem groszku i powietrza, które na nic się nie zdadzą , jeśli cały proces spalania zostaje zaburzony przez dodatkowe spalanie drzewa. Ruszt wodny służył mi bardzo dobrze w paleniu drzewem do mniej więcej połowy listopada, temp +5 stopni. Teraz odpalę ponownie dopiero na wiosnę.
  5. Na razie od tygodnia testuję i poszukuję dobrych rozwiązań. Prawdopodobnie problem sadzy w defro duo i innych duo to wina ruszta wodnego, tak zachwalanego przez producenta... Jeśli u ciebie faktycznie jest takie spalanie groszku to bym raczej nic nie zmieniał, a sadza trudno częściej trzeba będzie czyścić kocioł.
  6. Jakie macie ustawienia i obserwacje, które mogą pomóc zmniejszyć ilość sadzy w defro duo 15KW.
  7. Derik, jakie masz ustawienia w potrzymaniu wentylatora i podajnika, u mnie przy nadmuchu 10% problem z sadzą.
  8. Daleki jestem od udzielanie tobie rad, bo na razie jeszcze walczę z swoim kociołkiem, jednak na pewno musisz zadbać o 2 sprawy: 1. uszczelnienie retorty - mocowana jest jest na 3 śrubach, wygaś piec i wyciągnij kołnierz po poluzowaniu śrub, następnie silikon wysokotemp. ładnie objechać w koło i zamontować z powrotem. Pewnie nie jest wskazane natychmiastowe ponowne odpalenie pieca, to jeden dzień lepiej się przemęczyć na ruszcie wodnym z drzewem 2. popielnik retorty - z dołu jest śruba, po odkręceniu odejdzie całe koło od kielicha i pewnie u ciebie sporo popiołu - to on blokuje dostęp powietrza i nierównomierne spalanie. To jest wg mnie podstawa przed przyjazdem serwisu, bo problem najprawdopodobniej związany jest z brakiem powietrza na palniku (zablokowane przez popiół lub lewe powietrze przez nieszczelną retortę). Jeśli tego nie zrobisz, to nie pomogą żadne kombinacje, tym bardziej wentylator ustawiony na 90%. Zadbaj o te 2 sprawy wtedy dopiero można się bawić w różne ustawienia
  9. Czy ty, bartolini55 od 2 miesięcy tak walczysz?? Czy na początku paliło się lepiej? Czy na pewno jest czysta retorta i powietrze swobodnie dochodzi do paleniska?
  10. Czy ustawienie wentylatora na 30%-35%, które powoduje że ogień po rozbiciu się o deflektor ostro grzeje ruszta wodne, nawet momentami przechodzi przez, nie jest za silne? Temperatura szybko dochodzi, mniej spieków i dymu, ale obawa o żywotność ruszt. Słusznie??
  11. Też od niedawna walczę z bezobsługowym:) kotłem defro duo 15kw. Poza uszczelnieniem retorty bardzo ważne w tym kotle, jeśli ktoś palił na ruszcie wodnym drzewem itp. jest wyczyszczenie retorty - pod spodem jest sprytna śruba z motylkiem, a tam mimo zalożenia ochrony na palnik dostaje się mnóstwo popiołu. Jeśli tego nie wyczyścimy to jest problem z równomiernym spaleniem ekogroszku i pali się dobrze tylko od strony podajnika. Na razie moje ustawienie to co 58, cwu 46, czas podawania 8s przerwa 46s, wentylator 30s co 5min, podajnik 10s co 10minut, przy temp 0 - -2 stopnie zawór 4D ustawiony w skali 1-10 na 5, wentylator kompletnie uchylona klapka i 30 %na sterowniku. W domu temp 21 dzien/noc, dom typu klocek 120m + 120 litrów zasobnik. Jest to drugi dzień palenia w tym kotle, na razie ustawienia jeszcze nie dopracowane. W miarę szybko dogrzewa i dosyć długo w potrzymaniu, ale za dużo skoksowanego węgla w popielniku i dosyć dużo sadzy w kotle. Czyli nie jest tragicznie, ale też nie jest idealnie. Może macie jakieś pomysły?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.